Ísť do parku či na ihrisko?

Keď je vonku pekne, chodíte so svojimi ratolesťami von a máte na výber hneď niekoľko možností kam sa s nimi vybrať. Na výber máte aj park a ihrisko. Každé má svoje výhody a nevýhody a v tomto článku skúsime zhrnúť jednotlivé klady aj zápory týchto miest.

Park

Park alebo aj dvor. Väčšinou sa vyskytuje pri bytovkách. Nie je veľký a slúži hlavne na oddych a prechádzku. Parčíky bývajú aj v centrách miest. Nájdeme tam lavičky, trávnaté plochy, v niektorých fontánu a občas aj nejakú tú hojdačku pre deti. Nie je tam nič viac. Pokiaľ je v takomto parčíku dosť priestoru, tak deti sa môžu zahrať na schovávačku, naháňačku, prípadne loptové hry, alebo si hádzať tanierom. Pokiaľ je dieťa samé, bez skupiny ďalších detí, tak sa v parku veľmi nezabaví. V parku tiež môžete podniknúť rodinný piknik.

Ihrisko

Detské ihrisko sa nachádza väčšinou v blízkosti parku, panelákov alebo aj priamo v parku. Niekedy býva aj ohraničené plotom, aby sa do neho nezatúlali psy alebo mačky, a aby sa v noci dalo zamknúť pred bezdomovcami alebo chuligánmi. Na ihrisku väčšinou nájdeme preliezky, šmykľavky, hojdačky či pieskovisko. Niektoré ihriska majú oveľa viac atrakcií.

Bezpečnosť

Čo sa týka bezpečnosti, vždy záleží od konkrétnej lokality. Ani na jednom mieste by však nemali byť deti osamote bez dozoru. Stať sa môže hocičo.

V parkoch treba dávať pozor na psov a ľudí. Existujú aj súkromné parky, napríklad pre obyvateľov jednej ulice, ale väčšinou sú parky verejné a neviete koho tam môže dieťa stretnúť. Parky bývajú často útočiskami bezdomovcov a aj drogistov.

Na ihriskách si treba dávať pozor na to v a kom stave sú jednotlivé atrakcie. Či sú labilné, či nemajú ostré hrany, na ktorých by sa dieťa dokázalo porezať. A to najdôležitejšie, či sú vôbec vekovo vhodné pre vaše dieťa. Ak nie sú, tak radšej neriskujte a pustite ho na vhodnejšie atrakcie, prípadne bežte s ním.

V pieskoviskách môžu byť injekčné striekačky od narkomanov alebo sklo. Vo vlastnom záujme ho preto skontrolujte predtým, ako tam pustíte vaše dieťa. Ak sa ale už pichne alebo poreže, okamžite vyhľadajte lekársku pomoc.

Pokiaľ dohliadate na dieťa a vybrali ste si miesto dôverne známe, nemalo by sa nič stať a vy by ste si mali užiť pekný pobyt na slniečku. Želáme vám veľa zábavy.

Na Babywebe tiež nájdete:

Kam vyraziť s dieťaťom (1)
Detské odrážadlá: začiatky na bicykli trochu inak
Kočíky

Viac o téme: detidieťa

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist