Baby LIVE! Šarlotka (36): Označíme miesta pre deti

Mika bojuje s chrípkou. Robí, čo sa len dá, aby nenakazila zvyšok rodinky. Držte palce, rovnako ako aj pri rozbiehaní projektu prevádzka Baby-friendly.

Miesta, kde je rodina vítaná

Ďakujem vám všetkým za podporu a záujem, projekt Baby-friendly prevádzka je v procese :). Dala som si ultimátum, dokedy musí fungovať, pozháňala som si sponzorov a idem do toho…

Vidím v tom zmysel a teším sa, že budem “matkou” projektu, ktorý pomôže veľa ľuďom.

Samozrejme, s vašou pomocou to pôjde ľahšie, budem rada, ak ma budete zásobovať s kontaktmi na prevádzky, kde ste sa s rodinkou cítili super, kde ste boli spokojní a ktorú by ste odporučili označiť ako Baby-friendly prevádzku.

Na každej takejto prevádzke postupne nájdete nálepku na vchodových dverách, ktorá bude pre každú rodinu dôkazom toho, že práve tu sú vítaní a bude im k dispozícii štandardný “detský” servis..

Mňam, lepšia miska ako mrkva:)

Nová tvár ako dar:)

Tento týždeň sa celý v živote našej princezničky niesol v duchu “nová tvár”. Našli sme si pani opatrovateľku a pomaly si na seba zvykajú.

Kto z vás verí a funguje na systéme – čo chcem, to si predstavím a myšlienkami privolám – ten uverí, že som si vysnívala pani opatrovateľku a tá sa k nám dostala.

Pre neveriacich poviem, že náhodou, pre všetkých ostatných poviem, že to tak jednoducho malo byť.
Jedného dňa mi kamarátka dala kontakt na mladú pani, ktorá má odrastené deti v školskom veku, miluje deti a jej mama je detská sestrička. No a okrem toho prišla aktuálne o prácu, a kým si hľadá novú, chcela si aspoň nejako privyrobiť.

Slovo dalo slovo a už sa so Šarlot spoznávajú, hľadajú si k sebe cestičky a pochopenie. Prvý deň bol trochu náročný a plný strachu, ale každým ďalším dňom je to výrazne lepšie a stávajú sa z nich kamošky.

Veľmi sa z toho teším, pre nás je to veľká pomoc, ja si všetko porobím, kým sú spolu a potom sa už môžem plne venovať princezničke, trénovať nôžky, cvičiť choreografie a učiť ju novým ksichtom.

Prečítajte si aj:

• Ako to máme so starými mamami?
• Ako vychovávať dieťa?

Som „vadný“ kus?

Priznám sa vám, že až tento týždeň, keď Šarlotka oslávila desať mesiacov na svete, som si uvedomila, že ju bezmedzne ľúbim a že konečne cítim tú hlbokú materinskú lásku, ktorú som čakala od okamihu pôrodu.

Neviem prečo, som to pocítila až teraz, možno som “vadný kus” a emócie mi dochádzajú o niečo neskôr ako ostatným.
Možno som očakávala príliš mnoho a možno som len nevedela, ako si otvoriť klapky, aby som mohla byť tou ozajstnou milujúcou matkou.

A možno je to tým, že sa z nej stáva každým dňom viac a viac komunikujúca osôbka, prejavuje svoju náklonnosť a lásku objatiami, úsmevmi a radosťou v očiach. Možno až teraz, keď cítim jej lásku, som schopná vnímať aj vlastnú.

Mohlo by vás zaujímať:

• Proti horúčke a chorobám detí pomôžu bylinky a zábaly

Ležanie, vetranie a posteľ

Keďže ležím s chrípkou v posteli, zaviedli sme doma liečiaci režim. Keď som pri malej, mám na ústach rúšku, stále drhneme ruky, vetráme a vôbec sa snažíme predísť ochoreniu ostatných členov rodiny.

Veľmi som sa snažila chorobe vyhnúť a zostať zdravá, lebo obvykle som tá, ktorá si chrípku minimálne raz do roka odleží. No ale moje telo si povedalo, že mi treba trochu oddychu a uložilo ma do postele :).

Norko mi však pripravil špeci medicínu a každé ráno mi servíruje poldecko domáceho zázvorového likéru. Paráda, vrelo odporúčam 🙂
Idem sa liečiť, vraj je vo vzduchu tá prasacia chrípka, tak snáď nezačnem krochkať…

Opatrujte sa a buďte zdraví,

Vaše Bombičky

Kvííííííí 🙂

Foto: Braňo Herchl

Viac o téme: bylinkydetipre deti

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist