KLUB tehuliek (18): Tlačenica u lekára i na plavárni

Katka je už zdravá, tak sa vybrala na plaváreň. Odchádzala však sklamaná, doslova bojovala s plavcami o miesto. Petru zas zaskočil prístup lekárky v nemocnici.

Tehuľka Katka v 26. týždni!

Tento týždeň aj s víkendom boli plné správ, či už dobrých alebo zlých. Začalo sa to tlačenicou na plavárni a končilo smutným požiarom. Ale poďme pekne poporiadku.

Tlačenica v bazéne

Konečne som sa po dlhej dobe dostala na plaváreň a mohla som tak pokračovať vo svojich plánoch udržať si ako-tak telo v pohybe. Bol to však len plán… Tentoraz nám totiž nepomohla ani neskoršia hodina a na plavárni bolo úplne plno.

Najhoršie na tom bola tá ignorácia ostatných plavcov, ktorí si aj naďalej plávali vo svojom veľkorysom priestore, namiesto toho aby sa trošku posunuli a vytvorili tak miesto aj pre iných.

Čítajte aj:

Používať alebo nepoužívať pri plávaní tampón?
Jedálny lístok pre tehotné

Ak sa takéto večery budú opakovať, asi nás to s kamarátkou prestane baviť a vykašleme sa na to. Dosť by ma to síce mrzelo, lebo plávanie je ozaj niečo, čo mi teraz v tehotenstve pomáha. No pri tých tlačeniciach sa môže veľmi ľahko stať, že uštedrím od nejaké veľmi pozorného plavca aj kopanec….

Pre mňa je ale priorita chrániť malú, nebudem preto nič riskovať. To nech som radšej tuleňom do konca tehotenstva, či už s 15 alebo 20 kilami navyše.

Chceme výlet!!

Mojou ďalšou výzvou tohto týždňa bolo zabezpečiť ubytovanie pre celú našu partiu vo veľkonočnom období. Už od začiatku roka sme sa bavili so známymi, že by sme si chceli zopakovať výlet z predošlého roka, ktorý sme strávili na Muránskej planine na Zbojskej.

Je to veľmi krásna oblasť v okolí Brezna s nádhernou prírodou, s možnosťami na turistiku a ubytovaním v dreveničkách s kozubom a stravovaním sa na salaši. Začala som teda obvolávať minuloročných majiteľov, či sú voľné termíny. Jasné, že neboli.

Ostali sme veľmi sklamaní. Zbojská a tie dreveničky nám tak učarovali, že sme nechceli ísť už nikam inam. Toto sme už poznali a zamilovali sme sa. Rozhodli sme ale, že Veľkú noc rozhodne nechceme tráviť doma. Keď teda nie Zbojská, tak niečo iné….

Úmorné hľadanie sa vyplatilo

Pustila som sa teda do toho a začala prezerať ponuky, obvolávať ubytovania a boli sme ochotní zobrať už čokoľvek, či na Kysuciach, Liptove alebo v Slovenskom raji. No márne, takmer všetko bolo obsadené.

Už som fakt strácala nádej, no vtom som na nete natrafila na novopostavenú dreveničku na Zbojskej. Spomenula si vtedy, že naozaj, už minulý rok tam niečo také rozostavané bolo a očividne to už dokončili. Preverila som si kalendár obsadenosti a bol prázdny. Takže v tom momente som volala majiteľke.

Tá mi však potvrdila, že chata je rezervovaná, respektíve jedna jej časť. Mohli sme teda zobrať ešte tú druhú, ale tá bola len pre 4 osoby a my sme boli ôsmi.

Takže som jej pekne poďakovala so slovami, že my by sme potrebovali celú chatu a zložila som. O pár minút na to, mi zvonil telefón so slovami, že nám teda prepustia celú chatu. Nechcelo sa mi veriť, že nakoniec sme to dokázali a naozaj pôjdeme na Zbojskú, tak ako sme plánovali.

Už len počasie nech vyjde

Neviem sa dočkať tohto výletu. Budeme tam super partia mladých ľudí a počas 4 dní zažijeme aj relax a ja aj „light“ turistiku. Už nebudeme môcť toho zdolať toľko čo minulý rok, keďže som tehotná a mám svoje kondičné limity.

Ale čo viem, tak mnohým to ani neprekáža a sú skôr radi, že nepôjdeme na náročné výstupy, ale ozaj len na také prechádzky do prírody. Verím, že sa nejako zladíme a všetci si prídu na svoje, len nech nám aj počasie praje 🙂

Slniečko a oslava

Víkend už bol dosť akčnejší a konkrétne sobota ma úplne vyčerpala. Bolo krásne slnečno a pomerne teplo. Okrem toho, že sme boli voliť, sme sa rozhodli, že si spravíme prvý tohtoročný guláš. Každý rok máme takú tradíciu, že hneď, ako to počasie dovolí, robíme guláš a pálime uschnuté vianočné stromčeky.

Ale zas, bývame tam už štvrtý rok a ešte sa nepamätám, že by sme guláš robili takto skoro. Viem, že okolo 11. marca nikdy nebola príležitosť sedieť vonku na slniečku a nie to ešte robiť guláš. Viem to preto, lebo práve v nedeľu som mala narodeniny a vždy som závidela tým, ktorí vedeli narodeninové oslavy robiť na záhrade s grilom či gulášom.

Ja som nemala nikdy takú príležitosť, lebo vždy bolo nepríjemné počasie, a tak všetky moje oslavy prebiehali v pohodlí obývačky. Až na tento rok.

Čistota pol života! Aj na záhrade

Priateľ dal do poriadku terasu a vybral zazimovaný záhradný nábytok zo záhradného domčeka. Ja som medzitým pripravila kávičku pre nás a susedov a prvýkrát sme si ju mohli vychutnať na teraske, pričom nám slniečko statočne svietilo do očí.

Po káve už začali prípravy na guláš: krájanie mäsa, cibule, papriky.. a príprava ohniska aj s trojnožkou. Popritom, ako sa varil guláš, sme si ešte stihli spraviť základnú „údržbu“ v záhrade. Obstrihali sme stromčeky, trávy, trvalky a všetko to suché a staré z minulého roka, čo sme nechali, aby korene rastlín počas zimy nezmrzli.

Teraz je záhrada vyčistená a už môžu rásť aj nové výhonky na rastlinkách. Ostala už len povinnosť prejsť trávnik kultivátorom, pohnojiť ho a dať do poriadku aj tuje. Ale to až pri najbližšom peknom víkende.

Smutný koniec týždňa

Dosť šokujúcou správou (a to nemyslím teraz volebné výsledky) bola pre nás správa o Krásnej Hôrke. S priateľom pochádzame z Gemera a táto správa sa nás veľmi dotkla.

Na hrade sme boli niekoľkokrát a bol to neskutočný unikát. Tisli sa mi slzy do očí, keď som videla zábery horiaceho hradu a celej strechy. Nemám slov na takéto niečo.

Ešte teraz cítim veľkú ľútosť a smútok, ale zároveň aj hnev, že sa niečo také aj stalo. Podľa článkov z médií môžu za to rómske deti, ale aj ochranári, ktorí ignorovali požiadavku na úpravu kopca pod hradom práve z protipožiarneho hľadiska.

Neviem, kde je pravda a ani netuším, či sa nejaký vinník nájde a bude potrestaný. Výsledkom toho celého ale je, že sme stratili niečo veľmi cenné a nádherné. Je mi to veľmi veľmi ľúto.

Vaša Katka


Katka je v 26. týždni, malú chce chrániť, tlačenica v bazéne nie je nič pre ňu…


Tehuľka Peťa v 38. týždni

Opäť som sa raz presvedčila, ako krásne funguje naše zdravotníctvo. Náladu mi vylepšilo to, že všetky vyšetrenia dopadli dobre.

Spánok? Len sen…

Tak máme za sebou ďalší týždeň a už sa mi to pomaly kráti. No a aj to cítim. Každým dňom som čoraz viac a viac unavená a hlavne vtedy, keď večer nemôžem vôbec zaspať, lebo má stále trápi pálenie záhy. Potom buď spím do obeda alebo si pospím cez deň.

Niekedy mi však Dominika nedá spať ani vtedy, lebo stále sa v brušku naťahuje. Nečudujem sa, už tam ma malo miesta.

Prečítajte si tiež:

Arómoterapia v tehotenstve
Čo potrebujete pre bábätko? Mamičky radia

Radosti nášho zdravotníctva!

Bola som už v poradni v nemocnici. Ako sme dopadli? No keby som tam nestretla susedu, ktorá tam robí sestričku, (keď som tam išla, nevedela som, že tam pracuje), tak odtiaľ idem asi nahnevaná.

Doktorka bola úplne neochotná, keď som jej povedala o synčekovi a že treba malú sledovať, lebo jej bola zachytená bradykardia, odbila ma tým, že ona tu má veľa tehotných. Vraj nemá čas sa venovať iba mne a že ona ani nevie, čo ma sledovať.

Chápem, že tam bolo veľa mamičiek, ale myslím si, že každá si zaslúži, aby vedela, či je jej bábätko v poriadku.
Doktorka však nebola iba na mňa takáto „príjemná“, počula som aj pri mamičkách, čo išli po mne, ako len frflala a sťažovala sa na všetko. Ale takto to asi u nás v zdravotníctve bude.

Nakoniec ma však doktorka poslala na ultrazvuk a všetko dopadlo dobre. Dominika už väzí 3380 gramov, už je z nej veľká slečna.

Všetko už je pripravené

Na druhý deň som mala prísť na monitor a aj ten dopadol dobre. Kontrakcie zatiaľ nezachytil, takže sa Dominika ešte na svet nechystá.

A čo máme ešte nového?

Tatino dokončil prebaľovací pult na postieľku, tak už som spokojná. Mám všetko nachystané, takže už len čakám na našu malinkú.

Cez víkend bola u mňa na návšteve sestra so synom, tak som aspoň nebola sama. Ja už k ním nechodím, lebo nevládzem, takže návštevy musia za mnou.

Von však stále musím s naším havinkom, čo je dobre, lebo by som úplne zlenivela. Tatino navarí, uprace a aj umyje riad, ešte že ma takú robotu, že tam nie je každý deň.
A teraz si nemyslite, že ja celý deň nič nerobím, úlohy si striedame, ako sa komu chce. Tento týždeň to je odo mňa všetko.

Vaša Peťa

Petra je už v 38. týždni, pre malú má už všetko pripravené

20.3.2012 7:31 | autor: Klub Těhuliek

Ďalšie blogy

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist