27. 5. 2017  |  Meniny: Iveta

Pre ženy

V rubrike pre ženy vám prinášame najrôznejšie rady a návody, ako si uľahčiť život. Máloktorá mamička je spokojná so svojou postavou po pôrode a preto ich zaujíma ako schudnúť po pôrode. Ideálnou voľbou na posilnenie ochabnutého svalstva, posilnenie zničenej chrbtice a tiež príjemnou relaxáciou je joga pre tehotné ale aj mamičky po pôrode. Viac...

Ešte netlačte: Jedinečná kniha o rodení na Slovensku

Nedávno vyšla kniha Ešte netlačte o slovenskom pôrodníctve. Mapuje prax v slovenských pôrodniciach, pomenúva problémy a prináša reálny obraz slovenského pôrodníctva najmä s pohľadom na poznatky najnovšej vedy. Prostredníctvom citátov žien sprostredkováva aj ich priamu skúsenosť. Nejde o knihu o... Celý článok »

Hľadáme tehuľky do Klubu tehuliek!

Pre čitateľsky obľúbený projekt KLUB TEHULIEK! hľadáme ženy v ranej fáze tehotenstva, ktoré budú ochotné deliť sa o svoje zážitky z jedinečného obdobia života na stránkach Babyweb.sk. Myslíte si, že hľadáme práve vás? Tak neváhajte a prihláste sa... Celý článok »

Mám strach mať dieťa

Je to prirodzená, normálna a bežná vec – mať dieťa. Od každej z nás sa to očakáva, mnohé z nás to tiež už od skorej mladosti nejak plánujú. Celý článok »

Chcú dieťa, ale bez partnera

Na matky, ktoré chcú vychovávať svoje dieťa samy, sa v predchádzajúcich obdobiach pozeralo „cez prsty“. Dnes, naopak, žien, ktoré chcú dieťa bez partnera, pribúda. Prečo je to tak? A čo to bude znamenať pre ich deti? Celý článok »

Poznáme vôbec svoje vlastné telo?

„Množstvo dievčat vôbec nevie, ako sú ich intímne partie vlastne usporiadané. Potom majú skreslené predstavy napríklad o vkladaní tampónu či pri používaní rôznych foriem antikoncepcie,“ vysvetľuje MUDr. Dagmar Makalová, gynekologička pre deti i... Celý článok »

Ako riešiť krízové situácie

Bohužiaľ, v živote sa nevyhneme tomu, že dieťaťu zomrie babička alebo dedko, teda niekto, koho má rado. Alebo sa jeho rodičia rozídu. Ocko sa odsťahuje dieťa je cez týždeň s mamou, cez víkend zase len s ockom. Čo si v danej situácii počať? Ako to... Celý článok »

Veľké upratovanie – ako na vec

Môžeme sa riadiť podľa feng šuej alebo vlastného sedliackeho rozumu: k harmonickému bývaniu patrí priestor plný svetla a čerstvého vzduchu, kde je poriadok a v ktorom energiu nezaťažuje množstvo zbytočných vecí. Práve neporiadok (i v našej hlave)... Celý článok »

Nákupy cez internet

Je to pohodlné, je to takmer až adrenalínové a mnohokrát aj veľmi výhodné! Nákup cez internet. Prinášame vám zmes toho najlepšieho z e-shopu. Na uvedených stránkach nájdete úúúúplne všetko, čo by mohlo vaše mimi potrebovať. Prajeme šťastnú ruku. Celý článok »

Upracte si doma i v duši

Prerastajú vám povinnosti v domácnosti cez hlavu? Neviete, kam skôr skočiť, či zabaviť dieťa, umyť riad, alebo odložiť hromady prečudesných vecí? Určite nikto nebude vyčítať novopečenej mamičke, že nemá stopercentne upratané. Sú však veci, ktoré... Celý článok »

Nakupujeme na internete

Nakupovanie pre bábätko je jeden z najkrajších okamihov tehotenstva. Nie všetci rodičia majú čas prechádzať detské obchody v okolí. Jedným z náhradných variantov je nakupovanie cez internet. Na internete dnes nájdete úplne všetko ako v kamenných... Celý článok »

Fígle a rady pre gazdinky

Určite chcete občas skúsiť niečo nové, praktickejšie, a preto by možno nebolo zlé prevziať pár dobrých, osvedčených rád našich mamičiek aj babičiek a vyskúšať ich. Nejedna z vás už vyhodila toľko vecí, z ktorých nešli odstrániť škvrny alebo sa... Celý článok »

Nakupovanie ako mánia

Niektorých mužov do obchodného domu nedostanete a aj nohavice sa im kupujú zásadne len tak od oka. Sú však zástupy žien, ktoré sa, naopak, v nakupovaní vyžívajú. Niekedy až príliš. Britská autorka Sophie Kinsellyová, ktorá bola pôvodne redaktorkou... Celý článok »

Fotografujeme

Viete, ako vám to svedčalo pri prvej narodeninovej oslave, akú tortu vám mamička alebo babička upiekla a aké hračky boli vtedy vaše najobľúbenejšie? Ťažko by ste si tieto veci vybavili, ak by ste doma nemali album s fotografiami, ktoré dokumentujú... Celý článok »

Čo vie astrológia?

Prvýkrát som si dala urobiť profesionálny horoskop. Čakala som desať riadkov textu, tak ako je to v časopisoch. Zrazu som sedela nad niekoľkými stránkami popísanými kruhmi, priamkami a značkami. Celý článok »

Domov bez jedov

Ftaláty, formaldehyd, pesticídy. Číhajú na nás takmer na každom rohu. Aj doma. A pritom náš domov je jedným z mála miest, v ktorých sa možno týchto látok vyvarovať. Kde sa tieto jedy vyskytujú? Celý článok »

Nechcem byť ako moja matka

„Pri najmenšom probléme kričí“, „každé ráno musím piť čierny čaj, aj keď ho neznášam“, „musím chodiť na balet, hoci mi to vôbec nejde.“ To sú postrehy mladej ženy, ktorá si už od strednej školy zapisovala, čo jej prekáža na vlastnej matke. Prečo?... Celý článok »

Malé prsia - veľký problém?

Prsia ako symbol ženskosti a materstva sú pre ženy i pre mnoho mužov predmetom neutíchajúceho záujmu. Je to vďačná téma pre rôzne médiá. Prsia sa stali akousi ikonou módneho sveta. Celý článok »

Máme gazdinú

Služby poskytované upratovacími agentúrami sa v poslednom čase tešia obrovskej obľube. Najčastejšími zákazníkmi sú mladé vyťažené páry alebo slobodní muži. Celý článok »

Čo za nás dokáže urobiť agentúra?

Dnes už nie je nič výnimočné presunúť bežné povinnosti na profesionálov. Upratať, ožehliť košele, vyzdvihnúť lieky v lekárni alebo nakúpiť cez internet. Väčšinu z týchto úkonov za vás môže urobiť špecializovaná agentúra. Celý článok »

Čo nám sny hovoria?

Snom sa odnepamäti prikladala mystická sila. V posledných päťdesiatich rokoch sa o výklad snov zaujímajú aj odborníci – psychológovia a vedci. Aj ich prenasleduje základná otázka – dokážu nám sny skutočne niečo povedať? Celý článok »

Fotíme dieťatko

Chystáte sa urobiť prvú fotku svojho dieťatka? Už sa tešíte, ako ju rozošlete všetkým príbuzným a známym? Poradíme vám pár fígľov, ako takúto snímku urobiť čo najlepšie. Celý článok »

Čo sú to materské centrá?

Cieľom členských materských centier je umožniť ženám na materskej dovolenke vyjsť z izolácie, kam sa dostávajú v dôsledku celodennej starostlivosti o dieťa. Materské centrá slúžia ako prevencia zdravého života fungujúcej rodiny a sú otvorené a... Celý článok »

Stránky

Naposledy navštívené