Tehuľka LIVE! Táňa (38): Konečne spoluuu

Milí naši priatelia, blížime sa do cieľa. Že nikto z vás neuhádne, odkiaľ sa k vám prihováram?

Konečne spoluuuu

Ležím si na posteli v prítmí nočnej lampy, pohľadom nežne pohládzam náš spiaci malý batôžtek lásky. Áno, áno, počnúc včerajším dňom tvoríme už s drobčekom nerozlučnú dvojicu, zatiaľ však iba v nemocničnom prostredí.

Pôvodný plán bol, že k Tobiaskovi nenastúpim, keďže už mám skúsenosť s nedonoseniatkom a veľmi ťažko sa to kombinovalo s dievčatami, keďže mali prázdniny. Tobík sa však rozhodol, že si chce maminu otestovať a v noci zahájil hladovku. Preto ho hlavne v noci museli sondovať, lebo odmietal papať z fľašky. S pani doktorkou sme sa preto dohodli, že k Tobiaskovi nastúpim v piatok po prázdninách, a ak sa papanie zlepší, v pondelok nás pustia domov.

Ham-Ham! Tobi

Tobi teda rozhodne nebude mať taký apetít ako Chris, ktorý od malička spapá všetko, čo nespapá jeho. Tobinko si z prsníka vytiahne veľmi máličko. Síce sa tvári, že papá o dušu, ale moment prekvapenia je, keď ho položím na váhu a zistím, že nespapal takmer nič, iba dudlal.

Zvyšok si vypije z fľaše, ale tiež to nie je papanie s chuťou. Skôr iba „papám, lebo musím“, jednoducho ešte potrebuje čas na zosilnenie a snáď sa to zlepší. Veľmi by som ho chcela dojčiť a užívať si tak chvíľky spoločného splynutia.


Posledné sníčky v nemocnici

Cvičenie? Plač

Inak je Tobík neskutočne dobré bábätko. Iba spinká, občas si pomrnká a potlačí, vtedy sa začne spod perinky šíriť opar tej známej čarovnej arómy. Inak plače iba vtedy, keď cvičíme. Pridali nám pár cvikov z Vojtovej metódy, no a to sa mu veru nepáči. Veď komu by sa páčilo robiť práve presný opak, ako by chcel. Keď však chceme mať silného a zdravého chlapa, cvičiť musíme.

Budík je tiež zatiaľ stále môj nerozlučný kamarát, keďže Tobík sa hlavne v noci na hlad nebudí a keby mohol, prespal by aj celú noc. Preto sa musím budiť zvukom zvončeka.

Kým skončí ten celý náš rituál pred kŕmením, samotné predĺžené kŕmenie a po kŕmení odsávanie s rozčarovaním vždy pri pretáčaní budíka zistím, že mám opäť hoďku, max. hoďku a pol na spánok do ďalšieho kŕmenia.
Doma si však určite nájdeme spoločný systém a drahocenné minúty na odpočinok pre maminu sa budú stupňovať.

Prečítajte si tiež:

Vývoj dieťaťa
Cvičenie rodiča s deťmi

Prvé kúpanie

Práve som si musela dať prestávku v písaní, keďže bol čas kŕmenia, no a akosi sme zalomili obaja na posteli. Je krásne zaspávať pri pohľade na spokojnú tváričku vášho bábätka a prebúdzať sa pri jemnom mrnkaní a tlačení do plienok.

Ozaj a máme za sebou už aj prvé kúpanie. Sme sa zasmiali so sestričkou, keď sa ma pýtala, či si trúfam skúsiť to sama. Keď som povedala, že snáď aj áno, keďže je to moje štvrté dieťa, vyvalila na mňa oči, že kde som ja vzala štyri deti. Že by som pôsobila tak mlado?

No dúfam, že mi ten nádych mladosti pri tých mojich štyroch, s tatom Patrikom piatich anjelikoch s rožkami vydrží ešte veeeľmi dlho.

Keďže som ešte nevedela, ako zareaguje drobec na vodu, zvolila som relaxačný kúpeľ a teda náramne sa mu to páčilo. Nakoniec sme skončili pri tom, že som mu fixovala iba hlávku a telíčko mu voľne plávalo. Vyzeral ako taká malá, rozčapená, spokojná žabička, z vody som sa ho preto snažila vybrať tak, aby si to ani nevšimol.


Tobi je macík spavý a teraz aj macík čulý:)

Prípravy

Ako som písala dievčatá mali cez týždeň prázdniny. Dokončili sme pre Tobiaska kútik, museli sme ho ešte trošku rozveseliť zvieratkami na stene. V piatok, kým som odišla, prišiel aj prebaľovací pult s vaničkou a podarilo sa mi zohnať konečne aj monitor dychu, ktorý mi spolu s prebaľovákom požičala jedna skvelá mamina, za čo som jej veľmi vďačná.

Chrisovi práve takýto monitor dychu zachránil 3x život. U nedonoseniatok je to skôr nevyhnutná súčasť výbavy, keďže sa stáva, že občas pozabudnú dýchať a treba ich prebrať.

Tiež sme už nachystali záhradku na zimný odpočinok. Pozbierali sme našu maxi úrodu, ujali sa nám až 2 kalerábiky, ale chuťovo boli výborné a o niečo viac mrkvičky, tá bola síce drobná, no je jej dosť do polievky.
Ako sa vraví, keď netečie, aspoň kvapká. O rok bude úrody isto viac, toto bola iba skúšobná jazda.

Jesenná výzdoba tiež už zdobí kuchyňu aj izby. Na Dušičky sme tentoraz nemali možnosť obehnúť cintoríny, čo ma mrzelo, ale zapálili sme si aspoň sviečky a mysleli na našich blízkych, ktorí tu už s nami nie sú.

Čítajte aj:

Ako uchovávať materské mlieko?
Kúpanie vo veľkej vani


Izbička je hotová! Tramta-ra-rááá

Môj macík spavý

Deťom som prvýkrát uvarila vtáčie mlieko a celkom malo úspech. Tá vôňa a chuť vyvolali vo mne spomienky na detstvo a našu domácu kuchyňu, keďže sme tiež štyria súrodenci a spolu s ocinom sme mali extrémne vyvinutý radar na všetko sladké, mamina ho varievala v tom najväčšom hrnci. Je to zvláštne, aké jednoduché momenty v nás evokujú spomienky.

A keďže nám práve prišla návšteva – Tobiaskova prababička a teta, ktoré sa nevedeli dočkať, kedy uvidia Tobíka, tak sa s vami lúčim v náručí s mojím macíkom spavým. Verím tomu, že keď vy budete čítať tieto riadky, my už budeme v pohodlí domova zahŕňať Tobiaska nekonečnou láskou, bozkami a objatiami, ktoré mu za tie dlhé dva mesiace neodškriepiteľne chýbali.

Táňa

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist