Tehuľka LIVE! Táňa v 19. týždni: Bábo je v ušku

Uplynulé dni boli horúce. Jednak nás poriadne zahrialo slniečko, no ja som sa zapotila aj pri riešení toho, kam sa presťahujeme. Odpoveď stále nepoznám a dni sa míňajú…

Vo vlastnej šťave

Vyzerá to tak, že tento týždeň nám leto ukázalo, na čo sa môžeme najbližších týždne či mesiace tešiť. Aj vy ledva fučíte? Neviem si predstaviť, ako sa budem pariť a vzdychať tak v auguste, keď už budem ako balón a aj bublinkáč bude už dosť veľký, aby mi dal patrične zabrať.

Tehotenstvo v horúčavách ma doteraz minulo, dievčatá sa narodili tesne pred tými najväčšími horúčavami a Chrisík v marci, takže sa teším, alebo skôr neteším, čo nás čaká… Slnko, teplo, no najmä moje deti ma vytiahli aj na prvé tohto ročné kúpanie. Bolo fajn, aj keď som bola zahalená, keďže nechcem bruško zbytočne vystavovať slnku. Topila som sa teda vo vlastnej šťave.

Najlepší bol Chrisík navliekol si rukávniky, v rýchlosti našuchol opačne sandálky do vody a s veľkým nadšením sa rozbehol za dievčatami. Ha-ha, to bol vám pohľad… Nedobehol totiž ďaleko, zabrzdil na brehu a hodnú chvíľu sa odhodlával, či sa má namočiť celý. Nakoniec skončil s vodou po členky a mával rúčkami, akože aký on je veľký plavec. Nasmiali sme sa…

Čítajte aj:

Ako s bruškom prežiť leto?
Tešíte sa na prvé pohyby bábätka v brušku?


Chrisík pri vode:)

V jednej posteli

Vo štvrtok sa Bratislavou prehnala riadna búrka, priznám sa, že aj ja som sa tak trošku bála. Patrik na nočnej a také blesky až celú izbu osvetľovalo, o hrmení ani nehovorím. Nakoniec som bola rada, že sa so mnou v posteli postupne ocitlo celé moje potomstvo. Všetci sa zídeme raz v jednej posteli.

Našťastie som sa zobudila bez ujmy na zdraví, iba zopár kopancov mi uštedril môj najmladší, je to veľký posteľový cestovateľ. Ten pohľad ráno stál za všetky drobné. Spokojní, pritúlení k sebe a spokojne odfukujúci – moje poklady.

Keď mám čas, občas si na internete čítam o tehotenstve a materstve. Našla som aj niekoľko zaujímavých článkov o pupočníkovej krvi. Rozmýšľali sme s, že by sme „bublinkáčovi“ dali pupočníkovú krv odobrať. Mohla by to byť veľká pomoc, keby sa niečo stalo.

Čítajte o pupočníkovej krvi:

Vlastná a darovaná pupočníková krv
Poradňa pupočníkovej krvi


V jednej posteli

Nálady, odmietnutia aj slzy

Tento týždeň bol plný neustáleho vybavovania po úradoch, okolo nového bývania a stresov, takže som si tehotenstvo ani neuvedomovala, keďže z hľadiska tehotenstva sa už cítim dobre. Nebýva mi už zle a aj drobček zrejme cíti, že nie som v takej pohode a harmónii, ako som bola predtým. Poriadne si pocvičí, až keď si večer ľahnem a aspoň chvíľku sa venujem brušku, vtedy sa ozve, kope a potom spí pokojne ďalej.

Všimla som si však jednu vec. Cez deň sa vyslovene začal prehadzovať v brušku, vždy keď mi bolo do plaču alebo som si riadne poplakala, keďže tento týždeň bol pre mňa emocionálne veľký zaberák. Absolvovala som niekoľko stretnutí na úradoch, množstvo neúspešných telefonických rozhovorov, množstvo odmietavých mailov a každý jeden mi bodal do srdca ako ten najostrejší nôž.

Stále sme sa s bývaním nepohli a ostáva nám už iba zopár dní. Obaja sme z toho vycucaní z energie, čo sa odzrkadľuje aj na našich náladách, nehádame sa síce, ani na seba nie sme zlí, ale sme obaja zahĺbení do myšlienok, uvažujeme, čo bude a ako bude a nemáme chuť absolútne nanič. Keď mi niekto povie, usmej sa, začnú mi stekať slzy. Po tých pár životných „kotrmelcoch“ som si povedala, že už plakať nebudem, ale povedzte tehotnej neplač, keď hormóny si aj tak spravia svoje…

Prečítajte si tiež:

Ako pripraviť dieťa na príchod novorodenca
Pozor na detské úrazy v lete!

Možno sa budeme musieť rozdeliť

Vyzerá to tak, že sa budeme musieť načas rozdeliť – ja s malým a Patrik, každý pôjde k svojej rodine, pretože ani v jednej domácnosti sa spolu nezmestíme. Dievčatá idú na týždeň do tábora a potom budú dva týždne s otcom. Veríme však, že naša láska je silnejšia ako akýkoľvek problém a prekoná akúkoľvek prekážku, sme si vzájomne oporou, a to je podstatné.

Nechcem však predbiehať udalosti a skôr myslieť pozitívne a veriť v to, že za tých pár dní sa nám predsa len niečo podarí vyriešiť a ak nie za pár dní aspoň za tie tri týždne, kým sa vrátia dievčatá.

Odreagovanie v kuchyni

V piatok som sa trošku odreagovala pri pečení. Dcéra mala babskú párty tak prišla za mnou s inštrukciami, ako má vyzerať koláč, hlavnou podmienkou mal byť vyplazený jazyk :o) dôvod som sa nedozvedela.

Strávila som tak noc v kuchyni a nemyslela na nič iné iba na pečenie a zdobenie. Lucka bola spokojná a vraj tak chutilo, že do večera nič neostalo, to ma teší… Tento týždeň ma čaká ešte poradňa kvôli krvnému tlaku, som zvedavá ako dopadneme…. A ešte niečo na zasmiatie – môj zlatý Chrisík sa chcel pochváliť pred známou, že bábo je brušku a veľkolepo skríkol: „Bábo je v ušku“.

Milé moje prajem na tento týždeň úsmev na tvári a spokojnosť v duši

Vaša Táňa


Táňa je v 19. týždni, takto si pláva v brušku jej „bublinkáč“.

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist