Tehuľka LIVE! Táňa v 26. týždni: Akoby som sedela na húsenkovej dráhe

Raz dobre-raz menej, raz hore-raz dole. Nielen počasie, ale aj môj tlak sa mení doslova každou hodinou. Okrem toho ma začala trápiť aj nejaká choroba.

Choroba a domáce recepty

Tak nás zas raz chytila tetka choroba. Akosi predčasne keďže začíname väčšinou okolo októbra. Začala som teda domácu liečbu o čosi skôr, zatiaľ to chytilo len Chrisa a mňa.

Spravila som cibuľový sirup, ktorý dávam deťom 3x denne polievkou lyžicu a vždy im super zaberie na kašeľ, tiež som prvýkrát skúsila spraviť tymianový balzam pod noštek a na priedušky. Na moje prekvapenie zabral super Chrisovi a po dvoch dňoch bolo po chorobe. Vyfasoval do izby aj rozkrájanú cibuľu na noc, síce tam bola skvelá aróma ráno, ale ani raz nezakašľal v noci a spinkal pokojne celú noc.

Mňa to však stále drží a mám pocit , že čím ďalej je to horšie. Nič nevládzem a po pol hodinke mimo postele musím aspoň na chvíľku opäť zaliezť.
Asi je to spojené aj s tým tlakom, lebo mi zas začal skákať hore-dole ako na húsenkovej dráhe – raz vysoký za dve hodinky zas príliš nízky. Nepomáha tomu ani počasie, to je tiež raz tak-raz inak.

Čítajte aj:

Nádcha a zápaly dýchacích ciest u detí
„Zázračné“ recepty z olív

Citrón a horúčavy

Tento týždeň som absolvovala slávny glukózový test. Maminkám, ktoré to len čaká, odporúčam, aby si vzali so sebou citrón alebo citrónku. Dala som tak zbohom nevoľnostiam, bola som fakt prekvapená, ako to zaberá. Mala som nakoniec chuť si vypýtať ešte jeden tak skvelý nápoj.

Horšie však bolo to, že to bol práve najteplejší deň v týždni. Teplota vystúpila nad 35 stupňov, no a ja som musela k lekárke nalačno a okrem toho som nemohla ani nič piť. Nemožno sa diviť, že mi prišlo riadne zle… Výsledky z testu budú tento týždeň a robili mi aj odbery kvôli tlaku.

Potom nasledoval ultrazvuk a tu sa mi zrazu uľavilo, drobček si krásne plával vo svojej dočasnej garsónke, neustále mával rúčkami a keď pani doktorka priblížila detail tváričke, krásne sa na nás usmieval. Rastie nám krásne podľa tabuliek má už 678gramov.

Veľké triedenie

Plávanie drobca ma nakoplo, aby som začala vyberať zo skríň škatule s malinkatými vecičkami. Začalo sa tak veľké triedenie! Máme toho dosť. Priznám však, že som z toho aj trošku sklamaná, pretože ako každá nastávajúca mamina sa najviac teším na nákupy. Pamätám si, ako som vždy s nádherným pocitom prišla domov a vyťahovala z tašiek moje „úlovky“. Tešila som sa z každých ponožtičiek či čiapočky ako malé dieťa.

No predsa nám len čosi chýba, potrebujeme dokúpiť najmenšie zimné teplé dupačky, zimnú čiapočku, bavlnené plienky a samozrejme niečo fešácke do pôrodnice a zavinovačku. Okrem toho budeme potrebovať aj kočík a Chrisovi novú postieľku – „veľkáčsku“, aby sme bábätkovskú prenechali mladšiemu bračekovi :o)

Prečítajte si tiež:

Ako vybrať najvhodnejší kočík?
Tehotenské nevoľnosti, kŕče a ďalšie trápenia

Chute a prázdne taniere

Teraz však musím dorobiť obed deťom, keďže už tu stepujú okolo mňa. Na záver niečo na zasmiatie včera som mala straaašnu chuť na lievance, tak som večer stála dve hodinky pred šporákom a vdolkovala a vdolkovala. No kým som sa stačila spamätať, neostalo mi nič len riad na umytie.

Najskôr som bola strašne nahnevaná, teda nie tak ja ako moje hormóny a chuťové bunky, ale koniec koncov čo je pre maminu väčším pokrmom ako veta „výborná večera maminka“ a spokojné plné brušká.

Lúčim sa s vami opäť o týždeň

Vaša Táňa


Táňa je už v 26. týždni, drobec rastie podľa tabuliek.

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist