KLUB tehuliek 13: Lekári, vyšetrenia a dobré správy

Petra aj Soňa boli u doktora, Soňa sa dozvedela, že čakajú chlapca, no ako tvrdí, táto správa ju neprekvapila, vraj to tušila. Petra by pohlavie bábätka mohla vedieť o týždeň.

Tehuľka Soňa: Máme chlapca! Mimozemšťana?

A bude to chlapec! Túto správu sme sa dozvedeli na morfologickom skríningu a iba potvrdila moje tušenie. Akosi som to totiž cítila…

Počuli sme srdiečko

S manželom môžeme preto začať uvažovať o mene, čo bude asi trošku náročné, ale snáď sa na niečom zhodneme.
Skríning celkovo dopadol dobre, náš krpec váži 353 gramov a je o trošilinku väčší, ako ukazujú parametre dané na konkrétny týždeň tehotenstva. Vyšetrenie trvalo viac ako 45 minút a pán doktor bol veľmi milý a všetko nám povysvetľoval. Počuli sme biť srdiečko, videli sme, ako v ňom prúdi krv, ako zásobuje pupočník bábätko, ručičky, nožičky, ušká, obličky, no jednoducho úplne všetko.

Miestami náš drobec vyzeral ako mimozemšťan, lebo ešte nemá tuk, no aj tak bol krásny. Už je otočený hlavičkou dole, ale do konca 30. týždňa sa ešte môže pootáčať.


Soňa sa dozvedela, že čakajú chlapca

Kop-kop

Kopance už cítim celkom jasne, niekedy kope doslova ako o dušu. V nedeľu ma zobudil už o ôsmej takými kopancami, že som musela vstať. Asi bol hladný, no a tuším, že to v tomto smere bude len horšie.
Okrem toho som bola aj v tehotenskej poradni a merali mi krčok maternice, ktorý sa bude od teraz sledovať. Zatiaľ je všetko v poriadku. O dva týždne ma čaká glukózový test. Snáď mi z toho nebude zle a nejako to tie dve hodiny nalačno v čakárni vydržím.

V rytmoch hudby

Po neúspešnej joge som vyskúšala brušné tance. Bola som veľmi spokojná a zaplatila som si celý kurz.
Prvých 15 minút sme mali rýchlu rozcvičku „mysle“ typu – čo nás prvé napadne napríklad „môj pôrod bude…“, potom sme si to rozobrali a bavili sa o pôrode, nakoniec sme si super zacvičili a spokojná som išla domov. Dúfam, že aj krpec bude spokojný a bude sa hýbať v rytme hudby.


Bábätko v 21. týždni


Tehuľka Petra: Bábätko vraj už cíti vône

Tehotenské nákupy, tehotenské pocity a myšlienky zároveň. Hoci sa ešte nenarodilo, môj svet sa už točí okolo neho, okolo môjho bábätka.

Už vníma vône

Dočítala som sa, že dieťatko má asi toľko centimetrov, koľko týždňov som tehotná. To znamená, že to moje meria okolo 18 cm. Dokáže už rozlišovať rôzne vône a všetky vône, ktoré prechádzajú cez placentu, si už dieťatko zapisuje do pamäti. Zaujímavé čo ten malý človiečik už dokáže. Musím si preto dávať pozor, v akom „smradľavom“ či naopak „voňavom“ prostredí sa pohybujem.

Bola som na kontrole u mojej gynekologičky, našťastie sme v poriadku. Lekárka mi spravila ultrazvuk a povedala, že je so všetkým spokojná. Skonštatovala, že mám dosť plodovej vody – bábätko má stále dosť miesta na plávanie. Na monitore mi ukázala srdiečko, bolo to krásne.

Skontrolujem nezbedníka

Okrem toho, že ma pár dní pred tým potrápila bolesť v podbrušku, cítim sa v celku dobre. V práci sedím hodiny za počítačom a možno to bolo práve z toho sedenia. O tri týždne ma lekárka objednala na glukózový test. Ráno mi vraj vezmú krv, dajú vypiť sladkú glukózu a o dve hodiny mi vezmú krv znova, aby videli reakciu na cukor a zistili, či nemám tehotenskú cukrovku. Od viacerých som počula, že je to odporne sladké a pre istotu si mám zobrať so sebou citrón. Skúsim to, no uvidím, možno mi to bude dokonca aj chutiť, veď chute mávam teraz rôzne…

Začínam sa zaujímať o 3D/4D ultrazvuk. Ísť na tento ultrazvuk je optimálne okolo 21. týždňa tehotenstva a lekárka mi túto možnosť aj ponúkla, určite sa na to objednám. Tento ultrazvuk dokáže úžasnú vec – možnosť nazrieť do bruška a skontrolovať svojho nezbedníka. Pohyby ešte necítim, ale viem, že ak bude po mne, tak v brušku poriadne šantí.

Nákupná horúčka

Vybrala som sa aj na tehuľkovské nákupy. Konečne som si kúpila prvé tehotenské nohavice. Tie, ktoré som bežne nosila, som už nezapla na bruchu. Doplnila som niekoľko tehotenských tričiek a samozrejme som neodolala ani nákupu tých malinkatých tričiek a body pre bábätko. Farby vyberám stále neutrálne, vhodné pre dievčatko aj pre chlapčeka. O pár dní ma čaká morfologický skríning, tak sa konečne dozviem, čo čakám. Veľmi sa teším, snáď vám to už nabudúce prezradím.


Petra je v 19.týždni, takto sa vyvíja jej bábätko.

2.3.2011 9:20 | autor: Klub Těhuliek

Ďalšie blogy

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist