Tehuľka LIVE! Táňa v 20. týždni: Máme strechu nad hlavou!

Hurá-hurá! Tak som chcela zakričať, keď sme našli príbytok pre našu početnú rodinku. Som šťastná, že sa nebudeme musieť rozdeliť a myslím, že deti si prídu na svoje. No poďme pekne od začiatku.

Buch! Padol mi kameň zo srdca

Práve som si len na pár minút sadla po úmornom víkende a dni na nohách – sťahovali sme. Budeme bývať kúsok od Bratislavy v rodinnom dome. Autom cesta trvá asi 15 až 20 minút, spojenie autobusmi budeme musieť ešte poriadne otestovať, kým sa začne nový školský rok.

Tak či tak, padol mi obrovský kameň zo srdca a nejaké cestovanie do Bratislavy ma už len tak nerozhádže. Všetko sa to udialo na poslednú chvíľu, pomaly sme sa zmierovali s tým, že sa budeme musieť s Patrikom rozdeliť a pôjdeme k svojim rodinám. No nakoniec ide rodina s nami:). Ako to?

Prečítajte si tiež:

Otec pri pôrode – áno alebo nie?
Krvné zrazeniny hrozia aj tehotným


Žeby aj Chrisa zmohlo sťahovanie:)?

Záhrada, bazén – ideálne pre deti

Sťahujeme sa totiž do šesťizbového domu, kde bude priestor aj pre moju svokru a švagrinú, ktorá ma tak starého synčeka ako môj Chris. V dome pred nami takisto bývali deti a je to tam pre nich ako stvorené – veľká záhrada s preliezačkami, hojdačkami, grilom. Akurát plánujeme na horúce letné dni dokúpiť bazén.

V detskej izbe budú mať deti veľkú drevenú hračkáreň a terasu, ktorá je prepojená s našou izbou. Takže sa tešia deti a aj dospelí:). Tým, že ide s nami bývať svokra a švagrinká to s nákladmi zvládneme, cena prenájmu je okrem toho veľmi priaznivá.

Pri obhliadke domu som zistila aj niečo, čo ma dostalo. Hneď pod domom máme saunu aj posilňovňu. To bude raj pre mňa po pôrode:). Už sa teším. Teraz som fyzicky viac než vyčerpaná, no napriek tomu šťastná, že to máme za sebou. Boli sme už naozaj zúfalí.

Ako som písala minule, premýšľali sme o odbere pupočníkovej krvi, vraj pomáha pri viac než 70 ochoreniach, a len na Slovensku ju použili už 6-krát. No a choroby si ozaj nevyberajú, chcem, aby náš drobec mal takúto super šancu na uzdravenie.

Čítajte aj:

Lekárska starostlivosť počas tehotenstva (prenatálna starostlivosť)
Príprava bytu na príchod bábätka

Tlaky a riziká

V celom tomto chaose som stihla aj poradňu. Ukázalo sa, že môj tlak nie je vôbec v pohode :). Budem preto musieť do rizikovej poradne na Antolskú v Petržalke. Uvidíme, čo mi tam povedia, možno mi nasadia dopegyt.

Inak bola doktorka spokojná, drobec sa vyvíja podľa tabuľky a ja som pribrala ďalšie kilo, čiže mám zatiaľ + dve kilá. Bruško mi narástlo asi o ďalšie štyri centimetre a pomaly sa už blížim k 100-ke.

Vaša Táňa


Drobec v brušku rastie, Táňa už je v 20. týždni

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist