Kúpanie si žiada jemnú starostlivosť

Pokožka vášho dieťatka je taká nádherne mäkká a hebká! Prvý kúpeľ môže preto vzbudzovať obavy. Mnoho rodičov sa po narodení bábätka pýta, ako ochrániť citlivú pokožku novorodenca a zároveň zaručiť dokonalú hygienu.

Vedeli ste, že detská pokožka je až o 30 % – 60 % tenšia ako pokožka dospelých? Z tohto dôvodu sa odporúča používať na umývanie iba výrobky špeciálne vyvinuté na detskú pokožku, ktoré zbytočne nevysušujú citlivú pokožku bábätka a zabraňujú jej podráždeniu.

Ako zaistiť pohodu pri kúpaní alebo bezchybný kúpeľ od hlavy až k päte

  • Napusťte do vaničky alebo vane teplú vodu – ideálna teplota by sa mala pohybovať medzi 32º C a 37º C. Vodu dobre premiešajte, aby teplota bola rovnomerná.
  • Do teplej vody pridajte pár kvapiek kúpeľa na celé telo a vlásky. Aby bola pri kúpaní zábava, môžete do vody pridať rôznofarebné gumové hračky.
  • Pomocou mäkkej frotírovej rukavice alebo ruky umyte dieťatku pokožku aj vlásky.
  • Netreba tlačiť, úplne stačí jemné utieranie.
  • Dieťatko jemne osušte a pokožku hydratujte telovým mliekom alebo detským olejom.

Úžasný pocit blízkosti

Rodičia vedia, že maznanie a pocit blízkosti hrajú rovnako dôležitú úlohu ako čistota. Urobte si preto z kúpania každodenný rituál, ktorý posilní vašu vzájomnú lásku a dôveru.

Pri výbere kúpeľa odborníci odporúčajú:

V bezpečí od prvého dňa

Kúpeľ pre svoje dieťatko vyberajte veľmi starostlivo – dbajte na to, aby bol jemný a bezpečný a vhodný na každodenné použitie. To znamená, že má dobrý čistiaci účinok bez narušenia kožnej bariéry, má schopnosť hydratovať a je hypoalergénny. Ideálne sú výrobky určené na umývanie vláskov aj pokožky.

Už žiadne slzy!

Pri kúpeli je tiež dôležité predísť podráždeniu aj v prípade, že pri kúpaní nechcene vnikne voda do očí. Kvalitné výrobky sú vždy navrhnuté a testované tak, aby bolo detským očiam zaručené maximálne bezpečie a ochrana. Pri kúpeli má byť počuť smiech, a nie plač!

Hodnota pH detského kúpeľa by mala byť neutrálna k pH pokožky vášho bábätka.

Otázkou jemnej starostlivosti pre detskú pokožku sa zaoberali aj experti JOHNSON’S® Baby a vyvinuli jemný detský kúpeľ JOHNSON’S® Baby Kúpeľ na celé telo aj vlásky.
www.starostlivostodieta.sk

27.10.2011 1:35| autor: Komerčná prezentácia

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist