BABY LIVE! Matej (47): Vždy ma dokáže rozptýliť

Hoci sa nič mimoriadne tento týždeň nedialo, cítim sa akási vyčerpaná, unavená. Zdrojom mojej energie je však našťastie Matej, mám síce trošku obavy, ako stihnem dopísať moju bakalárku, no keď vidím Mateja a jeho úprimný úsmev, prenáša sa aj na mňa. Ďakujem…

Uplynulý týždeň bol pokojný a ubehol akosi prirýchlo, a to aj napriek tomu alebo možno aj práve pre to, že sa nič zvláštneho nestalo. Väčšinu času sme trávili doma, keďže vonku je stále mrazivo, hoci niekedy vykúka slnko.

Chýbajú mi priatelia

No aj v tomto počasí sme si s Matejom dopriali krátke prechádzky. Počas nich sme však skoro nikoho sme nestretli a opäť sme si museli vystačiť viac-menej sami. V dedine stále nikoho poriadne nepoznám, je tu síce pár ľudí, s ktorými som sa zoznámila, ale naše vzťahy sú stále na „poznávacej úrovni“, a to ma momentálne skôr vyčerpáva.

Hlavne v poslednej dobe cítim poriadne vyčerpanie, myslím, že to súvisí aj s tým, že zima nás drží väčšinu času doma a teda nemáme veľa možností na nejaké rozptýlenie. Neostáva nám nič iné, len sa uspokojiť s tým, že celé dni sme zavretí medzi štyrmi stenami a keď chcem, aby bol Maťko spokojný, musím mu vymyslieť denne taký program, ktorý by ho dokázal zabaviť.
No a moji priatelia sú ďaleko.

„Rozptyľovač“ Matej

Popri tom všetkom mi na seba ostáva málo času, takže niekedy ma prepadnú aj chmúrne myšlienky a chýba mi okrem spoločnosti aj niečo také ako zmena prostredia. Som rada, keď sa mi podarí napísať aspoň zopár viet do bakalárskej práce.
Cez deň totiž vidím okrem kuchyne a obývačky už len spálňu a tak stále dookola. Už sa neviem dočkať našich dlhých prechádzok lesom.

Maťko zatiaľ dobrú náladu nestráca, čím po väčšinu dňa rozptyľuje aj moju myseľ. Pri ňom je vôbec ťažké mať zlú náladu, lebo nielen, že ma zamestnáva vo dne a aj v noci, ale aj vymýšľa stále nové „huncútstva“.

Opäť v našej posteli

Matej si najnovšie vymyslel, že zhŕňa rôzne dostupné predmety z okolia – teda hračky a ešte všeličo, čo sa mu podarí „ukoristiť“. No a potom, keď to prejde našou cenzúrou, všetko nám to začne s úsmevom podávať.
Je to veľmi milé, ako by sa rád o svoje úlovky podelil, takže ma počas dňa takto rozptyľuje, no a v noci ma samozrejme zamestnáva tiež.

Zmyslel si totiž, že zvýši frekvencie nočného dokrmovania sa, takže po pár dňoch neustáleho vstávania k jeho postieľke som ho na noc opäť preložila do našej manželskej.
Niekedy mám dokonca pocit, že v noci mu chutí moje mlieko ešte viac ako počas dňa. Cez deň si totiž zvykne dať pod zub aj piškótu alebo nejakú zeleninovú výživu.
Celkovo môžem povedať, že Maťko je poriadny jedák, ale svojho mliečka sa vôbec nemieni vzdať.

Matej trénuje – krok za krokom

Maťovia spolu trénujú

Maťko urobil obrovské pokroky, čo sa týka chôdze. Natoľko sa už osmelil, že urobí bez opory a a bez strachu v očiach niekoľko drobných krokov. Veľký Matej rád trénuje malého a naposledy ma prekvapili svojimi úžasnými výsledkami. Maťko sa v jednu chvíľu rozbehol a prešiel celou obývačkou sám.
S „veľkým“ sme sa na seba len prekvapene pozreli a po chvíli dojatia prišlo na radu objímanie v trojici…

Maja + Matejovia

Na Babywebe tiež nájdete:

Desiaty až dvanásty mesiac života
Cvičenie rodiča s deťmi
Začíname hovoriť

Viac o téme: hračkymlieko

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist