Tehuľka LIVE! Táňa v 25. týždni: Bazén „odišiel“, prišiel Kubko

Môj tlak sa zatiaľ drží, „tfuj-tfuj“, no čaká ma poradňa a aj glukózový test. Držte teda palčeky. A novinky z domu? Prišli sme o bazén, no pribudol nám nový člen do domácnosti. Zoznámte sa s Kubkom.

Sladký sirupček

Prehupli sme sa do obdobia, keď sa už dá hovoriť o predčasnom pôrode a je reálna šanca bábätko, hoci drobunké, zachrániť. No na to radšej nemyslieť, nech si náš bublinkáč len pekne ďalej pláva vo svojom domčeku. Môj tlak sa drží v rámci normy, bubloško kopká o dušu a kopance sú každým dňom silnejšie. Všetko vyzerá byť v poriadku, akurát ma trápi neustála bolesť zubov a únava.

V pondelok ma čaká poradňa spojená s vyšetrením porúch glukózovej tolerancie– oGTT. Takže 6-tej ráno šup na autobus do Bratislavy, v lekárni si vyberiem ten úžasne chutný sladký sirup – glukózu a v čakárni si posedím 2hodky. Dúfam však, že bude všetko v poriadku, keďže pri Chrisovi bola jedna z komplikácii aj tehotenská cukrovka.

Nie cisársky nieee

Pomaly začínam rozmýšľať nad pôrodnicou a nad pôrodom, keďže je u mňa otázne či bude pôrod plánovaný cisársky alebo prirodzený. Samozrejme, že by som všetkými desiatimi brala prirodzený pôrod, z cisárskeho mám paniku. Keď si totiž spomeniem, že pri Chrisíkovi bol pôrod v poslednej chvíli ukončený cisárskym a hneď na druhý deň ma zastihol veľmi silný vnútorný aj vonkajší zápal…

Aúú, tie ukrutné bolesti by som nepriala ani najväčšiemu nepriateľovi. Rana mi praskla a museli ma po pár dňoch strávených v horúčkach a bolestiach po výplachoch brucha opäť zašívať. Podľa toho vyzerá aj jazva.

Pri konzultácii s mojou gynekologičkou o tom, ako bude prebiehať pôrod, ma moc nepotešila, pretože o tom rozhodne až pôrodník. Závisí aj od toho, ako vyzerá jazva na maternici, pretože ak by bola príliš stenčená, hrozí roztrhnutie maternice. To by teda znamenalo plánovaný cisársky, aby sa predišlo komplikáciám, ale samozrejme, že sa nevylučuje ani prirodzený pôrod. Už to nechám na lekároch, podstatné pre mňa je prekonať 7mesiac bez komplikácií prehupnúť sa 32. týždňom (to bol týždeň kedy prišiel na svet Christopher) a udržať drobčeka čo najdlhšie v brušku.

Nad epidurálkou tentoraz ani neuvažujem, viem, že potom, čo som si prežila pri Chrisovi, pôrod zvládnem aj bez nej.

Prečítajte si tiež:

Riziká cisárskeho rezu sa často podceňujú
Predčasne narodené deti

Príjemné prekvapčo

Tento týždeň ma príjemne prekvapil jeden mail. Vďaka baby-webu som opäť v kontakte s maminkou, s ktorou sme spoločne ležali na nedonoseniatkach s našimi drobcami – ja s Chrisíkom a Katka so svojimi princezničkami dvojičkami.

Som veľmi rada, že sa dievčatkám darí a rastú do krásy a sú z nich rovnaké nezbedníčky ako z Chrisa. Takže o tom, že z nich boli také malinké vrabčiatka ani chýru ani slychu, všetko si krásne dobehli.


Chrisík v pôrodnici, obklopený svojimi spolubojovníčkami

Kubko – nový člen rodiny

A čo nové u nás doma? Uplynulý týždeň sa u nás niesol v duchu oddychu. Deti sa v bazéne bláznili až natoľko, že odišiel úplne. Najskôr sa prederavila vrchná časť, čo im však nevadilo, ale nakoniec, keď ho chcel Patrik dofúkať – búuuch veľká rana. Bazén bol odspodu celý pretrhnutý, momentálne sme teda bez neho. Máme však nový prírastok do rodiny, zatúlal sa k nám nádherný malý kocúrik. Cestou do obchodu sa pridal k Patrikovi, pred obchodom si ho počkal a cupital za ním až domov.

Takže už je náš a keďže dievčatá básnili o mačiatku, máme z neho veľkú radosť. Dokonca je veľmi čistotný a hneď sa naučil chodiť do piesku, máme tak doma o jedného chlapa viac – voláme ho Kubko.

Čítajte aj:

Môže mačka alebo pes nakaziť vaše dieťa?
Deti a opaľovanie alebo aby leto nebolelo


Kubko:)

Opäť sme sa zišli v jednej posteli

Lulinka nám včera odišla s najlepšou kamarátkou na týždeň na chatu, takže sme ostali len so Sany a Chrisom. V noci nás opäť zasiahla neskutočná búrka, neviem či tohto roku sú všade také silné búrky, ale čo sme sa sem nasťahovali, tak sú nočné búrky sprevádzané takým silným hrmením a neskutočnými bleskami …Opäť sme tak skončili všetci v jednej posteli.

To by bolo tak všetko odo mňa na tento týždeň. Idem pokračovať v príprave obeda a so Sany prehrabať recepty, čo dobrého si upiecť.

Prajem Vám všetkým príjemne prežitý nasledujúci týždeň.

Vaša Táňa


Táňa sa prehupla do 25. týždňa, dúfa, že drobec v brušku vydrží čo najdhlšie

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist