Tehuľka LIVE! Táňa (40): Život bez detí pre mňa by nebol život

Lekárske kontroly, sladké potešenia i fialová sviečka za Timejku. Taký bol náš posledný týždeň, no boli sme spolu a doma!

Lekárske kontroly, sladké potešenia i fialová sviečka za Timejku. Taký bol náš posledný týždeň, no boli sme spolu a doma!

Pusinkový rekord

Len tak si sedím s ukradnutým kúskom domáceho „kinder pinguinu“ a premýšľam, že nabudúce budem musieť svoj sladký výtvor vylepšiť, lebo na moje prekvapenie nezmizol tak rýchlo, ako u nás koláčiky obyčajne miznú:).

Piatkové snehové pusinky však už asi neprekoná nič, ich zmiznutie trvalo presne 23minút. Nestopovala som to, ale náhodne som sa práve pozrela na hodinky, keď som ich dávala na stôl a keď som po chvíli siahla na tanier, že aspoň ochutnám, svietil tam na mňa posledný kúsok. Stretla sa pri ňom moja ruka so Sandrinou, tak sme sa zasmiali a bratsky sa rozdelili. Ako vám tak píšem, vládne u nás absolútny pokoj, Chris s Tobinkom spinkajú, dievčatá sú u otca a zrazu je tu neskutočné ticho.

Rozmýšľam, aký by bol asi život bez detí tichý, nudný, bez smiechu, ale aj bez kriku… Bol by to vôbec život alebo iba prežívanie…?

Prečítajte si tiež:

Banky materského mlieka – laktáriá
Upokojujeme dieťatko zabalením

Očká musíme opäť skontrolovať

Tento týždeň sa niesol v duchu lekárskych návštev a nasledujúci nebude zaostávať. S Tobim sme boli na očnom vyšetrení, ktoré nedopadlo práve najlepšie, cievky síce už prerastajú tak ako majú, ale sú vraj veľmi úzke a bledé, takže o mesiac máme ďalšiu kontrolu.

Tiež sme boli na prevážení, Tobi vážil 2310 gramov, je to pekný prírastok, stále však slabo papá a nebudí sa na hlad, takže ho musím budiť a okrem dojčenia aj dokrmovať mojím mliečkom z fľašky.
Budúci týždeň nás čaká nedonosenecká poradňa, ultrazvuk mozgu a pľúcne vyšetrenie s Tobiaskom a psychologické vyšetrenie s Chrisom, ktoré musí absolvovať v rámci nedonoseneckej poradne.

Ani Chrisa neminuli doktori

S Chrisom sme boli na pravidelnej kontrole na onkológii, určite ste si z letných fotiek všimli, že má znamienko cez celé ramienko, ktoré treba pravidelne sledovať kvôli možnosti zvrhnutia sa.

Povedali nám, že do 6 rokov s ním nebudú nič robiť, pretože ho má príliš hlboké a zasahuje do svalovej hmoty, treba ho iba dôkladne sledovať a pri akejkoľvek zmene hneď prísť. Takže mi nezostáva nič iné len pri každej kontrole tŕpnuť, či sa vo vnútri kože nič nedeje.

Tiež sa mu na palci ruky objavila bradavica, takže sme po dlhej dobe navštívili našu obvodnú doktorku a následne kožné. Našťastie si to s tekutým dusíkom a vypaľovaním rozmysleli a dostali sme iba tinktúru. Ak však do dvoch týždňov nezmizne, budeme musieť podstúpiť vypaľovanie. Fuuh, neviem si predstaviť, ako ho tam udržím, asi túto „radosť“ prenechám na Patrika.

Čítajte aj:

Čo potrebujú bábätká, aby boli šťastné?
Najčastejšie problémy pri dojčení

Fialová sviečka

V sobotu sme si pripomenuli medzinárodný deň predčasne narodených detí. V mnohých domácnostiach horela ako symbol fialová sviečka a ja som myslela hlavne na Timejku a jej rodičov, o ktorých som vám písala.

Timejka na tom už bola lepšie, dokonca bola už pri nej aj maminka a opäť sa chystali domov, ale jej stav sa znovu zhoršil. Je mi to veľmi ľúto a musí to byť nesmierne ťažké pre jej rodičov, ale Timejka už dokázala, aký veľký bojovník je a vytrpela si už toľko, že inak ako dobre to už dopadnúť nemôže, verím tomu.

Nuž musím sa rozlúčiť, Tobi sa začína budiť, takže mu idem pripraviť kúpeľ. Vo vode sa doslovne vyžíva, tak som mu začala dávať viac vody a cvičíme aj vo vani. vo vode sú predsa len pohyby iné a to mu iba prospeje.

 
Veď mrknite video
Klikni na fotku alebo sem a pozri si video

zatiaľ pa o týždeň sme tu opäť

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist