Kam vyraziť s dieťaťom (4): Vyhliadka nad Bergom

Ak máte chuť vidieť Bratislavu z inej strany, tak vám odporúčame túto krásnu vyhliadku nad rakúskou obcou Berg.

Je to miesto len kúsok za našimi hranicami a očarí vás aj pohľadmi na Hainburg, Neusiedl, malebné rakúske obce či na najbližší alpský kopec Schneeberg.

Niečo o vyhliadke

Samotná vyhliadková veža sa nachádza na vrchu Königswarte vo výške 344 mnm. Jej celková výška je 22,7 metra a je postavená z dreva, na betónovom podstavci.
Zdolať musíte 120 schodov.

Vyhliadka je otvorená celoročne, ale pozor, lebo v zime sa neudržiava. Neďaleko sú aj zrúcaniny hradu Pottenburg a hneď pod vyhliadkou je aj veľká lúka s lavičkami a miestom na piknik.

Ako sa tam dostaneme?

Východiská na tento výlet sú dedinky Berg a Wolfthal. Nachádzajú sa niekoľko kilometrov od hraníc.

Do obce Wolfthal chodí aj autobus MHD, inak treba využiť auto. Vo Wolfsthale je najlepšie zaparkovať pri železničnej stanici. V Bergu je malé parkovisko kúsok od križovatky na Kitsee, smerom do kopca, sledujte červenú značku.

Druhou možnosťou je parkovať na opačnom konci obce smerom na Edelstahl a tiež treba odbočiť smerom k lesu.

Tri trasy k vyhliadke

Na vyhliadku vedú tri hlavné trasy. Dve značky idú z Bergu. Je to červená a modrá, ktorá sa potom zmení na zelenú. Môžete teda napríklad spraviť okruh, čo je výhodné, ak ste autom.

Zo stanice vo Wolfthale ide červená značka.

My sme zvolili okruh po červenej z Bergu a naspäť po zelenej a modrej. Dá sa zvládnuť aj s kočíkom s väčšími kolieskami. Pri klesaní na zelenej značke je jeden úsek dlhý asi 150 metrov dosť strmý, ale pomaličky to ide. Cesta je prevažne lesná, okrem kratších úsekov pri obci.

Cesta po červenej hore z obce Berg trvá asi hodinu a naspäť po zelenej a modrej o niečo dlhšie. Takže celý okruh trvá asi dve a pol hodiny, ak nerátame čas strávený oddychom, či obdivovaním okolia z vyhliadky.

Výlet má svoje čaro v každom ročnom období. Na jeseň môžeme obdivovať krásne sfarbené lesy, v zime sa nám biela rozprávková krajina odmení za trochu viac námahy a nepohody, na jar a v lete sa dá pekne piknikovať. V obci Berg je aj niekoľko pekných vínnych pivníc, ktoré stoja za návštevu.

Tak skúste tento tip, lebo lepšie raz zažiť ako stokrát počuť. Želáme vám hlavne krásne výhľady, ktoré sú naozaj bonbónikom tohto výletu.

Na Babywebe tiež nájdete:

Nosenie v šatke – áno či nie?
Čo si pribaliť na cestu
Lekárnička na cesty s bábätkom


Krásny výhľad stojí za to!

29.11.2011 9:34| autor: Tomáš Ondrášek
Viac o téme: chuť

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist