Kam vyraziť s dieťaťom (1)

Neseďte doma a vyrazte s vašou ratolesťou von, zabaviť sa alebo na výlet. Pýtate sa kam? Babyweb vám bude pravidelne prinášať tipy, ktoré naši redaktori odskúšali „na vlastnej koži“.

Vonku je horúco a vy by ste sa najradšej schovali niekde pod stromom a oddychovali? Pília vám deti uši, že chcú ísť na ihrisko? Máme pre vás miesto, ktoré dokáže skĺbiť oboje.

Naším prvým tipom je zámocký park v neďalekej rakúskej obci Kittse, z Bratislavy sa tam dostane veľmi jednoducho.

Ako cestovať?

Park leží asi 8 kilometrov od Bratislavy, blízko Jaroviec. Najjednoduchšia cesta vedie cez starý hraničný prechod Jarovce – Kittsee. Ak použijete túto trasu, musíte prejsť cez celú obec. Park nájdete na konci po pravej strane pred odbočkou na Berg.

Pred hlavným vchodom do parku však nezaparkujete. Odporúčame preto, nechať auto ešte v obci pri podniku na výrobu sladkostí, prípadne na konci dediny pri supermarkete.

Ak radi chodíte bicyklom, máme pre vás dobrú správu. Onedlho majú začať stavať nový cyklochodník z Petržalky do Kittsee. Tento výlet sa tak stane zaujímavejší aj pre tých, ktorí majú radi aktívnejší oddych.

Čo ponúka zámocký park?

V parku sa nachádza zachovalý barokový zámok zo 17. storočia. V súčasnosti v ňom sídli etnografické múzeum, ktoré vystavuje ukážky keramiky, šperkov, obrazov, kostýmov či hračiek typických pre tento región.

Lákadlom pre deti je však priľahlá záhrada s pekne pokoseným trávnikom a detským ihriskom. Vie sa tu zabaviť celá rodina, rodičia si môžu spraviť piknik alebo ísť na kávičku a deťom sa určite bude páčiť pekne vybudované ihrisko.

Určitou nevýhodou je, že park nie je ideálny na kočíkovanie. Hlavne vtedy, ak máte malé kolieska na kočíku, pretože chodníky tvorí drevené kamenivo. Takže na to si dajte trošku pozor!

Detské ihrisko pre každého

Ihrisko však určite stojí za to, nájdete ho v zadnej časti záhrady v tieni stromov, čo je veľkou výhodou najmä v lete. Deti tak nemusíte zbytočne vystavovať slnečnému žiareniu.

Ihrisko je super a dokáže zabaviť všetky vekové kategórie. Zatiaľ čo tí najmenší sa budú zabávať v domčeku či na hojdačkách, tí starší sa môžu do sýtosti vyblázniť na opičej dráhe.

Na ihrisko a celkovo do parku nechodí veľa ľudí, takže deti majú dosť priestoru na hranie, a to aj bez toho, aby im niekto „skočil na hlavu“.

Na Babywebe tiež nájdete:

Ako vybrať najvhodnejší kočík?
Dovolenka s malým dieťaťom? Prečo nie?
Čo pribaliť na výlet s bábätkom

FOTO – AUTORI

31.8.2011 9:42| autor: Tomáš Ondrášek
Viac o téme: detipre detirodičia

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist