Tehuľka LIVE! Táňa (36): Dojčíme!

Máme za sebou 7. týždeň a veľké pokroky nášho Tobiaska. Tak sa teším z týchto pozitívnych zmien.

Prisal sa na prvýkrát

Tou naj bolo, že sme začali s dojčením. Nádherný pocit. Predstavte si, že sa Tobík prisal na prvýkrát a trénujeme spolu každý deň. Cieľ je jasný: zosilniť, aby mohol domoooov.

Prečítajte si tiež:

Dojčením sa prsníky neskazia
Odstrekovanie mlieka pomocou odsávačky

Konečne si užívame blízkosť jeden druhého

Tobi je však ešte samozrejme slabučký a rýchlo sa unaví, ale snaží sa chlapček môj. Každým dňom si viac vytiahne papaním z prsníka a väčšinou si zvyšok dopije z fľašky. To mu už ide krásne a ak už ozaj nevládze a oddane zaspinká v mojom náručí, zvyšnú dávku mu doplním sondou, ktorú má stále zavedenú v nošteku.

Áno, áno, postúpili sme opäť o level vyššie, už sa môžme spolu poláskať, postískať a užívať si blízkosť jeden druhého. Tobíka si pred každým kŕmením môžem vybrať z inkubátora, spoločne si pocvičíme, prebalíme sa, odvážime a napapáme.

Po týždni sa mi zvýšila aj produkcia mliečka, z čoho sa veľmi teším. No a ozaj Tobiasko váži už 1700 gramov!

Čítajte aj:

Mýty a povery o dojčení
Najhorší je začiatok, tvrdí mamička nedonosenej Klárky

Z inkubátora do postieľky! Plíííís

Na Tobiho sa začala chystať aj rodinka. Deti s Patrikom doma rozložili postieľku, ja som s veľkou radosťou poprala vecičky pre nášho drobčeka a všetko stihla aj požehliť, tatík popremiestňoval nábytok a všetko poumýval.

Pomaly sa nám rysuje kútik pre našu lásku. Aj kočík už je zaparkovaný na svojom mieste. Chýba už len drobec. No už onedlho sa presťahuje drobček z inkubátora do postieľky a potom šup, šup domov.

Vaša Táňa

Viac o téme: kočíkmamička

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist