Baby LIVE! Šarlotka (29): Začneme trénovať na jasličky

Nestíhačky, nervičky, stres. Povedala som si dosť, a tak padlo jedno z najväčších rozhodnutí v mojom doterajšom živote. Šarlotka pôjde do jasličiek.

Materinské záchvaty

Prečo jasličky?
Keď sa chcem sústrediť aspoň pol dňa na prácu a stihnúť všetko, čo od seba očakávam a čo potrebujem spraviť, musím vedieť, že je o ňu špičkovo postarané, keď nie je pri mne.

Je to síce skvelé dieťa, samostatné, zahrá sa aj hodinu s hračkami, je však pri mne. A kým je blízko mňa, musím sa stále ubezpečovať, že nie je smädná, hladná, že jej nie je zima, teplo, že má suchú plienku…jednoducho také tie bežné materinské záchvaty zodpovednosti o malého závisláka.

A kvôli tomu cítim na sebe, že nestíham, som nervózna, vystresovaná a idem sama sebe i môjmu okoliu na nervy.
Dokonca mi Norko nasadil bylinný prípravok na upokojenie:).

Bez práce by som bola ešte nervóznejšia

Nikto ma počas môjho doterajšieho života neučil byť superženou-matkou a myslím, že práve preto som na nervy. Stihnúť prácu, domácnosť, dieťa, manžela a ešte sa sem-tam povenovať aj sebe, to sa mi zdá nemožné.

Chápem kamarátky, ktoré sa rozhodli ostať doma s dieťaťom a užívajú si ho. Ja to však nedokážem hlavne pre môj extrémny pocit zodpovednosti, ktorý mám voči našej firme a zároveň našej rodine.

Mohla by som aj ja ostať doma a venovať sa naplno rozvoju môjho malého uzlíčka. Obávam sa však, že by som si vadila, možno by som bola ešte nervóznejšia, ako som teraz, pretože ja k životu potrebujem pocit uspokojenia z dobre vykonanej práce a pocit sebestačnosti.

Chcem si byť istá, že prinášam do rodiny rovnaký podiel financií a starostlivosti ako Norko. Chcem byť jeho vyrovnanou partnerkou, a to sa bez každodenného vytvárania HDP nedá. A v neposlednom rade nie som študovaný profesionál a nemám skúsenosti s výchovou detí, som len ťažký amatér a všetko sa len učím na vlastných pokusoch – omyloch.

Prečítajte si aj:

• Ako sa stať milovaným starým rodičom
• Mám strach mať dieťa
• Rodina verzus zamestnanie

V januári sa začne tréning

Veľkou výhodou je fakt, že v našom meste sú súkromné jasličky, ktoré maximálne vychádzajú v ústrety pracujúcim matkám. A referencie všetkých kamarátok, ktoré tam majú svoje zlatíčka, sú vynikajúce. Priznám sa, že sa mi uľavilo, keď som sa dozvedela, že naša princezná môže nastúpiť hoci aj hneď.

Tento mesiac to ešte zvládneme a od budúceho už začneme trénovať. Lebo vo februári sa naša babina chystá do kúpeľov na tri týždne, tak to už budeme pravidelnými návštevníčkami detského kráľovstva.

Mám taký plán, že Šarlot bude chodiť do jasličiek na doobedie a obed a potom si ju budem brávať. Za ten čas by som mala stihnúť všetku prácu, lebo budem nútená efektívne makať ako šróbik a neriešiť hlúposti. No a potom sa môžem venovať naplno svojmu pokladu.


Umelecké foto našej krásky…

Lepšie než vynervovaná matka

Už som počula od kamarátky aj nesúhlas s týmto rozhodnutím, že keď som toľko chcela dieťa, prečo ho teraz dávam preč. Ja ale moju dcéru neodkladám, ja jej vlastne zabezpečujem plnohodnotné detstvo tým, že ho prežije medzi rovesníkmi, hračkami a obetavými profesionálmi.

A o to viac, o čo viac sa ja budem cítiť naplnená a spokojná, budem schopná jej dať všetko, čo si zaslúži a vyžiada. Bude ma to určite zopár dní mrzieť, možno aj slzu vyroním, som však presvedčená, že to bude pre moje dieťa oveľa prínosnejšie než vynervovaná matka, prostredie kancelárie a pohadzovanie si jej medzi mnou, Norkom a babkou.

Šarlotka prišla do našich životov, aby ich naplnila. Nie preto, aby nám ich vzala.
Dávajte na seba pozor, na cestách sa strašne šmýka.

Mika a rodinka

Foto: Braňo Herchl

Viac o téme: dieťastrach

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist