KLUB tehuliek 21: Kop-kop. Mami, som tu!

Kop-kop.. Obe tehuľky už intenzívnejšie pociťujú pohyby i vyvádzanie drobca v brušku. Peťu po upratovacích sviatkoch zmáha únava, Soňa si cez voľno dopriala oddych.

Tehuľka Soňa: Striehli sme na malého kopance

Prežili sme opäť týždeň plný osláv. Malý sa ešte ani nenarodil, no už bol stredobodom pozornosti. Moja mama bola zvedavá, ako drobec v brušku vyvádza, na svoje kopance nenechal dlho čakať a pekne sa predviedol.

Páli, hoci sa to nezdá

Ďakujem za sviatky. Štyri dni voľna mi padli ohromne vhod. Oddýchla som si a prežila príjemné chvíle. Počasie nám totiž prialo, takže sme mohli byť každý deň vonku. V piatok sme sa rozhodli, že si pôjdeme grilovať ku svokre do záhradky, tak sme vyrazili.

Zbalili sme potrebné veci a už nás nebolo. Bolo nádherne slnečno a ani som sa nenazdala, mala som spálený krk. Keďže pofukoval príjemný vetrík, všimla som si to až neskoro. Aj keď sa zdá, že slnko ešte natoľko nehreje, je to klamlivé a musím si dávať lepší pozor.

Z oslavy na oslavu

V sobotu sme boli na krátkej prechádzke pri Dunaji a poobede sme išli k našim na oslavu, lebo mamina mala narodeniny, kde sme sa všetci preto pekne zišli. Môj brat Andrej doniesol aj gitaru, tak sme si zaspievali.

Mama chcela cítiť, ako malý kope, natiahla som sa preto na gauč a chvíľku sme čakali, či sa drobec ozve. No a nesklamal… Ako vždy, keď si ľahnem, sme ucítili kop-kop.

Nebolo to síce také intenzívne, ako keď kope večer okolo pol desiatej, čo je jeho obľúbený čas. V nedeľu sme boli na oslave narodenín kamarátky opäť vonku. Bolo zarezervované ohnisko s posedením vo Svätom Jure, čo mi viac vyhovovalo ako nejaký podnik. Vyhnalo nás až chladnejšie počasie, keď zašlo slnko a spustil sa brutálny lejak.

Prečítajte si tiež:

Aké športy sú vhodné v tehotenstve
Dobrý vzhľad
Tehotenské oblečenie

Šibačke vraj ku zdraviu a kráse

V pondelok som očakávala šibača suseda, ale už bolo 11 hodín a on nikde. Myslela som si, že keď som tehotná, tak to vynechá, no v tom som počula tiché klopanie na dvere a samozrejme sa zjavil sused s korbáčom a vodou, takže som sa tomu nevyhla. Ale že vraj budem zdravšia, tak som zvedavá.

Potom na oplátku vyšibal Roman susedky a za „odmenu“ sme u nich posedeli, pokecali, čo to pojedli a popili.
Poobede som sa rozhodla vytriediť si tričká a šaty, do ktorých sa ešte s mojím bruškom zmestím a zistila som, že toho moc nie je, čiže budem musieť niečo dokúpiť, keďže mám pred sebou ešte dva a pol mesiaca, a to sa budem len a len zväčšovať.

Voľno sme zavŕšili večerou v reštaurácii vo dvojici, keďže sme mali 2. výročie svadby. Ubehlo to veru rýchlo…


Bábätko v 29. týždni

Vaša tehuľka Soňa už v 29. týždni tehotenstva


Tehuľka Petra: Unavená za dvoch

Aj keď občas pozabudnem, že vo mne rastie nový človiečik a pustím sa aj do „mužskej“ práce okolo domu, moja dcérka mi to rýchlo spočíta. Práce ju asi natoľko nebavia, čiže je z toho unavená, no a ja potom samozrejme za dvoch. Proti únave sa okrem oddychu pokúsim tento týždeň bojovať aj zábavou, čaká ma rozlúčková párty v robote.

So svalovicou, no šťastná

V jarnom upratovaní pokračujem ďalej a nie a nie ho skončiť. Odrazu mám totiž pocit, že by som chcela u nás doma zmeniť toho viac.

Po veľkonočných sviatkoch som síce neskutočne unavená a s miernou svalovicou, ale šťastná, že máme vymaľovaný záchod a chodbu, položenú novú podlahu a vypratanú komoru.

Zisťujem však, že pre rastúce bruško už nevládzem toho toľko spraviť ako kedysi. Tým, že posledných pár rokov žijem v dome len s mamou, naučili sme sa okolo domu robiť aj veľa „mužských“ prác. A tak omietanie, či maľovanie nie je pre nás žiaden problém. Akurát, že už na to ani jedna nemáme toľko síl.


Petra je v 27. týždni, takto sa vyvíja jej bábätko.

Odfukujem ako lokomotíva

Po každom dni driny som si dopriala odpočinok formou poobedného spánku. Po večeroch sme potom s mojou malou chodili na lov do chladničky. Niekedy si pripadám, akoby som nemala dno. Najskôr si dáme niečo slané, potom pokračujem mliečnymi dezertmi a nakoniec si jedálniček doplníme nejakým ovocím.

Keď som tak poriadne prejedená, nevládzem sa už ani pohnúť a odfukujem ako lokomotíva.
No a malá je po mne… chvíľu sa mi po jedle ešte mrví v brušku, asi sa o miesto pretláča so žalúdkom, no potom unaví sa a hneď na to zaspinká.

Zobúdza sa pravidelne okolo druhej v noci, čo je jej obľúbený čas na vystrájanie. Myslím, že tento režim budenia v noci jej ostane, takže si naň začínam zvykať aj ja.

Čítajte tiež:

Tehotenstvo, bod obratu k bio
Mám strach mať dieťa
Alergia a dedičnosť

Tlaky v bruchu

Zajtra ma čaká kontrola u gynekologičky. Mám trošku obavy, lebo sem-tam, keď som unavená, alebo je vonku nízky tlak, pociťujem v bruchu akési pnutie a tlak.
Ako keby som sa nezmestila do vlastnej kože a celé brucho ma veľmi tlačí.
Možno je to normálne, ale pre istotu o tom doktorke poviem, aby som bola pokojná.

Rozlúčka s prácou

Tento týždeň bude mojím posledným v práci. Pocity mám zmiešané, no teším sa na párty. Rovnako totiž v práci končia niektorí kolegovia, ktorí dali výpoveď, organizujeme preto v piatok veľkú rozlúčkovú párty. Hoci s niektorými možno už neuvidím, tak sa na našu firemnú párty dosť teším. Sme výborný tím a naše „výjazdy“ stály vždy za to.

Dovtedy ma v práci čaká ešte odovzdanie agendy a čiastočný audit. Dúfam, že to zvládnem s mojou malou pusinkou čo najpokojnejšie.

S prianím slnečných dní, vaša tehuľka Petra

27.7.2011 7:29 | autor: Klub Těhuliek

Ďalšie blogy

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist