26. 10. 2016  |  Meniny: Demeter

Hračky do auta pre najmenších

Zabaviť malé dieťa pri dlhšej ceste autom býva často veľmi náročné. Jazda autom môže byť zároveň ideálnym časom na rozvoj a precvičovanie jeho schopností.

Pre najmenšie bábätká, ktoré vozíte v prenosných sedačkách, sa najviac hodia cestovné hrazdičky so zvieratkami. K držadlu sedačky sa ľahko a rýchlo pripevnia pomocou pevných suchých zipsov. Výrobcovia značkových vývojových hračiek ponúkajú hrazdičky žiarivých farieb a rôznych tvarov, ktoré dokážu upútať dieťa na dlhší čas. Zvieratká vydávajú upokojujúce a utišujúce zvuky a sú vyrobené z rôznych materiálov. Dieťa ich dokáže dlho skúmať a učí sa tak rozvíjať jemnú motoriku prstov.

Miesto na fľašu

Počas jazdy by dieťa malo aj dostatočne piť. Do auta, rovnako ako aj na kočík, existujú veľmi praktické hrazdičky, na ktorých je miesto na fľašu.
Výborným spoločníkom pre bábätko sú hračky rozvíjajúce viac schopností naraz, napríklad dúhové medailóniky s hryzadlom, zrkadielkom a hrkálkou. Dieťa sa zabaví a zároveň precvičuje hmat, sluch aj zrak.

Hračky, ktoré držia

Pre dieťa, ktoré už má vzadu svoju autosedačku, vyberajte hračky, ktoré sa dajú dobre pripevniť a počas jazdy nespadnú. Značkové hračky majú dostatočne pevný suchý zips alebo špeciálnu klipsňu, ktorou hračku ľahko pripnete k autosedačke.

Clony

Deťom sa budú páčiť aj slnečné clony na okno, ktoré slúžia zároveň ako hračky. Clonu pripevníte na okno špeciálnou klipsňou. Na trhu sú napríklad clony so zvieratkami, ktoré vydávajú rôzne zvuky, pohybujú sa a priťahujú pozornosť dieťaťa. Zvieratká sú prichytené na hrazdičke, ktorú môžete spolu so zvieratkami z clony vybrať.

Vyberajte hračky z materiálov, ktoré sa ľahko a dobre čistia.

13. 8. 2009 |
Komentáře k článku
Počet komentářů: 2
Obrázok používateľa tindy
tindy

U nás cestovanie des. Deti nebaví kukať von oknom ani na rozprávky. Pred každou dlhšu cestou im kupime nejaku hru, hračku prost edrobnosť na rozmýšľannie na raji hračiek proste nech majú čo robiť aspoň chvíľu. Keby niekto vymyslel čo robiť aby deti začalo baviť cestovanie tak nech to prosím napíše :)

Obrázok používateľa

u nas nepomohla ziadna hracka len rozpravat a rozpravat a stale dookola cestovanie sme nemali radi

Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Naposledy navštívené