Tehuľka LIVE! Táňa (47): Kolotoč lekárov sa poriadne roztočil

Tobi pribral a poriadne. To sú asi najlepšie správy dlhšieho obdobia. Musíme sa tešiť z maličkostí, povedala nám doktorka.

Od lekára k lekárovi

Vonku nám opäť riadne prituhlo, a to ma hneď ráno čaká cesta do Bratislavy s oboma chlapcami. Dúfam, že aspoň perinbabka sa zľutuje a nebude snežiť.

S novým rokom sa začal u nás opäť kolotoč lekárskych návštev. Tento týždeň sme absolvovali s Tobim detskú poradňu, očné vyšetrenie aj neonatologickú poradňu Nasledujúci nás čaká chirurgická kontrola, kardiológia a snáď konečne aj vstupné rehabilitačné vyšetrenie, no a s Chrisom logopédia.

Hurá! Tobi pribral

V detskej poradni som sa potešila, keď sme dali Tobiho na váhu a tá zastavila na čísle 4145 gramoch, konečne som si vydýchla, že pribral a ešte ako.

Tým, že zosilnel, zdá sa mi, že aj lepšie ťahá z prsníka a som nesmierne šťastná, že aj keď pije z fľaše, na prsník nezanevrel. Dokonca mám pocit, že sa ho dožaduje, hlavne keď potrebuje uhasiť smäd a vodu aj čaj z fľaše odmieta. Nechcem to zakríknuť, ale dnes celý deň papal pekne maminkine mliečko a z fľaše vypil len polovicu dávky a nezaspal pri tom. Fľašu vyslovene odmietol, mal plné bruško.

„Ťuk, ťuk,“ predsa len je na niečo dobré nevzdávať to s prikladaním drobca k prsníku, a to aj keď máte pocit, že sa s prsníkom iba hrá alebo máte pocit, že je mliečka málo.

Prečítajte si tiež:

K úspešnému dojčeniu môže prispieť aj detoxikácia
Vývoj dieťaťa

Očká i očkovanie

Povinné očkovanie nám zatiaľ odložili. Tobi vzhľadom na svoj stav má ešte čas a lepšie počkať, ako by mu malo ublížiť. Čaká ho len očkovanie látkou Sinagis proti respiračným ochoreniam, keďže jedna z jeho diagnóz je aj chronické ochorenie pľúc spôsobené extrémnou nezrelosťou.

Žiadosť je poslaná do zdravotnej poisťovne na schválenie, keďže je to finančne nákladne očkovanie, musí to poisťovňa schváliť. No v prípade Tobiho by to nemal byť problém, keďže máme rozšírené aj obe obličkové panvičky a hrozia časté infekty močových ciest, som rada, že aspoň respiračné ochorenia budú mať u neho ľahší priebeh vďaka očkovaniu.

Očné vyšetrenie dopadlo dobre, sietnica je v poriadku, ale keďže sú tam ešte určité zmeny spôsobené krvácaním, ideme pani doktorku pozrieť ešte v marci, a to aj s Chrisom keďže má trojročnú kontrolu. Tak to si užijem, keď mi ich budú oboch naraz rozkvapkávať :o)


Spoločné čľup-čľup…

Musíme sa tešiť z každého pokroku

Po dvoch dňoch v neonatologickej poradni vážil Tobi už 4250 gramov, sme sa smiali, že ak to pôjde takto ďalej, ďalší sumo na svete :o)

Menej radosti máme však z celkového prospievania. Svaly sú výrazne ochabnuté a o hlávke a držaní som písala v predchádzajúcom článku. Musíme však byť optimisti a tešiť sa z každého pokroku, ako nám povedala aj pani doktorka. Napríklad keď cvičíme na fit lopte, párkrát sa Tobimu už podarilo na sekundu dvihnúť hlávku pekne do výšky.

Keďže nás z nemocnice pustili tesne pred Vianocami, skôr sme sa na rehabilitáciu nedostali. Cvičíme však denne niekoľko cvikov z Vojtovej metódy, pár cvikov z bobath a tiež na fit lopte, no a v neposlednom rade aj vo vode. Keďže sa Tobík v malej vaničke už nenatiahne a už vôbec sa mu nedá príliš hýbať, šupli sme ho do veľkej vane ku Chrisovi.

Mala som najskôr obavy, či mu Chrisík nevedomky nebude robiť zle tým, že ho bude špliechať, ale nenadarmo vravím: „Můj brácha má prima bráchu“ :o)
Tobimu sa vo vode náramne páči, spokojne si kopká nôžkami, odráža sa a preguľkáva z chrbátika na bruško a späť.

Babská jazda – relax

Víkend bol síce studený, ale fajn. V sobotu sme si s dievčatami spravili babskú jazdu. Zavreli sme sa do najspodnejšej časti nášho príbytku a chlapcov sme nechali samých. Najskôr sme si zacvičili v posilke, potom trošku pošantili na Chrisových odložených motorkách :o) a nakoniec sme skončili v saune.

Sľúbila som si, že návštevy tejto „relax room“ začnem praktizovať častejšie, cítila som sa ako znovuzrodená, s dievčatami sme si fajn pokecali bez toho, že by nám niekto skákal po hlave a bez toho, že by som musela odbiehať v strede debaty urobiť mliečko, prebaliť riťku…

Naozaj som si za ten krátky čas fajn oddýchla. Po saune sme si dali rýchlu sprchu a už nás čakal teplý čajík a čerstvá bábovečka.

Na záver by som chcela dodatočne pogratulovať našej Mirke z Klubu tehuliek ku krásnej princezničke Sárinke. Zo srdca prajem celej rodinke veľa zdravia a radostí z drobčeka a verím, že Matejko bude hrdým bračekom ochranárom rovnako ako náš Chris.

Táňa

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist