Deň pupočníkovej krvi

Srdečne vás pozývame na Deň pupočníkovej krvi, ktorý sa uskutoční v stredu 6. októbra v nákupnom centre Avion. Dátum nie je náhodný. V tento deň, pred 22 rokmi, sa konala prvá transplantácia pupočníkovej krvi na svete. Vtedy len päťročný americký chlapec Matthiew musel za ňou cestovať až do Paríža, kde mu táto priekopnícka liečba zachránila život. Dnes je už sám otcom rodiny a teší sa zdraviu.

Pre všetkých záujemcov, ktorí chcú získať viac informácií o pupočníkovej krvi, bude pripravený sprievodný program. V čase od 14. do 18. hodiny sa im budú venovať odborníci na pupočníkovú krv. Dozvedia sa, ako prebieha samotný odber a môžu si pozrieť odberový i zmrazovací vak, transportnú chladničku určenú na prevoz z pôrodnej sály do kryokonzervačného laboratória, ale i prenosný kontajner, v ktorom sa preváža pupočníková krv k pacientovi čakajúcemu na transplantáciu krvotvorných kmeňových buniek.

Počas Dňa pupočníkovej krvi bude mať každá nastávajúca mamička možnosť zaregistrovať sa na odber pupočníkovej krvi so zľavou 42 € priamo na mieste. Od 16. hodiny je pripravený aj program pre najmenších. Zabaví ich divadielko a uvidia pokusy s tekutým dusíkom, v ktorom sa pupočníková krv skladuje. Budú sa môcť vyfotografovať s krvinkou Malvínkou, hlavnou postavou hravého cédečka Rozprávky z bruška. A možno príde i kúzelník…

Sprievodnou aktivitou Dňa pupočníkovej krvi bude aj informačná výstava, ktorá bude prebiehať od pondelka do nedele (4. 10. – 10. 10.) v Avione vedľa klziska. Pútavé texty sú doplnené o fotografie k danej tematike.

Zároveň sa v stredu uskutoční aj verejná zbierka na rozvoj registra s názvom Kvapka pupočníkovej krvi, na ktorú budú môcť záujemcovia dobrovoľne prispieť zakúpením ponúkaných predmetov – macíkov, tričiek či spomínaného rozprávkového cédečka o vývoji bábätka v brušku a jeho priateľke krvinke Malvínke. Výťažok zo zbierky poslúži na rozšírenie verejného registra pupočníkovej krvi, z ktorého len tento rok putovali tri jednotky do zahraničia.

Ešte raz vás srdečne pozývame na túto zaujímavú akciu.

Tento článok je komerčnou prezentáciou.

4.10.2010 9:38| autor: Redakcia Baby-webu.sk

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist