Tehuľka LIVE! Táňa v 28. týždni: Hrozba nemocnice

Keď čítate tieto riadky, už možno ležím v nemocnici. Áno, áno, opäť mi hrozí. Snažím sa nezúfať. Teší ma len to, že drobec v brušku je v poriadku.

Dohováram drobcovi a aj placente

Čože sa vlastne stalo? Ako som vám minule písala, že som trošku krvácala, tak mi to nedalo a pre istotu som zašla k doktorke. Tá ma hneď vypravila do rizikovej poradne, kam mám zajtra namierené.

Tam rozhodnú nad mojím osudom – nemocnica či domáci pokoj na lôžku (ten by som brala, len uvidíme, čo doktori). Doktorka ma vystrašila tým, že sa mi začína odlupovať placenta, preto som aj krvácala a aj u nej som trošku špinila. Krčok tiež nie je v pohode, žiadne dobré správy teda…

Už som zmierená, že si možno poležím, len nech drobec ešte v brušku vydrží. Hrozí mi totiž predčasný pôrod. Dohováram mu nech neblázni, že je ešte maličký a na svete by mu bola zima. Zatiaľ má okolo 960 gramov. Vydrrrrž Tobi!! Bruško rastie, drobec vydrž tam ešte!!!

Prečítajte si tiež:

Ochorenia v tehotenstve
Ako na únavu v tehotenstve? Železom

Tlaky si robí, čo chce

Môj tlak tiež nie je v pohode. Skáče raz tak-raz tak. Nemôžem preto brať ani žiadne lieky, lebo si jednoducho robí, čo sa mu zachce. Keď pôjdem do nemocnice, trápi ma aj to, že Chris bude smutnučký. Už dnes, keď som strávila u lekárky pár hodín, vraj plakal. Utešujeme, že na to nie som sama. Mám Patrika, svokru a aj moje baby. Tie sú teraz u svojho otca, no o pár dní sa vrátia a Chrisovi bude isto veselšie.

Čítajte aj:

Ťažkosti v tehotenstve
Nie je skoro na vlastnú izbičku?

Ležanie a oddych

Keďže som už poriadne riziková, okrem ležania v kombinácii s troškou varenia ani nič moc nerobím. Kým mi bolo lepšie, urobila som ešte čo-to na mojej záhradke. Teraz sa však už ozaj musím šetriť, nechcem riskovať. Idem si preto ľahnúť, držte mi palce, nech malý ešte neopúšťa svoju garsonečku.

So snahou pozitívnych myšlienok sa lúčim.

Vaša Táňa


Táňa sa prehupla do 28. týždňa.

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist