BABY LIVE! Matej (57): Rastie ako z vody

Možno tým, že s Matejom trávim 24 hodín denne, alebo tým, že som bola vďaka bakalárke v jednom kole, som si ani nevšimla, ako náš drobec narástol. Oči mi otvorila až jedna nie moc príjemný udalosť. Verím, že sa to už opakovať nebude, no aj tak mám pocit, že by nám všetkým trom pomohla malá dovolenka.

Ako som už spomínala, náš malý Matej rastie zo dňa na deň a zistila som, že si to pomaly ani nestíham uvedomovať. Preto môžu nastať rôzne nepríjemné situácie, ako tomu bolo napríklad aj tento týždeň.

Maťko na úrade práce

S Maťkom sme sa vybrali na úrad práce, kde som chcela riešiť moju bakalárku. Termín jej odovzdávania sa totiž neúprosne blíži a všetku dostupnú literatúru som vyčerpala. Preto som šla poprosiť úradníčky zo sociálnej kurately o nejakú knihu, ktorá by mi pomohla doplniť ešte pár strán. Témou mojej práce sú detské domovy.
Nuž a vtedy som sa dostala do nepríjemnej situácie.

Nevšimla som si totiž, že veci, do ktorých sa Maťko ešte pred pár dňami pohodlne zmestil (dokonca do nich nejaké obdobie dorastal), sú mu už poriadne malé. No a najväčšia zmena musela nastať za posledný týždeň.

Trapas….

Ako sme sa vybrali na úrad, Maťko bol už krátko po obutí nespokojný. To som si však uvedomila až potom spätne. Na úrade už zúril tak, že som sa nestačila čudovať a nereagoval ani na kopu „plyšákov“, ktorými ho zasypávali úradníčky.

Navyše som si všimla, že aj rifle, ktoré mu boli do nedávna ešte veľké, sú mu zrazu skoro pod kolená, keď sedel.
No to som mama, hovorila som si a cítila som sa pred úradníčkami dosť trápne.
Nakoniec sa mi s tými milými ženami podarilo Maťka upokojiť.

Fešák Matej

Hneď, ako sme prišli domov, urobila som poriadnu revíziu a všetky veci a topánočky som vymenila za väčšie, ktoré už boli pripravené v skrini.
Na nasledujúci deň som si dala veľmi záležať, aby bol Matej pekne oblečený, pretože vecí má naozaj veľa. Bol spokojný, vysmiaty a na úradníčky zapôsobil v úplne inom svetle. No a samozrejme spolu s ním aj ja.

Nakoniec sa mi teda podarilo, aby všetko dobre dopadlo. Získala som knihy, ktoré mi veľmi pomôžu a Maťko sa môže tešiť z vecí, ktoré na neho už dlhšiu dobu čakali. Nepríjemný zážitok je za nami.

Čítajte aj:

• Šatstvo a obliekanie
• Umývanie chlapčeka


Matejova obľúbená zábava

Lesnú romantiku kazia len kliešte

V podstate do mesta skoro vôbec nechodíme, ak niekam ideme, tak do nášho lesa. Tam sa Maťko najlepšie cíti v teplákoch. Teraz je už všetko rozkvitnuté a krásne a je sa na čo pozerať. Naposledy sme videli daniela, kaňu a obrovské množstvo lienok. S hrôzou som na sebe zistila, že už aj kliešte sú v plnom prúde, takže použitie ochranných sprejov a pre Maťka peny je nevyhnutné.
Ale je tam úžasne, chodíme do lesa na prechádzky, na piknik a už aj na liečivé rastliny.

Prečítajte si tiež:

• Čo s celulitídou po pôrode?
• Bylinky pomáhajú i deťom
• Muži sa prestávajú milovať

Huráá dovolenka

Snažím sa tak Matejovi vynahradiť čas, kedy sa mu nemôžem úplne na sto percent venovať.
To je vtedy, keď musím robiť nevyhnutné veci do školy. Maťko si v tom čase musí poradiť trochu aj sám, čo ho veľmi nebaví.

Keď spí, veľa toho nestíham a tak musím pracovať aj keď je hore, hoci by sa najradšej so mnou hral a behal po vonku. Aby som zmiernila jeho rozhorčenie z toho, že mu nevenujem toľko času, koľko by si predstavoval, musím mu popri písaní vymýšľať aspoň akú-takú zábavu. Našťastie sa toto stresové obdobie skoro skončí a dúfam, že sa nám podarí ísť aj na malú dovolenku, kde by sme všetci traja nabrali silu a trochu sa „zrelaxovali“.

Myslím, že najmä Maťkovi by to veľmi prospelo, lebo on má z nových dojmov najväčšiu radosť.

Maja + Matejovia

Na Babywebe tiež nájdete:

Dievčatko v ružovej a chlapček v modrej?
Som matka – kedy som si to uvedomila?
Cestovanie s dieťaťom
Kliešte – preceňovaná hrozba?

Viac o téme: matkazážitok

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist