KLUB tehuliek 18: Apríl je ozaj bláznivý

Bláznivosť apríla pocítila Soňa aj Petra. Soňa prišla omylom na jednu oslavu o týždeň skôr, Petre sa zas bláznia hormóny – radosť strieda depresia.

Tehuľka Soňa: Končím druhý trimester

Po únave z práce prišlo tento týždeň rozptýlenie. Najskôr v podobe tehotenskej poradne, kde nám malý hrdo ukazoval, že je chlap a potom oslava, na ktorú sme omylom prišli o týždeň skôr. Ešte teraz sa nad tým smejem.

Má svoju obľúbenú hodinku

Po dlhšej dobe som bola v tehotenskej poradni a videla nášho malého drobca na monitore. Je otočený hlavičkou hore a zadočkom mi sedí na močovom mechúre, čiže sa nemôžem čudovať, že stále chodím cikať. Mal pekne rozkročené nožičky a ukazoval svoju malú pýchu. Typický chlapec.


Takto sa náš malý ukazoval

Vždy večer má svoju hodinku a brutálne kope a vydúva sa na rôzne strany, až tak, že mi ťahá kožu na podbrušku. Čudujem sa, že ešte nemám strie, ale snažím sa pravidelne natierať, aj keď ma dosť často svrbí brucho. Moja gynekologička mi zakázala jesť sladkosti, lebo sa mi objavili kvasinky.

Dostala som preventívne tabletky, tak snáď to zaberie. Neviem, ako to bez sladkého vydržím. Nie, že by som toho jedla veľa, ale sem-tam mám chuť na niečo fakt dobré. Za posledný mesiac som pribrala až 2 kilá a začína sa mi riadne guľatiť bruško. Som zvedavá, koľko budem vážiť pred pôrodom.

Čítajte aj:

Mýty a povery o tehotenstve
Zapojte sa do diskusie o pohlaví dieťaťa – je dobré poznať ho vopred?
O praktikách a erotických pomôckach

Oslava omylom

Posledný víkend bol v znamení osláv. V sobotu sme vyrazili na oslavu narodenín nášho trojročného krstniatka Lucky. Keď sme dorazili, zistili sme, že sme prišli o týždeň skôr :o). No čo, stáva sa.  Aspoň sme strávili pekné poobedie vonku na ihrisku a pozvali nás na obed.

Na druhý deň sme oslavovali moje meniny s rodinkou a dostala som prvé nové vecičky pre malého, čo ma veľmi potešilo. Už si ho v tom predstavujem, aký bude zlatý.

Tento týždeň končím 2. trimester a začínam posledný. Letí to dosť rýchlo, ani sa nenazdám a už budem na materskej dovolenke, ale to si ešte pár týždňov počkám.

Vaša tehuľka Soňa v 26. týždni tehotenstva.


Bábätko v 26. týždni


Tehuľka Petra: Ako si sa cítim sama

Možno som si to dlhšie nechcela ani priznať, ale cítim sa trošku sama. Hoci čakám dcérku, na ktorú sa veľmi-veľmi teším, priala by som si svoju radosť a jej prejavy v mojom brušku prežívať s niekým blízkym. Občas sa pristihnem pri tom, že doslova zazerám na spokojné páry na ulici. Možno im trošku závidím, alebo ma to len núti premýšľať…

Stres zanechal stopy

Bláznivé aprílové počasie je presne také ako aj moja nálada. Tento týždeň to nebolo inak. Čo sa týka mojich nálad, bol ozaj bláznivý, hoci do smiechu mi vždy nebolo. Navonok to síce nedávam veľmi najavo, no často mávam rôzne zmiešané pocity. Radosť a šťastie z môjho bábenka striedajú obavy a strach.

Stres, ktorý mi dal tak veľmi zabrať počas posledných mesiacov v práci, sa podpísal aj na mojej psychike. V podstate som si na sebe všimla, že už neviem s chladnou hlavou reagovať na problémy kolegov, ktorí sa dennodenne na mňa obracali v práci.

Skôr som reagovala rozčúlene a s krikom. Cítim, že už mám problémov iných dosť a potrebujem sa venovať trošku sama sebe.

Prečítajte si tiež:

Ako ďalej? Som tehotná a sama…
Výber pôrodnice a registrácia

Som precitlivená

No a okrem toho sa cítim sama. Keď vidím na ulici, v parkoch, u lekára šťastné zamilované páriky. Uvedomujem si, že aj mne chýba niekto, o koho by som sa mohla oprieť, na koho by som sa mohla spoľahnúť, kto by mi pomohol, vždy keď už ja nevládzem a s kým by som sa mohla deň čo deň deliť o zážitky z kopančekov a poskakujúceho bruška.

Všetko to teraz akosi moc prežívam. Náladu som si nezlepšila ani tým, že v práci som si začala robiť vo všetkom poriadok a pripravujem sa na definitívny odchod. Po desiatich rokoch je to naozaj ťažké, aj keď som v nej zažila dobré aj zlé časy.

Cukrovka fajn, železo nie

Vo štvrtok som bola na kontrole. Zdalo sa mi to čudné, že mi lekárka dala termín po dvoch týždňoch od poslednej kontroly. Všetko mi však vysvetlila – vraj som sa jej zdala naposledy veľmi vystresovaná a preto ma chcela vidieť skôr. Ani som si neuvedomila, že je to na mne až tak vidieť. No asi má pravdu a musím s tým niečo urobiť.

Spravila mi kontrolné vyšetrenie a upokojila ma, že som ja, aj moja bambulka v poriadku. Už keď som čakala v čakárni, dosť ma okopávala a mrvila sa hore-dole ako červíček, čo bolo vidno aj na ultrazvuku.

Výsledky z glukózového testu boli takisto dobré a som veľmi rada, že nemám tehotenskú cukrovku. Z rozboru krvi mi však lekárka zistila hraničnú hodnotu železa, preto mi ho predpísala.

Zvažujem pôrodnicu

Dohodli sme sa, že ak mi v práci nepodpíšu dovolenku, pôjdem na PN-ku. Pomaly blíži pôrod a ja som si poriadne ešte nezačala užívať tehotenstvo. Je najvyšší čas to napraviť. Už mám plán, ako využijem čas pred pôrodom, možno vám ho aj onedlho prezradím.

Na 3D ultrazvuk ma objednali už o týždeň, už sa naňho teším. Hneď mi dali aj májový termín na ďalší morfologický ultrazvuk, ktorý treba absolvovať v 30. týždni tehotenstva.
Hlavu mi zamestnáva aj rozhodovanie, ktorú pôrodnicu si vyberiem. Rozhodujem sa medzi Ružinovom a Kramármi.

Aj keď mám Ružinov bližšie, dočítala som sa o tejto pôrodnici nie najlichotivejšie veci o kvalite poskytovaných služieb a o ochote personálu. Rovnako zvažujem odber pupočníkovej krvi, ale to závisí od toho, či budem mať na to peniažky.

Ako dopadol 3D ultrazvuk vám popíšem nabudúce, dovtedy sa majte krásne.

Vaša tehuľka Petra


Petra je v 24. týždni, takto sa vyvíja jej bábätko.

27.7.2011 7:30 | autor: Klub Těhuliek

Ďalšie blogy

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist