Tehuľka LIVE! Táňa v 16. týždni: Som PN a riziková

Uplynulý týždeň sa niesol v duchu zmien a vyvrcholenia môjho emocionálneho rozpoloženia. Čomu som sa bránila a čoho som sa obávala, ma opäť neobišlo. Môj krvný tlak vypovedal poslušnosť a robí si, čo chce.

Uviazla som preto na PNke a môj lekár do záznamov napísal veľkým písmom: RIZIKOVÉ TEHOTENSTVO.

Samé zmeny

Necítim sa najlepšie, ale aspoň to nie je až také zlé ako pri Christopherovi a nemocnica mi nehrozí, ak sa budem samozrejme šetriť a oddychovať. Na jednej strane nie som z toho práve nadšená, bála som sa, že to príde a zas budem mať problémy s vysokým tlakom, no na druhej strane hľadám na tom aj pozitíva – konečne budem mať viac času na deti, domácnosť a oddych.

Môj drahý mení okrem toho práve v tomto období prácu, takže koniec-koncov by sme mali veľký problém s Chrisíkom. Doteraz sme si totiž striedali zmeny na tom istom pracovisku a malého sme si menili medzi zmenami. So zmenou jeho práce, je tomu koniec. Takže, ako sa vraví, všetko svoje proti a aj pre.

Čítajte aj:

Prečo tehotné ženy omdlievajú?
Rizikové tehotenstvá

Hlava praská, tlak stúpa

Musím sa však priznať, že sa cítim sa stále veľmi unavená a vyčerpaná. Možno to ale bude aj tým, že som odrazu ostala doma a všetok ten zhon opadol a ja sa zrazu nemám kam ponáhľať. Nemusím rozmýšľať, ako budem stíhať presuny z jedného miesta na druhé, nemám si čo organizovať…. Neustále by som len spala a už týždeň ma neskutočne bolí hlava, a to vkuse! To je ale tým tlakom. Keď je tlak v norme, bolesť je menšia a čím bolesť stúpa, zdvíha sa aj tlak.

Jedlo odmieta

Čo sa týka môjho kamarátstva s toaletou, trochu sa to zlepšilo, aj keď naša bublinka bude riadne tvrdohlavá. Aj naďalej nekompromisne odmieta akékoľvek varené jedlo a ak sa aj donútim najesť, bez váhania mi to vráti. Odmietla dokonca aj palacinky. Páči sa jej ovocie, toho by som mohla jesť na kilá a tiež sa nám zapáčili pečené zemiaky s pečenou zeleninou a hrianky. To je asi jediné, na čom momentálne fičíme.

Zaujímavé však je, že cez deň absolútne nepociťujem hlad, no keď si večer ľahnem, po 10 minútach ma prepadne neuveriteľný hlad. Dokonca ma vyženie z postele a musím niečo zobnúť, a to bez ohľadu na to, kam budú smerovať moje kroky…

Prečítajte si tiež:

Tehotní muži
Výživa počas tehotenstva

Čakajú na kopance

Z našej bublinky bude asi riadny futbalista či futbalistka. Kopančeky a kotrmelce sú už zreteľné. Kope najmä, keď ležím a prihováram sa bublinke hladkaním bruška, no keď prestanem, tvrdohlavo si vynúti opätovnú pozornosť. Zbožňujem tieto hry.

Zatiaľ sa z prvého kontaktu s bublinkou vytešujem iba ja, z čoho nie je nadšený ani Patrik a ani dievčatá. Nevedia sa dočkať, kedy ucítia aj oni nesmelý kopanec. Čoskoro…


Dcérky už chcú kopance tiež cítiť. Čakajú:)

Hormóny – úsmev strieda plač

Rada by som sa dnes s vami podelila o moje (možno sú to aj vaše) pocity, čo sa týka emocionálneho prežívania v tomto období. Bitka hormónov! Toto je pre mňa stále jedna veľká nevysvetliteľná záhada tehotenstva tak asi ako pre každú nastávajúcu mamičku.

Aj vy sa niekedy zastavíte a poviete si :“Čo si blbá? Takto sa predsa nemôžeš správať, toto predsa nie si ty!“ V jednom okamihu sa cítim nabitá energiou, radosťou smiechom a v ďalšom momente – Bum! Som podráždená, nevrlá, precitlivená odmietam akýkoľvek dotyk, bozk, najradšej by som sa niekam zavrela nevnímala, nepočula, nemusela rozprávať iba plakala…

Obdivujem v tomto Patrika za jeho trpezlivosť. Neoblomne chodí za mnou, keď nezaberie jedno, vráti sa po chvíli a vracia sa stále, kým sa mu nepodarí vyčariť úsmev na mojej tvári. Uvedomujem si, že som zlá a často nespravodlivo protivná a veľmi rada by som mu to chcela akýmkoľvek spôsobom vysvetliť, ale nedá sa… Veľmi ma to mrzí a priznám sa bez hanby, aj teraz mi stekajú slzy…

Oteckovia vydržte

Viem, že je to spôsobené hormónmi a zmenami a aj tým neustálym strachom a obavami, či bude všetko v poriadku. Ja len verím, že uplynulý týždeň bol už naozaj vyvrcholením a všetko sa dá do normálu. Veď už onedlho začíname piaty mesiac, čo by mal byť začiatok najkrajšieho obdobia tehotenstva…

Práve preto by som chcela na záver poslať odkaz pre Patrika a rovnako aj pre ostatných nastávajúcich oteckov: „Chlapci naši nič nie je tak zlé, aby nemohlo byť ešte horšie..“

To bol fór, verte, že vás aj napriek našim „úžasným“ náladám neskutočne milujeme, sme vám vďačné za vašu trpezlivosť, všetko zlé raz pominie a opäť budete mať pri sebe tie svoje milované a milujúce polovičky.

Ďakujeme, vaše lásky, tehuľky

Táňa


Táňa je v 16. týždni, takto sa vyvíja jej bábätko

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist