Tehuľka LIVE! Táňa v 27. týždni: Čakanie na bum-bum

Drobné radosti dokážu niekedy zázraky. Potešila som sa malým výletom do Bratislavy, kde som zašla k babke a tete a kúpila som aj prvú vec do výbavičky.

Aj maličkosť poteší

Začíname strihať meter a odpočítavať do pôrodu len dvojciferné čísla. Uteká to akosi prirýchlo. Minule som vám písala, že veľa vecí pre bábätko mám, no predsa som len kúpila aspoň drobnosť, urobila som si takú malú radosť. Sú to maliinké ponožtičky s nápisom I love dad a na druhých I love mum.

Prečítajte si tiež:

Najčastejšie vyšetrenia budúcich mamičiek
Mýty a povery o tehotenstve

Výlet i prepadovka

S Chrisom sme sa boli vyvetrať do Bratislavy. Potrebujem ísť trošku medzi ľudí a tak sme si spravili menší výlet. Vyrazili sme ráno o deviatej, šli do nákupného centra spraviť si trochu radosť a niečo pokúpiť. Chrisík sa potom vybláznil na veľkom ihrisku s kopou nových kamarátov. Potom sme si povedali, že spravíme prepadovku mojej babky a tety. Už sme u nich spolu dlho neboli a úprimne mi to aj chýba. Keď sme bývali v Bratislave, boli sme v kontakte takmer denne.

Dali sme si fajný obedík a ešte fajnejší koláčik, pokecali sme si a spokojne šli domov. Musím sa priznať, že mi takto strávený dník pomohol, akosi som potrebovala stráviť deň mimo domova iba ja a moje myšlienkové pochody. Myslím, že každý občas pozná tieto pocity.

Chrisík sa tak unavil, že celú cestu potom prespinkal. Teraz nás večer nás čaká grilovačka. Rybička, na ktorú mám strašnú chuť už týždeň, sa marinuje, k tomu sa pridá na gril brokolica, mrkva a cukina, grécky šalátik sa už chladí. Mňamky, už sa vidím, ako si budem zakazovať veľa zjesť naraz, ale nakoniec sa natlačím tak, že do postele ma budú musieť odtiahnúť :o)

Hrozba pohotovosti

Pôvodne sme mali s Patrikom v pláne vziať v sobotu synovca a svokru na rodinný výlet – na Deň otvorených dverí do Markízy. Ja som sa však akurát na potvoru veľmi zle cítila už od rána, začala som trochu krvácať, tvrdlo mi bruško a pridal sa aj skákajúci tlak.

Myslela som, že ma neobíde návšteva pohotovosti, ale drobček mi dával celý deň poriadne najavo, že on sa cíti fajn a je úplne v poriadku. Celý deň kopkal a prevracal sa, akoby trénoval na olympiádu. Už mu zrejme jeho dočasná garsonečka začína byť pritesná. Celú sobotu som preto nakoniec strávila v posteli, s výnimkou návštevy toalety a kuchyne. Večer sa mi trochu uľavilo, ale noc bola hrozná, nie a nie zaspať, o tretej som bola ešte hore a o šiestej už bol hore ranostaj Chris…

Čítajte aj:

Babička
Rizikové tehotenstvá


Čakanie na bum-bum:)

Bruško bum-bum

Ozaj, keď už je reč o Chrisovi, tento týždeň začal aj on chápať, že v brušku je predsa len niečo živé. Po prvýkrát pocítil, ako ho braček riadne kopol, najprv ostal zaskočený s vypleštenými očkami až tak, že som myslela, že sa rozplače a potom sa strašne začal smiať. Odvtedy hlavne ráno, keď ešte ležíme, dáva rúčku na bruško, ukáže prštekom psst a čaká na bum :o) Keď sa bubloško pohne, šťastne zatlieska, je rozkošný….

Čo sa týka výsledkov z glukózového testu, vydýchla som si, lebo tentoraz sú v poriadku. Aj krvný obraz je OK, akurát železa je málo, ale to je bežné takmer u každej tehotnej. Teraz nás čaká najbližšia poradňa 3. septembra.

Tak sa s vami milé moje rozlúčim, ešte ako xxročná, takto o týždeň už budem opäť o rok staršia. Hrôza, ako tie roky letia. Keď sa obzriem späť, tak zhruba posledných desať rokov, bolo naozaj pestrých, ale sú so mnou moje poklady – moje deti.

Prajem vám, ale v dobrom zmysle slova, pestrý týždeň
Táňa


Tánička je už v 27. týždni, bruško rastieeee

Foto: Braňo Herchl

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist