Baby LIVE! Matej (12): Má za sebou preočkovanie

Máme za sebou ďalšie návštevy lekárov. Našťastie všetko dopadlo dobre a aj pani doktorka bola s Matejom spokojnejšia ako minule. Náš hladoš už totiž nepriberá tak veľmi, no na prehliadke musel zvládnuť aj pichanie injekciou. Sranda je, že hoci má malý len dvanásť týždňov, niektoré aktivity a starostlivosť o neho mám už úplne zautomatizované. Nechcem sa chváliť, ale s Matejom nám to ide spolu stále lepšie a lepšie.

Ako som už spomínala, tento týždeň bol opäť o lekároch. Máme za sebou prehliadku u doktorky a preočkovanie proti TBC. Upokojilo ma, že lekárka bola tentoraz s Matejom spokojná. Trošku som sa obávala, že začne apelovať na jeho diétu, no jeho váha už nejde tak rapídne hore ako v prvých týždňoch. Maťko teraz váži 6,20kg a meria 63 cm. Je z neho veľký chlap, ale doktorka sa konečne tvárila spokojne.

Žltačka na ústupe

Potešilo ma aj to, že Matejova žltačka mizne. Jeho žlté sfarbenie je na ústupe, takže sme sa zbavili aj tohto nepríjemného problému. Teším sa, že je všetko v poriadku a Matej pekne rastie a vyvíja sa. Jazvička po prvom očkovaní sa zahojila a mohlo teraz nasledovať preočkovanie. To už bolo horšie… Maťko sa dôverčivo usmieval na pani doktorku, tak som len čakala, ako zvládne tvrdú realitu – bolestivé pichnutie injekciou.

Ľúbim ho stále viac a viac

Chudáčik, chvíľu mu trvalo, kým pochopil, čo sa deje, keď mu sestrička vpichla prvú injekciu do stehna, spustil veľký krik a plač.

Srdce mi pukalo, keď som ho videla, ako ho to bolí, aj keď, samozrejme, každé jedno dieťa očkovaniami musí prejsť. Držala som ho za rúčku a párkrát som ho pobozkala na tváričku, aby to strašné utrpenie ľahšie zvládal. Potom nasledovala ešte jedna injekcia do druhého stehienka a mali sme to úspešne za sebou.

Hneď som si ho vzala do náručia a tíšila ho, takže sa za chvíľu tváril hrdinsky a dokonca sa na mňa napriek bolesti usmial, keď videl, ako to všetko s ním prežívam. Cítila som, že ho ľúbim stále viac…

Som hrdá na toto moje krásne stvorenie a myslím na neho 24 hodín denne. Nie je to fráza, keď poviem, že mi zmenil život. Nepoznám totiž pre mňa nič krajšie, ako byť s Maťkom každú chvíľu. Pocit, že sa navzájom potrebujeme, si jednoducho užívam. Manžela sa snažím, samozrejme, nevynechávať a spoločne sa z našej rodinky tešíme. Maťko už má skoro tri mesiace, ale stále nevychádzame z údivu nad týmto zázrakom. Odkedy je na svete, prežívam tie najkrajšie chvíle vo svojom živote…

Bojíme sa kliešťov

Slnko posledné dni moc nevidno a búrky a dažde hrozia takmer denne. No každú krajšiu chvíľu využívam na prechádzky do blízkeho lesa. Jar prináša úžasné vône kvetov a Maťkovi sa na čerstvom vzduchu veľmi dobre spí. S manželom máme síce obavy, aby ho niečo neuštiplo. Ešte viac sa však obávame kliešťov, no nechceme zas pre ne ostať trčať doma. Maťka vždy natrieme prípravkom proti hmyzu a v budúcnosti ho dáme asi aj zaočkovať

Na šťastie nemáme žiadne negatívne skúsenosti a tieto prechádzky sú uvoľňujúce aj pre mňa. Po daždivých dňoch som rada, keď sa môžem trochu prevetrať a vidieť viac denného svetla.

Učím sa stále

Inak prebiehajú dni stále rovnako – kojenie aj v noci (asi dvakrát ), počas dňa niekoľkokrát, prebaľovanie, maznanie sa s Maťkom, spánok a kúpeľ, po prípade strihanie nechtov na rukách a nohách, okrem toho občasné riešenie problému s trávením kvapkami a zas dookola. V podstate si už ani neuvedomujem, že to robím, je to automatické a ani ma to nestojí toľko energie ako na začiatku. Ani som nečakala, že si na úlohy matky zvyknem tak rýchlo.

Tieto činnosti sa stali bežnou súčasťou môjho dňa a viem si predstaviť, že by to takto fungovalo aj pri ďalších deťoch. Priala by som si mať ešte dievčatko, ale nechám tomu čas aspoň rok, aby si telo oddýchlo a pripravilo sa na ďalšie tehotenstvo.

Zatiaľ sú to všetko iba úvahy.

Matej ma teraz potrebuje celú a ja stále zbieram nové skúsenosti, aby som dokázala byť dobrou mamou. Každý deň, keď zaspávam, rekapitulujem deň, aby som sa na ďalší mohla vyhnúť prípadným chybám a aby sa mal Maťko čo najlepšie a mohol sa cítiť čo najbezpečnejšie. To je pre mňa v tomto období najpodstatnejšie…

Presne na deň detí oslávi Matej tri mesiace.

Vaša Maja

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist