Veselí snehuliaci

TVORENIE A VYRÁBANIE S DEŤMI Máme pre vás podrobný fotonávod na výrobu pôvabných snehuliakov, ktorých autorkou je Marcela Černá: „Snehuliačik môže slúžiť ako dekorácia na okno alebo na policu alebo aj ako zarážka do dverí. Svojím optimistickým zjavom rozhodne urobí radosť deťom i dospelým.“

MATERIÁL A POMÔCKY:

Plastová fľaša z jogurtového nápoja, biela ponožka, ryža alebo iná náplň na zaťaženie fľaše, nožničky, flís na čiapku a šál, obyčajné gumičky do vlasov, koráliky na oči, gombíčky, oranžový chlpatý drôtik, lepiaca pištoľ.

POSTUP:

Najskôr nasypte ryžu do plastovej fľaše – môžete si pomôcť lievikom alebo napríklad papierovým kornútom.

Bielu ponožku natiahnite na plastovú fľašu, pekne ju vypnite a celý prečnievajúci koniec zastrčte do fľaše. Hore môžete dať pôvodné viečko alebo otvor zaistiť gumičkou.

Z flísu odstrihnite pruh látky, ktorého dĺžka bude zodpovedať aspoň polovici výšky fľaše a šírky obvodu fľaše, a nechajte si 1,5 cm na presah. Pruh flísu omotajte okolo fľaše a asi 1 cm od okraja natiahnite gumičku. Spoj oboch okrajov látok si hore môžete uchytiť špendlíkom.

Okraj flísu ohnite okolo gumičky a potom ešte raz zahnite, aby vznikol okraj čapice.

Hore zaistite ďalšou gumičkou a potom ešte raz zahnite, aby vznikol okraj čiapky.

TIP:

Ak by ste strapec vytvorili ešte pred obtočením látky okolo fľaše a celú čiapku prehli z líca do rubu (strapec schovali dovnútra), môžete na vzniknutú plôšku prilepiť brmbolec.

Teraz si vyrobte šál – odstrihnite tenší pruh flísu a na okrajoch urobte uzlíky alebo nastrihajte strapce.

Pripravte si lepiacu pištoľ a pustite sa do lepenia. Koráliky aj gombíky môžete, samozrejme, prišiť, ale lepiaca pištoľ vám prácu uľahčí. 🙂 Nalepte oči, gombíky a nezabudnite na nos – mrkvičku – z chlpatého drôtika.

TIP:

Drôtik môžete buď iba odstrihnúť a nalepiť, alebo okolo špajle či špáradla obtočiť špirálu, ktoú si následne vytvarujete do tvaru mrkvičky. Nakoniec uviažte šál. A je to hotové!

 


Zoznámte sa: MARCELA ČERNÁ alias MACKA

Mamu dvoch detí vždy bavilo tvorenie každého druhu. Chcela byť kaderníčkou, potom pani učiteľkou, neskôr novinárkou.

Vyštudovala Pedagodickú fakultu MU, následne jej kroky viedli do niekoľkých nadnárodných spoločností, v ktorých pracovala viac či menej rada, no rozhodne nie príliš kreatívne. Až materská dovolenka so sebou priniesla nové možnosti a nové obzory.

Marcela sa nešpecializuje na žiadnu konkrétnu techniku ani materiál, rada skúša všetko. Jej najväčšou slabosťou je však patchwork, na ktorý nikdy nedá dopustiť.

„V neposlednom rade musím spomenúť, že návody môžem pripravovať jedine vďaka zhovievavosti a podpore svojho manžela, ktorý sa skrýva za každou fotografiou ako autor. Želala by som si, aby sa vám návody a nápady, ktoré pre vás pripravujeme, páčili a aby vám priniesli veľa príjemných chvíľ strávených tvorením i množstvo krásnych výrobkov pre radosť.“
Ak sa vám Mackine výrobky páčia, navštívte aj jej stránky www.ateliermacka.cz alebo jej profil na Facebooku, kde nájdete ďalšie návody.

Autor fotografií: Jiří Černý


Pozrite a vyskúšajte si aj ďalšie naše tvorivé tipy:

Ozdoby z papiera a korálikov
Adventný les

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist