Tehuľka LIVE! Táňa (50): Cvičíme, cvičíme

Cvičíme, cvičíme, denne aspoň chvíľu.. Tak by som mohla nazvať naše posledné dni. S rehabilitáciami sme začali naplno.

Kým Tobi dosť protestuje, Chrisíkovi sa jeho cvičenia páčia a dokonca si ich sám žiada. Nečudo, logopedické hry a tréningy sú zábava a ešte väčšou sú cviky proti plochým nohám – Chrísik sa učí kresliť nožičkami.

S Tobim to ide ťažšie. Absolvovali sme prvé rehabilitácie u hlavnej sestry, no ani tej sa nepáčili Tobiho očká. Budúci týždeň nás preto čaká mimoriadna kontrola. Okrem toho máme vtedy naplánovanú aj nedonoseneckú poradňu v Bratislave, takže lekársky kolotoč pokračuje.

Ale mám aj dobrú správu. Zlepšením a úspechom zároveň je Tobiho otáčanie hlávky, len tak ďalej chlapček náš:).

Čítajte aj:

Desatoro o príkrmoch
Bez plienky takmer od narodenia?

Tobi na šerblíku…

No a že je Tobi šikovník, dokazuje aj to, že už pár dní kaká do šerblíka. Že je to priskoro? Nie, nie.. Skúšala som to pri všetkých deťoch, len oni už vtedy dokázali sedieť. Tobi to síce nevie, no naplniť nočníček dokáže a drobcovi to pomáha. Vždy poobede sa dlho trápil a tlačil do plienky, takto sa „svojho nákladu“ zbaví ľahšie, prirodzenejšie a bruško ho toľko nebolí.

Veď papá a priberá už poriadne, mrkvička ide pekne na odbyt.


Moje poklady, všetky spolu:)

Odlúčenie

Moji chlapci si okrem toho vyskúšali deň bez mamy. Nie síce celý, ale väčšinu dňa som strávila na natáčaní jednej reklamy. Hoci mi srdce trhalo, išla som. Chalani boli celý deň doma s Patrikom a zvládli to na výbornú.

Podobne dobré boli aj polročné vysvedčenia dievčat, neboli to síce samé výborné, no zaslúžia si pochvalu. Ich otec ich cez víkend zobral na lyžovačku, kde sa poradne vyšantili.

„Dočítania“ a aj „docvičenia“ o týždeň

Táňa a Tobi

Foto: Brano Herchl

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist