Prvý krok k rozhodnutiu

Každá z nás sníva o tom, aké asi bude „to naše“ dieťa. Na koho sa bude podobať, po kom zdedí talent, akú bude mať povahu? V tomto období rady hádame prezerajúc si rodinné albumy. Človiečik nám o sebe dáva vedieť nežnými kopancami, kotrmelcami a niekedy aj štikútaním či slastným naťahovaním. Chce nám vlastne oznámiť, že s ním treba rátať a je načase sa začať zamýšľať nad prípravami na jeho príchod.

Množstvo rozhodnutí

Siedmy mesiac už predstavuje pre nastávajúcich rodičov výzvu na budovanie hniezda. Niekto rekonštruuje byt, iný maľuje, ďalší horúčkovito reorganizuje spálňu, aby sa tam vošli detská postieľka i prebaľovací pult. Nuž a všetci začíname vyberať kočík, autosedačku, oblečenie… Veď to poznáme. Okrem týchto zásadných, no drobných, existujú aj veľké rozhodnutia. Prvým z nich je výber nemocnice, kde chceme rodiť. A áno, aj spôsob vedenia pôrodu či voľba vhodného pôrodníka. Väčšinou čerpáme z informácií na internete, z rôznych diskusných fór i kvalitných článkov.

Niektoré z nás si dokonca začnú pripravovať pôrodný plán. Stretávame sa však i s článkami o pupočníkovej krvi, ktorá sa dá odobrať jedine pri pôrode a už v súčasnosti dokáže liečiť viac než 70 závažných ochorení. Pýtame sa samy seba, či túto možnosť chceme využiť. Môžeme si ju dať odobrať pre vlastné dieťa pre prípad, že by ju potrebovalo v budúcnosti, alebo ju darovať do verejného registra a pomôcť cudziemu človeku, ktorý čaká na transplantáciu krvotvorných kmeňových buniek.

Biologická poistka

Na pupočníkovú krv sa naozaj dá pozerať ako na biologickú poistku. Veď aj dom, byt či auto si dávame poistiť pre prípad, že sa s nimi niečo stane… Pravdepodobnosť, že človek počas života ochorie na diagnózu vyžadujúcu si transplantáciu vlastných krvotvorných buniek je 1: 400. A pupočníková krv je jedným z ich troch legitímnych zdrojov.

16.7.2010 10:11| autor: Komerčná prezentácia

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist