Baby LIVE! Matej (1): Skúšal nás plačom

Pomaly máme za sebou štyri týždne spoločného života. Budúci týždeň oslávime mesiac, čo je Maťko s nami. Zvykáme si na seba a ja spoznávam, aké je to byť mamou. Podarilo sa mi vytvoriť si s malým isté stereotypy, režim predsa musí byť. Priznám sa ale, že na začiatku to nebolo ľahké. Malý Maťo skúšal, koľkokrát som ochotná k nemu pribehnúť, keď zaplače.

Potom si však uvedomila, že mu robím akéhosi šaša. Drobec bol aj prejedený a aj niekoľkokrát prebalený. Tak nastal čas, aby som ho nechala chvíľu vyplakať. Hoci mi to trhalo srdce, výsledok stál za to. Po dvadsiatich minútach sa malý upokojil a už sa nedožadoval každú chvíľu mojej pozornosti. Začínalo to už byť predtým totiž miestami neúnosné. Nepustil ma ani na záchod, hneď začal plakať, keď som sa vzdialila.

Prespali sme dvanásť hodín

Neskôr som si uvedomila, že čím viac som sa mu venovala, tým bol Maťko náročnejší a náročnejší. Keď zistil, že nie všetko sa dá dosiahnuť plačom, opäť sa dostal do normálu a my sme mohli pokračovať. Najprv som si však musela trochu oddýchnuť, lebo po jednom dni neustáleho priskakovania k nemu som sa cítila, ako keby ma niekto týždeň bil po chrbte. Tak som si spolu s malým poriadne pospala. Prespali sme spolu asi dvanásť hodín s výnimkou papania mliečka každé dve až tri hodiny.

Rozpoznávam druhy plaču

Pomaly som sa naučila rozoznávať aj plač nášho drobca. Inak plače, keď ho niečo bolí, alebo je hladný a inak, keď nás len skúša. No musím povedať, že po tej dvadsať minútovej opere je z neho veľmi dobrý chlapček. Je mi jasné, že najlepšie mu je v mojom náručí, ale musím sa aj hýbať.

A hoci nás malý takto skúša a sem-tam aj trápi plačom, tešíme sa z neho každý deň stále viac a viac. Vidieť, ako pekne priberá a rastie, je úžasné. Som zvedavá, koľko narástol, presne nám to povie až doktorka. S manželom tipujeme takých 4 či 5 centimetrov, lebo sme sa malého snažili merať krajčírskym metrom, trošku sa ale vrtel, tak to presné asi nebude. Isté ale je, že najmenšie Maťkove dupačky sú mu už malé a to je tiež znakom toho, že každý deň o kúsok narastie.

Malý sa už dokonca previezol aj v aute, keď sme šli zablahoželať k narodeninám manželovej tete. Pred cestou sa najedol, prebalila som ho, poriadne poobliekala a položila do autosedačky. Celú cestu prespal, takže ani nevedel, že niekde bol, zobudil sa, keď som ho po ceste vyložila z auta zasa von. Celá cesta trvala približne hodinu a pol.

Problémy očkom

Trochu mi ešte robí problémy Maťkovo očko, niekedy slzí a tak mu dávam kvapky každú hodinu či dve. Manžel telefonoval s pani doktorkou a tá povedala, že pri najbližšej návšteve nás pošle k očnému. Ten má Maťkovi prepláchnuť slzné kanáliky. Dúfam, že to pomôže, lekárka vravela, že potom by mal problém so slzením úplne prestať.
Inak je malý zatiaľ zdravé dieťa. Všetko funguje, tak ako má, čo neustále považujeme za úžasný zázrak prírody.

Manžel v izolácii

Na konci minulého týždňa chytil manžel nejaký vírus, tak sme ho izolovali. Hoci som dúfala, že mi počas víkendu trošku pomôže a ja si oddýchnem, no ostalo všetko na mne. Všetci traja sme to ťažko znášali.

Maťko rád počúva manželov upokojujúci hlas a dobre sa mu potom spí. Niekedy mu aj prečítal krátku rozprávku. A ja som si mohla tiež trošku oddýchnuť, keď ho dal odgrgnúť po papaní, alebo ho prebalil. Najviac však v izolácii trpel manžel, lebo sa najviac tešil na víkend, že si Maťka popestuje na rukách a bude sa mu venovať viac ako cez týždeň, keď chodí do práce. Všetky naše víkendové plány sa takto rozplynuli. Dúfam, že tento víkend si to vynahradíme.
Maťko zažil aj prvú návštevu starých rodičov, no rozhodol sa, že ju prespí.

Dnes, v piatok 26. marca má Maťko presne 26 dní, máme za sebou ďalší týždeň a ja sa teším na ten ďalší, lebo každý deň je ako úžasné dobrodružstvo, keď sa všetci traja môžeme ľúbiť.

Vaša mamička Maja

Viac o téme: dupačkymamičkaplač

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist