Tehuľka LIVE! Táňa v 24. týždni: Deti sú môj život

Keď sú pri mne, som šťastná. Moje deti. Drobec v brušku už patrí samozrejme k nám, dievčatá sa s ním rozprávajú a ja vtedy zabúdam na tehotenskú bolesť chrbta či spánkový deficit.

Bruško rastie ako z vody..

Práve som zliezla z váhy a hádajte čo? Ručička sa opäť posunula o tri čísla vyššie. Neviem, neviem, ak to pôjde takýmto tempom, budem sa čochvíľa kotúľať. Do piateho mesiaca som pribrala iba dve kila, čiže som sa vrátila späť na svoju pôvodnú váhu, potom prišlo jedno kilo navyše, no teraz behom mesiaca mám na sebe už 5kíl. Bruško rastie závratnou rýchlosťou. Je však pravda aj to, že v poslednej dobe som neustále hladná. Najem sa a za hodinku, už opäť cítim ukrutný hlad, akoby som nejedla celý deň. Nejem síce veľa naraz, ale každú chvíľu niečo.

Myslím si, že je lepšie pribrať počas tehotenstva všade, tak ako som pribrala pri dievčatách, ako keď rastie iba bruško. Vtedy je to asi väčšia záťaž na chrbticu. Mňa už teraz neskutočne bolí a tiež sa mi horšie dýcha, a to nehovorím o spánku. Doma sa mi smejú, že najskôr ide brucho, potom „kozy“ a až potom moja maličkosť :o). Uvidíme, čo bude o pár mesiacov..


Moje lásky

Čítajte aj:

Cvičenie pre tehotné zvládnete aj vy
Chcú vaše deti sladkosti?

Štvornásobná oslava

Dievčatá sa nám konečne po dvoch týždňoch vrátili domov. Boli aj na dovolenke s tatinom, tak som rada, že si užili aj tento rok kúsok mora a vrátili sa krásne opálené, oddýchnuté a s novými zážitkami.

Včera sme mali príjemný párty dník. Keďže sme mali behom mesiaca štyroch oslávencov – Sany sa prehupla 9 rokom, Lucka oslávila 11 narodeniny, Samko (švagrinin syn) 2roky a mamina (svokra) jubilejnú 50-tku. Osláv sa nám teda „nazbieralo“.

Podarila sa mi upiecť zatiaľ moja najväčšia poťahovaná torta – štvorlístok :o), naložili sme krkovičku, spravili jarné zemiačiky so zeleninkou, zeleninové špízy s klobáskou a grilovali a smiali sa celé poobedie. Večer sa zakončil už asi klasicky naháňačkou a v bazéne skončilo všetko, čo sa hýbalo okrem mňa, no aby mi nebolo ľúto zopár vedier z vodou skončilo aj na mne. Bolo super.

Bylinky utrpeli

Ráno ma však čakalo malé sklamanie, keď som nakukla do moje novej záhradky. Večer sa totiž spustila riadna búrka a zopár slabších nových výhonkov mi polámala. O mojej záhradke som vám ešte myslím nepísala. Vždy som túžila po malej záhradke, a tak som to teraz musela využiť.

V záhrade boli rozrastené iba maliny, kúsok som si teda vyhradila len pre seba, maliny sme odtiaľ vykopali. Postupne som si to porýľovala a posadila, čo sa ešte dalo, keďže veľa sa toho už v tomto období nedá. Skúsila som aspoň tekvice aj ozdobné, fazuľové struky, kaleráb, mrkvu, cibuľu a ešte mám sľúbené jahody, aby boli už budúci rok.

Pustila som sa aj do byliniek – tymian, kôpor, pažítka, feferónky a mäta. Tá ani nestíha dorastať, keďže sa mi osvedčil výborný ľadový čaj z čerstvej mäty, zázvoru, limetky, základom je biely alebo zelený čaj mňamka. Je to pre mňa taký malý balzam na dušu, keď každé ráno nakuknem do záhradky a opäť vidím všetko o kúsok väčšie a krajšie…

Prečítajte si tiež:

Deti a opaľovanie alebo aby leto nebolelo
Priateľské bylinky pre tehotné ženy

Štikútanie v brušku

Ozaj tehuľky aj vaše bublinky majú štikútky? Náš drobček mal predvčerom prvýkrát a s dievčatami sme sa tak nasmiali, ako sa bruško natriasalo v pravidelnom rytme :D. Moje baby sa neustále maznajú s bruškom. Hocikedy mi zahlásia, mami poď si ľahnúť a hladkajú, počúvajú a rozprávajú sa s drobčekom, vtedy sú strašne rozkošné a ja som šťastná.

Práve v takýchto chvíľach si uvedomím, že vlastne šťastnejšia už ani nemôžem byť oni sú zmyslom môjho života, deti sú môj život…


Tánička už je v 24. týždni, bruško rastie, drobec kope.

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist