KLUB tehuliek (50): Babinec sa rozširuje!

Aaaa už vieme, koho Kristínka nosí v brušku, meno síce ešte nemá, ale radosť nechýba. Mirke potvrdili na sone dcérku, Katka sa s tou svojou vydala na cestu k rodičom.

Tehuľka Kristína v 21. týždni: Srdiečko z učebnice

Konečne som sa rozhýbala a bola som prvýkrát cvičiť. Neďaleko nášho domu je cvičenie pre tehotné, a tak som si povedala, že to skúsim. No a?

Páčilo sa mi :). Okrem rozhýbania stuhnutého tela po celodennom sedení za počítačom, som sa dozvedela aj zopár zaujímavostí, o ktorých som ani len netušila.

Na kŕče mandľami

Napríklad už asi tretí týždeň ma trápia kŕče v lýtkach a na „hodine“ som zistila, že by mi mali na kŕče pomôcť mandle. Tak ich vyskúšam a uvidíme, samozrejme po tom vám dám vedieť, či pomohli.

A ďalšia vec, ktorá ma na tomto cvičení potešila, je, že dostanem číslo na „kočku“, ktorá robí semináre a poradkyňu pre ženy, čo majú záujem o bezplienkovú komunikačnú metódu.

O tejto metóde som toho už prečítala strašne veľa, ale stále sa z nej neviem úplne vysomáriť a rada by som sa porozprávala s niekým, kto to naozaj praktizoval. Získala by som tak presné informácie čo, ako a akým spôsobom.

Čítajte aj:

Ako ušetriť za plienky? Zoznámte sa s bezplienkovou metódou
Cvičenie pre tehotné zvládnete aj vy

Dobré správy

Už by som skoro aj zabudla. No pred pár dňami som bola na veľkom morfologickom ultrazvuku, všetko je v poriadku, bábätko rastie, ako má a pán doktor nás pochválil, že máme učebnicové srdiečko.

Tak som bola neuveriteľne hrdá na nášho drobca, že sa mu tak pekne darí a tak krásne rastie a dokonca už má 320 gramov.

No a okrem iného nám pán doktor prezradil aj to, na čo som tak dlhoo čakala. Pohlavie. A veľká fanfára bude to DIEVČA.

Prvé šatočky

Tak strašne sa teším. Ešte v ten deň som to nevydržala a keď sme boli na nákupoch, tak som jej kúpila jedny šatočky. Mama sa mi potom smiala, že ešte malá ani nie je na svete a už ju rozmaznávam. No o pár minút na to dodala: „asi by som sa mala pozrieť, kde mám detské burdy“ a že kto bude tú malú rozmaznávať…. 🙂

Okrem dobrej správy, že čakáme naše vytúžené dievčatko, som dostala aj ďalšiu fotku maličkej.

Je na nej krásna, teda aspoň podľa mňa, hoci isto nie som veľmi objektívna. Nevadí, no pobavil ma pri tej fotke môj brat, ktorý najprv nevedel rozoznať, kde je hlava a kde bruško a potom ho nenapadlo nič iné, ako porovnať našu slečnu s kreslenou postavičkou a výsledok? Vidíte….

Dilema – meno

Teraz už máme jedinú dilemu, a to meno našej princezničky. Už sme mali jedno meno takmer na 100% vybraté, ale poznáte to, keď už ste si úplne istý výberom, príde do toho niečo, čo vás zneistí.

Takže sme teraz o päť nazačiatku a absolútne netušíme, ako to dopadne. Samozrejme máme pár tipov. Keď sa konečne rozhodneme, ako sa bude náš drobček volať, určite vám to oznámim a zatiaľ bude stále pre nás „prcek“, drobček a princezná :D.

Lúčim sa s vami a prajem vám pekný týždeň

Kristína


Kristína je už v 21. týždni


Tehuľka Mirka: „Lekársky“ týždeň

Tak a ďalší týždeň za nami a mne sa pomaly končí 7. mesiac. Niečo úžasné a neskutočné, to ale opakujem stále.

Teda to, že toto moje tehotenstvo mi beží oveľaaaa rýchlejšie. Môj gynekológ mi povedal, že to preto, lebo viem, čo ma čaká.

U zubárky.. auuuuu

Uplynulý tento týždeň som mala celkom rušný. Išla som k zubárovi, bleeeee, zubárov veru nemusím. Také pocity mám ešte z detstva, lebo vtedy som mala úplne otrasného zubára. Dalo by sa povedať, že to bol skôr mäsiar ako zubár. Teraz sa už ako dospelá na tom smejem, no vtedy mi nebolo všetko jedno…

Teraz mám v Nitre skvelú zubárku a navyše aj za rozumnú cenu. Paradox je v tom, že keď som nás objednávala, tak o dva dni na to mi vypadla plomba zo zuba, čo mi robila v máji.

No a dva týždne na to sa mi odlomilo zo zuba, ktorý mi robila mala robiť teraz. Ten ma bolel neskutočne, no náhle som sa zabudla a zahryzla ním, bolesť mi razila až do ucha. Auuuuuu.

Predstavte si to moje žuvanie, na jednej strane mi chýbala plomba a na druhej bolestivý odlomený zub.

Nastal však deň D a my sme všetci vyrazili k zubárke. Urobila mi pekne oba zuby naraz. Do toho deravého mi dala plombu, ktorú mi minule pre dosť krvácajúce ďasná nemohla dať. A do druhého tuším len vložku a o mesiac mi ju vymení. Ale poviem vám, keď mi do neho zavŕtala, tak som až dýchať prestala, slzička ostala na krajíčku. Aúú…

Aj malinká v brušku sa rozšantila. Číta sa to a aj počúva otrasne, ale teraz je to úplne super.

Sladké povolené:)

S lekármi to však neskončilo. Bola som na kontrole na diabetológii. Zobrala som so sebou aj Matejka, keďže tatík bol po nočnej. Opäť mi brali krv, a tak som musela dodržať 8-hodinovú hladovku. Zvládla som to celkom fajn a aj Matejko sa dobre držal, ešteže sa tam dá super dohodnúť so sestričkou.

K lekárovi som vzala aj profil meraní, čo som si robila. No poviem vám, na tú stravu, čo do seba stále tlačím, to dopadlo úplne super. A vraj si môžem dopriať aj sladké, pokiaľ to vychodím a vytrávi mi to (myslím, že pri mojom dieťati to nie je žiadny problém) :). Matejko mi stále dáva zabrať, tak si tie sladkosti aj doprajem.

Prečítajte si aj:

Spánok cez deň a v noci
Počuli ste už o BLW? Alebo začíname s príkrmami inak

Návšteva a zábava

Cez víkend sme mali dohodnuté stretko u kamošky. Bolo mi to aj ľúto, lebo vonku bolo nádherne, ale už som to nechcela rušiť, lebo sme sa dávno nevideli. Nakoniec bolo super.

Kamoška je tiež tehotná, tuším v 20. týždni, tak to teraz tak spolu prežívame. Čakajú chlapčeka. Má však trošku ťažkosti, lebo má skrátený krčok o polovicu. No nezhoršilo sa to, tak sa teším a verím, že to dobojujú do úspešného konca. Veď už ma polovicu za sebou…

Pokecali sme a Matejko sa tam celkom dobre vyhral s jej manželom. Inak je to smiešne, lebo kamošku som s jej terajším manželom zoznámila ja a vôbec by som si nepomyslela, že to až takto spolu dotiahnu. Ale je to krásne.

Na návšteve bola aj ďalšia kamoška s priateľom (spolužiakom z výšky), tak o zábavu sme mali postarané. Matejko od nich dostal CD s detskými pesničkami. Tak teraz si púšťame najnovšie tie. Čo vám poviem, bolo úplne super….

V nedeľu sme sa za tohto krásneho počasia vybrali do parku aj s kamoškou Miškou. Poviem vám, že som musela Mateja stále niekde naháňať, ale tak aspoň sa dobre vyšantil a večer hneď zaspal.

Čítajte aj:

Ochorenia v tehotenstve
Ťažkosti v tehotenstve

Bude to bábika. Potvrdené

Tak a nastal ten môj dlho očakávaný deň, kedy som mohla opäť vidieť malinkú bábiku. Na poradňu som teraz vyrazila hneď ráno. Matej ešte spinkal a tak ostal s tatíkom doma. Rýchlo som utekala na sono a potom chytiť dobre čísielko na poradňu. Ale poviem vám, úplne som sa rozplývala. Ešte tam nebol ani lekár, tak mi sono robila sestrička.

Tá nám našu malú bábiku potvrdila, tak už začínajú prípravy. Sme sa spolu aj nasmiali, pretože sme malú asi zobudili, lebo akurát zívala. Bolo to také rozkošné….Tie malinké očičká na mňa krásne žmurkali, tá ručička a nožička, ach…

Potom sa malá začala vrtieť, čím sa nám ukázala v plnej kráse. U lekára bolo potom všetko v poriadku. Takže zatiaľ žiadne obavy. Ďalšia poradňa ma čaká opäť o mesiac, čo sa mi v tomto štádiu tehotenstva zdá dosť neskoro. Ale čo už…Hlavne, že je všetko v poriadku.

Výbava na zimu

Po poradni som sa rýchlo ponáhľala domov pre Matejka, lebo som mu chcela ísť do mesta kúpiť čižmičky. Tie som mala vyhliadnuté už vyše týždňa z letáku a akciu na nich mali len 22.10.

Zlacnené na polovicu a veru sme aj kúpili, úplne som z nich nadšená. Tak dúfam, že sa budú dobre nosiť. A ozaj, Matejko má novú opičkovú čiapočku.

No a takto pekne nám ubehol celý týždeň. Tak sa na vás teším aj nabudúce. Papa


Mirka už je v 31. týždni, hovorí, že tehotenstvo beží prirýchlo.


Katka: Na cestách!

Vyzerá to, že babie leto sa síce skončilo, no s Nelkou sme vyrazili na výlet. Preto sa tento týždeň hlásim len stručne, no budúci vám to vynahradím. Práve totiž cestujem niekoľko stoviek kilometrov k rodičom a nemám moc čas a ani možnosti písať.

Musím priznať, že sa domov už celkom teším a samozrejme aj naši sa tešia na nás. Teda asi najviac na Nelu.

Tá sa mení skoro každým dňom, už to zďaleka nie je to malé bábo, ale malá slečna Nela.

Novinky teda o týždeň

Katka a Nelka

Foto: Braňo Herchl

29.10.2012 8:01 | autor: Klub Těhuliek

Ďalšie blogy

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist