Tehuľka LIVE! Táňa (42): Ďalšia jazva na hlávke i mojej duši..

Hlásime sa opäť a stále z nemocnice, ktorá sa chtiac-nechtiac pomaly stáva naším domovom. Za uplynulých 10 dní sa toho stihlo udiať až, až.

Prešvihli sme sa prvý oficiálny termín Tobiaskovho príchodu na svet – oslávili sme krásny tretí mesiačik života nášho drobčeka. Aj keď je za nami bolestivé obdobie a Tobi zatiaľ pozná viac nemocnice ako domov, všetko si to raz vynahradíme, pekne všetci spolu.

Prehupli sme sa teda magickou trojkou. Náš anjelik dnes váži rovné 3 kilá. Tobimu sa už niekoľkokrát podarilo vytiahnuť pri dojčení celú svoju dávku. I keď iba ráno, keď je dobre vyspinkaný a plný energie, ale aj to je pre nás obrovský úspech. Stále mu však musím ponúkať aj fľašku, keďže má kopec liekov, ktoré musí vypiť.

Ach, ďalšia narkóza

No ako som vám minule písala, máme za sebou prvú operáciu hlávky a v najbližších dňoch nás čaká druhá operácia. Zavedenie komôrky totiž nepomohlo, ako sa očakávalo, punkciu musia robiť takmer každý deň a hlávka nám neúmerne rastie.

Okrem toho niekde nastala „zrada“, keďže od operácie má Tobi nesúmerné zreničky, jedna je rozšírená. Samozrejme mám veľký strach, hlavne z opätovného prebúdzania z narkózy, čo nám robí najväčšiu šarapatu. Ešte nie je zahojená jedna jazva na hlávke a už nás čaká ďalšia.

Prečítajte si tiež:

Najhorší je začiatok, tvrdí mamička nedonosenej Klárky
Hrčka na prsníku pri dojčení

Len sa nevzdávať..

Moje vnútro je rozožraté neutíchajúcimi otázkami a odpovede sú v nenávratne. Hľadím na svoje spiace dieťa, hľadím na deti okolo a ich utrápené maminky. V krku veľká hrča a ja sa neustále pýtam: „Prečo musia trpieť tí najmenší a najzraniteľnejší?“ Sme naozaj natoľko silní rodičia, že nám bol daný takýto dar? Verím, že áno, ale pohľad na naše poklady, je tak bolestivý a bezradný plač detičiek z ošetrovne je tak silný.

Rezonuje to v nás neustále vo dne v noci a nezostáva nám nič iné iba viera. Viera v to, že všetko bude opäť dobré a po tom ťažkom období vyjde aj nad našimi hlavami opäť slniečko, len sa nevzdávať.
Človek si začne vážiť to, čo má, svoju rodinu, blízkych, ale i seba samého v momente, keď stráca nádej…Nádej na to, že sa vráti všetko do starých koľají, že všetko bude už len lepšie.

Nádej na to, že z Tobiaska vyrastie úplne zdravé dieťa, bezstarostne šantiace medzi rovesníkmi. Nemôžem mu zaručiť to, aký bude jeho zdravotný stav a psychomotorický vývoj, ale môžeme mu zaručiť to, že jeho detstvo bude šťastné, veselé a plné farieb a slniečka…

Čítajte aj:

Neonatológia – starostlivosť o najmenších
Upokojujeme dieťatko zabalením

Aj Chrisík u doktorov

Tento týždeň si užil doktorov aj Patrik s Chrisíkom. Keďže, ako som už písala „radosť“ z vypaľovania bradavice ponechám jemu, vtedy som ešte netušila, že ja naozaj nebudem môcť, lebo budem s Tobim v nemocnici.

Čuduj sa svete tentoraz pochopil aj on, že nielen tak z nudy sa sťažujem po každom vyšetrení, aké to bolo ťažké. Nuž pokiaľ si to otecko nevyskúša, nevie, aké to je absolvovať najskôr trojhodinové čakanie v čakárni so sotva 3-ročným hyperaktívnym dieťaťom a následne udržať dieťa počas vyšetrenia.

Sám sa nakoniec priznal, že mu samému takmer vyhŕkli slzy, keď sa Chris zadúšal od plaču a doktor mu dával zabrať s -200 stupňami Celzia tekutým dusíkom, aby sme sa konečne zbavili jednej bradavice na palčeku.


Už aby boli moje poklady spolu..

Nájdite si čas..

Dievčatá si tento víkend užívajú v Rakúsku vianočné trhy, tak sa úprimne teším, že nasajú tú správnu dávku pravej vianočnej atmosféry. Viem si živo predstaviť ich rozžiarené očká pri pohľade na všetky tie blikajúce svetielka, vianočné stromčeky, pospevujúc si vianočné piesne.

Určite si už zanôtili aj vianočnú top – Last Christmas, ktorá zaznieva medzi prvými skladbami, oznamujúcimi príchod Vianoc. No normálne sa vám priznám, teraz akoby som cítila v nose tú známu vôňu vanilky, škorice, či klinčekov… Priatelia, u mňa to nie je momentálne možné, ale vy všetci, čo môžete, zastavte sa, nájdite si čas, vezmite svoje deti, alebo najbližších a urobte si výlet. Doprajte si varené vínko, lokše, cigánsku, kúpte prvé darčeky a nalaďte sa na tú pravú vianočnú atmosféru.

Nezabudnite rozsvietiť prvú adventnú sviečku na adventnom venci, nech sa vo vašich domácnostiach i srdciach usídli radosť, pokoj a smiech.

S pozdravom Táňa a Tobík

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist