Tehuľka LIVE! Táňa v 23. týždni: Doktora som sa nedočkala

Počasie ako na hojdačke. Po horúčavách sa nám poriadne ochladilo, hlavne, že sme kúpili bazén. Neviem ako na vás, ale na mňa vplýva toto počasie dosť depresívne :o( Trochu slniečka nikdy nie je na škodu. Okrem počasia je to na Slovensku napínavé aj s lekármi. Prečo to spomínam?

Hodiny čakania bez výsledku

Môj týždeň sa totiž opäť niesol v duchu doktori, doktori, doktori. Po prepustení z nemocnice som sa mala hlásiť v rizikovej poradni, ale do ambulancie som sa nedopracovala. Prvý deň sa ani po 4hodinách nedostavil žiaden pán doktor do ani jednej z troch ambulancií (asi tiež nabehli na prázdninový režim) a druhý deň som to vzdala tiež po 4 hodinách. Vtedy jeden z doktorov síce pendloval medzi ambulanciou a oddelením, ale do ambulancie si volal prednostne len svoje pacientky.

Rozhodla som sa preto, že pôjdem v stredu k mojej obvodnej gynekologičke a dohodnem sa s ňou ako ďalej.

Prečítajte si tiež:

Zmeny materského organizmu v tehotenstve
Ako s bruškom prežiť leto?

Ultrazvuk musím opakovať

Keďže sa tlak upravil a zatiaľ sa drží na vrchnej hranici normálneho tlaku, ostanem zatiaľ u nej, ak sa zdravotný stav zhorší, budem sa musieť opäť pokúšať dostať do rizikovej poradne. Moja milá gynekologička mi spravila klasickú poradňu a keďže som sa jej posťažovala na prístup v nemocnici a hlavne na priebeh morfologického ultrazvuku, obdarovala ma hneď piatimi rozkošnými fotografiami nášho bublinkáčika. Spokojne si plával vo svojej garsonečke a s rúčkou na čielku tuho rozmýšľal :o). Keď ho chcela pomerať, rozhodol sa opäť trošku ponaháňať.

Lekárka pozrela aj popis morfologického ultrazvuku, o ktorom som písala minulý týždeň, a hádajte čo.. Musím ho absolvovať znova!

Robila mi ho totiž neatestovaná doktorka a ani popis nie je úplne prehľadný, lekárka si to teda nechce vziať na zodpovednosť. Musím sa preto objednať opäť a dúfať, že už nebude neskoro, keďže začínam 24. týždeň. Ďalšia poradňa ma čaká 6. augusta, vtedy musím absolvovať aj obľúbený glukózový test na zistenie hladiny cukru.

Dom premieňam na domov

A čože je nové s naším príbytkom? Tento týždeň sme pokročili a konečne máme dokončené izby. Dievčatá čaká prekvapenie, ich kútik sme spravili presne tak, ako si to predstavovali. Keďže detská izba je predelená drevenou konštrukciou na dve časti – spodná časť patrí chlapcom a vrchná bola pôvodne hračkáreň, no keď to dievčatá videli, hneď si predstavili svoju spálničku a úkryt plný dievčenských tajností a snov.

Celkom som sa tešila, keď som to dokončila a som zvedavá, ako zareagujú. Z Chrisíkovej malej postieľky sme odmontovali jedno čelo a teraz sa vytešuje z postieľky pre veľkáčov, z ktorej už môže kedykoľvek, keď sa vyspinká, vyliezť, nemusí teda kričať a čakať, kým sa niekomu z nás uráči prísť ho vybrať.

Každé ráno pricupitá s úsmevom na perách k nám do postele. Aj keď mal teraz pár dní mániu spávať s nami, v noci sa totiž prebudil a nie a nie sa upokojiť, pokiaľ sme ho nevzali do postele. Dnes konečne spinkal až do rána, tak dúfam, že to bol iba jeho úlet na pár dní.

Našu spálňo-obývačku sme si tiež prerobili a keďže je dosť veľká, rozdelili sme ju na spálňovú časť a obývaciu. Konečne sme sa dopracovali aj normálnej manželskej posteli, keďže doteraz sme na byte spávali na starom rozbitom rozťahovacom gauči. Jediná chyba je, že stále čakáme na skrine, respektíve majiteľ už jednu „obriu“ skriňu, do ktorej by sme sa kľudom Angličana zmestili všetci, priniesol, ale akosi pozabudol na poličky. Naše oblečenie ostáva teda stále v banánových škatuliach.

Čítajte aj:

Tehotné ženy majú iné sny
Čo vníma bábätko v brušku?

Bublinkáč Tobinko

V duchu si už začínam predstavovať, ako bude vyzerať kútik pre Tobiaska. Upss a práve som prezradila víťazné meno pre bublinkáča…áno-áno, už sme drobčeka začali volať Tobinko. Pre tento týždeň sa s vami pomaly lúčim, dnes mi prídu po dvoch týždňoch dievčatá, tak idem niečo sladké pod zub ukuchtiť. Nakoniec som sa rozhodla pre ich obľúbené lekvárové perky s opečenými prezľami a tiež na nich čaká domáca zmrzlinka malinovo (z malín z našej záhradky) čokoládovo, vanilková.

Prajem všetkým pokojný týždeň a dúfam, že slniečko čoskoro opäť vykukne.

Táňa


Táňa je v 23. týždni, bublinkáč rastie…

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist