Tehuľka LIVE! Táňa v 17. týždni: Nečakané prekvapenie. Zvládneme to?

Tak maminky a vstupujeme do piateho lunárneho mesiaca, ako som sa dočítala. Do pôrodu ostáva 23 týždňov, akosi to začína rýchlo utekať. Keď to takto odpočítavam, onedlho sa prehupneme do druhej polovice a ani sa nenazdáme, bude po lete, príde jeseň a pomaly aj vytúžený deň D…

Zháňame strechu nad hlavou..

Hoci je jún, tento týždeň sme si príliš slniečka a tepla neužili. Dobrou správou však je, že sa začínam cítiť oveľa lepšie. Neradovali sme sa však dlho, zasiahol nás ďalší problém, ktorý sme nečakali, ale to aby sme sa ani náhodou nenudili. Sťahovanie! Bývame v prenajatom byte tretí rok a teraz sme sa dozvedeli, že už iba do konca mesiaca, keďže majiteľka sa rozhodla byt predať.

Neviem si dosť dobre predstaviť celé sťahovanie troch detí a komplet zariadenia, ale viac ma trápia obavy, či sa nám vôbec podarí niečo za tak krátky čas zohnať. Zväčša sa s vami veľmi rýchlo rozlúčia, keď počujú o deťoch, málokto si vezme do podnájmu páry s deťmi, všetci sa skôr prikláňajú k študentom.

Aj keď tomuto prístupu stále dosť dobre nerozumiem, veď nie každá rodina má v dnešnej dobe prostriedky na vlastné bývanie a nehovoriac o tom, aké nenormálne ceny si pýtajú za podnájom…
Doteraz som to až tak neriešila a nesledovala to, keďže som nemala dôvod, no teraz mám vážne obavy, či niečo zoženieme a kde vôbec skončíme.

Musím však aj ja opäť začať myslieť pozitívne, zvládli sme už mnoho ťažkých a kritických situácii, musíme sa popasovať aj s touto, tak nám držte palce.

Počúvanie bublinky

Príjemným spestrením týždňa bolo fotografovanie pre babyweb. Ako tehuľka som bola u fotografa sama, len s mojím synčekom Christoferom, ktorý sa strašne hanbil, až to bolo komické.. No na budúce sa už určite predvedie. Vtedy má prísť Katka z Klubu Tehuliek a aj bývalá Tehuľka LIVE! Mika, tak sa teším.

A čo je nové s našou bublinkou? Hmm zrejme konečne pochopila, že nemôže byť od začiatku až taká tvrdohlavá, začína sa mi vracať chuť na jedlo, ustupujú problémy so žalúdkom a celkovo sa cítim lepšie.

Jediné, čo ma trápi tento týždeň, je nepríjemná bolesť zubov, bolo to tak pri každom tehotenstve. Na váhe som nepribrala, vrátila sa mi zatiaľ moja pôvodná váha, no bruško rastie závratnou rýchlosťou. Už mi ostávajú iba jedny nohavice, ktoré ako-tak zapnem, našťastie sa mi podarilo nájsť zopár nositeľných kúskov šiat a prichádza leto, takže si môžem pokojne užívať rastúce bruško…

Kopančeky zatiaľ ešte stále cítim iba ja, ale som sa nasmiala, keď som dievčatám minulý týždeň povedala, že bublinka už má vyvinutý sluch, že nás počuje a začína rozoznávať hlasy. Obe sa prilepili k brušku a čakali… No potom im vravím: „Nie vy ju máte počuť, ale ona vás.“ Nasledovalo hlasné jáááj a smiech. Milujem tieto bezprostredné detské hlášky :o)

Čítajte aj:

Tehotná žena – stručný sprievodca pre budúcich oteckov
Má zmysel kupovať tehotenské plavky?

Prečítajte si tiež:

Sny v tehotenstve
Príprava bytu na príchod bábätka

Urobte si čas na bruško

A ako ste na tom s natieraním bruška? Dúfam, že bruško poriadne masírujete aspoň raz denne. Ja mám za sebou tri tehotenstvá, ale ani pri jednom sa obávané strie neobjavili a bruško ostalo hladké a verím tomu, že je to práve pre denno-dennú starostlivosť o bruško. Okrem toho samozrejme, že je to príjemný kontakt s bábätkom, hlavne keď už teraz svoju spokojnosť alebo nespokojnosť prejavuje stále silnejšími pohybmi. Skvelé je zapojiť aj budúcich oteckov, s veľkou radosťou si večer k vám ľahnú a prevezmú masírovanie za vás…

Keď sledujem Patrika, ako sa pri tom popod fúzy usmieva a evidentne rozmýšľa, je to taký milý pohľad. Takže, keď to tak zhrniem, dievčatá, je čas nájsť si cez deň aspoň malú chvíľku pre vás a bruško, pustiť si príjemnú hudbu a chvíľku sa rozprávať a hladkať vaše bublinky.

Už vás počúvajú, začínajú rozoznávať hlasy, dotyky a začínajú vnímať všetko, čo sa okolo vás deje. Ukážte im, ako veľmi ich ľúbite a ako sa z nich tešíte.

Prajem vám veľa pokojných chvíľ dočítania o týždeň
Táňa


Táňa je už 17. týždni, takto sa vyvíja jej láska v brušku.

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist