Tehuľka LIVE! Táňa v 18. týždni: Už vieme, koho bocian prinesie

Mám veľkú novinku. Bublinka v brušku nám ukázala, čo bude. Ešte vás však chvíľku budem držať v napätí. Ja som chcela dievčatko, Patrik zas chlapčeka.

Ahojte babulky, verím, že ste prežili pokojný týždeň a brušká opäť narástli. Začiatok tohto nášho týždňa bol úžasný. Netrpezlivo som čakala na ďalšiu poradňu. Čas v čakárni som si krátila rozmýšľaním, či nám naša bublinka ukáže, čo skrýva medzi nôžkami, alebo sa bude schovávať.

Doma to bolo tak, že dievčatá a ja by sme si prijali viac dievčatko. Vždy som túžila mať malého kučeravého anjelika. Anjelici síce boli, ale takmer bez vláskov. Keď som však videla Patrika na fotke ako malé dieťa, aký bol straaašne kučeravý, povedala som si, že ak ešte raz tak rozhodne dievčatko. No Patrik by radšej vyrovnal skóre v rodine, aby babinec nemal prevahu a Chrisík mal malého beťára do partie. No a hádajte, ako to dopadlo?

Zatiaľ plus nula kíl

Poďme pekne po poriadku. Po vstupe do ordinácie mi sestrička opäť vzala krv, tentoraz jej stačila iba jedna skúmavka. Keď som skočila na váhu, ručička sa stále nepohla z pôvodnej hmotnosti, čo ma dosť zarazilo, pretože pri všetkých troch mojich drobcoch som už o takomto čase mala na sebe minimálne päť kíl plus.

Lekárka ma však upokojila, že sa to rozbehne hlavne po 20. týždni, čomu verím pretože konečne mi chutí jesť a začala som sa „pravidelne“ napchávať. Okrem toho sa mi konečne podarilo rozviazať dôverné priateľstvo s toaletou :). Takže som rada, že sa váha vrátila späť na pôvodnú a teraz hor sa priberať, v rámci normy samozrejme.

Prečítajte si tiež:

Podľa čoho vyberáme meno?
Najčastejšie vyšetrenia budúcich mamičiek

Bublinkáč

Potom mi zmerali tlak a bol opäť vyšší, takže mám za domácu úlohu merať ho a zapisovať 2x denne. O dva týždne sa musím hlásiť s tlakom a zápiskami na kontrolu a uvidíme, či sa z nej vrátim nabalená dopegytom (liekom na vyrovnanie tlaku) alebo to ešte zvládneme bez neho.

Nasledovala prehliadka a rozhovor s pani doktorkou. Všetko je OK a šup ho na lehátko mrknúť sa na bublinku. Najskôr sa drobček tváril, že spinká, ukázal nám akurát chrbátik a prdelku, kým ho však doktorka stihla pomerať, prebudil sa a ukázal sa v plnej paráde.

Rozkošne si cmúľal prštek, pani doktorka mi nestihla ani položiť otázku, či chcem vedieť pohlavie, zvonček medzi nôžkami bol jasný – čakáme chlapčeka!

Z bublinky sa razom stal bublinkáč. Tak ho nazvali dievčatá a skóre v domácnosti sa vyrovnáva na 3:3. Od hlávky po zadoček meria 10,16 centimetra, srdiečko bije ako zvon a hmýri sa vkuse, takže všetko je v najlepšom poriadku. Akurát, že podľa ultrazvuku sme presne o týždeň menší, ako som písala v prvom článku.

Objednali sme sa na morfologický ultrazvuk 18. júla, veľmi sa na neho teším a snáď si opäť odnesieme cd s fotkami a videami priamo z garsónky nášho drobčeka.

Čítajte o pupočníkovej krvi:

Vlastná a darovaná pupočníková krv
Poradňa pupočníkovej krvi

Vyberáme meno

Mená pre chlapčeka sme zredukovali na dvoch favoritov Tobias a Mathias. Čo si myslíte? Ja mám už výhercu jasného, ale ešte ostáva zopár rodinných hlasov, takže zatiaľ vám to neprezradím. Dievčatko bolo rozhodnuté hneď, mala to byť Victoria. Jednak sa mi toto meno nesmierne páči a jednak by bolo po mojej babke, ktorá je veľmi významným a vzácnym človiečikom pre mňa a moju rodinku. Meno u nás prešlo jednohlasne…

Z poradne som teda odchádzala s veľmi príjemným pocitom, dvoma krásnymi fotografiami nášho drobčeka a s úsmevom na perách.

Pomôž si sám

Čo sa týka bývania, sme stále na mŕtvom bode a už sme obaja dosť zúfalí. Neustále hľadáme, telefonujeme a prehĺtame odmietnutia a dôvod? Jediný a pre nás paradoxne ten najpodstatnejší a najvzácnejší DETI.

Skúšala som aj úrady ale…. Strávila som tam pol dňa, behala od dverí k dverám a nič som si nepomohla, akurát som si odniesla riadnu depku z prístupu nášho štátu a nášho zmýšľania. Žiaľ, nemám trvalé bydlisko na jednom okrese neprerušene päť rokov. Tak si budem zbytočne podávať žiadosť, nikoho nezaujíma to, že som mala na tom istom okrese trvalý pobyt 30 rokov. Smola je tá, že som ho mala tri roky prerušené.
Po rozvode som sa nemala kam prihlásiť v Petržalke a teraz mám opäť niekoľko mesiacov ten istý okres, ale trvalý pobyt musí byť neprerušený. Neviem, žiadam tak veľa? Nežiadam finančnú pomoc, ani nie sme sociálne slabšia rodina, potrebujeme iba nájomný byt, ktorý budeme riadne a načas platiť tak ako doteraz, ale hlavne potrebujeme tam byť aj s deťmi.

Hlavne, že tí, čo to nepotrebujú, tí čo si to nevážia alebo nezaslúžia a po roku je byt alebo unimo bunka v katastrofálnom stave, tým je štát ochotný pomáhať. Ale tí čo riadne pracujú, starajú sa vychovávajú, tí nemajú nárok na nič. To isté sa týka aj slobodných mamičiek, u nás platí pravidlo: Pomôž si sám.

Čítajte aj:

Čo je dobré piť v tehotenstve?
Čo dokáže prenatálna diagnostika

Možno motyka vystrelí

Zo zúfalstva som písala list aj priamo starostovi, tak uvidíme, či mu ostane naša a nielen naša situácia ľahostajná alebo motyka vystrelí a niekto sa ozve. Zatiaľ ďalej hľadáme a po nociach rozmýšľame, čo bude po prvom júli. Veríme však, že sa to vyrieši a všetko bude v poriadku.

Prajem vám krásny slnečný týždeň a o týždeň sa na vás teším,
Táňa


Táňa je v 18. týždni, takto sa vyvíjaj jej „bublinkáč“.

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist