Čo za nás dokáže urobiť agentúra?

Dnes už nie je nič výnimočné presunúť bežné povinnosti na profesionálov. Upratať, ožehliť košele, vyzdvihnúť lieky v lekárni alebo nakúpiť cez internet. Väčšinu z týchto úkonov za vás môže urobiť špecializovaná agentúra.

Gazdiná alebo pomoc pri upratovaní

Na internete nájdete množstvo kontaktov na agentúry ponúkajúce starostlivosť o domácnosť. Aj na Slovensku sa na profesionálov obracia čoraz viac záujemcov, ktorí chcú namiesto pravidelného upratovania radšej tráviť čas so svojou rodinou, relaxovať alebo venovať sa svojim koníčkom. Komplexný servis ponúka gazdiná, ktorá sa denne stará iba o jednu domácnosť. Ak potrebujete pomôcť s upratovaním raz do mesiaca alebo len pomôcť s generálnym poriadkom, to takisto nie je problém. Ceny závisia od veľkosti bytu, náročnosti a času potrebného na jeho upratanie. „Prvýkrát som jej služby využila po narodení dcérky. Je to naše druhé dieťa. Manžel je veľmi vyťažený, a pretože bývame mimo Bratislavy, denne vozím syna do školy a na krúžky. Zladiť povinnosti okolo detí a mať ako-tak upratané už bolo nad moje sily. Teraz sa vždy deň vopred dohodnem s našou gazdinkou, či bude sprevádzať syna do školy ona alebo ho vyzdvihne z krúžku, urobí nákup alebo k nám príde urobiť poriadok. Ja sa v pokoji môžem venovať dcére a konečne nie som v situácii, že neviem, čo mám robiť prvé,“ prezrádza svoju spokojnosť s gazdinou 34-ročná Janka.

www.cinderella.sk
Líščie údolie 73
Bratislava
0915 774 136

www. intep.szm.sk
0903 163 298
0908 968 373

www.uniprat.sk
Opatovská cesta 10
Košice
0910 753 637
0911 753 636

Starostlivosť o štvornohých miláčikov

Ostrihať, zájsť k veterinárovi, ísť na prechádzku alebo dokonca ubytovať v zvieracom hoteli, aj tieto služby si môžete na Slovensku objednať. Podľa vášho želania sa vám profesionáli postarajú o zvieracieho spoločníka denne alebo iba príležitostne. V ponuke je aj niekoľkodňový výcvikový pobyt pre psy. Na pár dní si ho profesionálny cvičiteľ odvedie a namiesto neposlušného huncúta vám vráti na slovo poslúchajúceho pomocníka. Okrem psíka vám darujú aj DVD záznam, na ktorom je zachytený výcvik psa a všetky inštrukcie pre majiteľa štvornohého miláčika.

www.psivycvik.sk
Lipského 15
Bratislava
0902 910 700

www.petservis.sk
Sládkovičova 22
Banská Bystrica
048/410 15 83

Nákupy

Prvá pomoc pri náhlom ochorení alebo pracovnom zaneprázdnení. V ponuke internetových obchodov nájdete takmer všetko. Oblečenie, lieky, knihy, kvety, ale už aj potraviny alebo drogériu. Výhodou nákupu na diaľku je pohodlie, nemusíte nikam chodiť a tovar vám zvyčajne ešte v deň objednávky doručia priamo domov. Nevýhodou je cena, ktorú za objednané potraviny zaplatíte. Zvyčajne je o tretinu až polovicu vyššia ako v bežnom obchode. Rátať treba aj s poplatkami za dopravu.

www.nakuptesi.sk
www.potraviny.sk

Drobné opravy

Za posledné roky aj v tomto smere stúpla kvalita ponúkaných služieb. Agentúra vyšle opravára zvyčajne do 24 hodín, ale v prípade potreby aj ihneď. Samozrejme, za príplatok. Treba rátať s paušálom 300 až 500 Sk (9,96 € až 16,60 €), ktorý sa agentúre platí za to, že ich zamestnanec zistí príčinu napríklad neodtekajúceho odtoku alebo pokazenej práčky. Samotná oprava nie je v cene paušálu.

www.instalateri.sk

Starostlivosť o deti

Stráženie, sprevádzanie detí do školy alebo na krúžky, doučovanie, to všetko pre vaše ratolesti zabezpečí agentúra alebo platená opatrovateľka. Ak ide o menšie služby v rozmedzí jednej hodiny ako napríklad vyzdvihnutie dieťaťa v škole, je výhodnejšie nájsť si opatrovateľku individuálne, napríklad prostredníctvom inzerátu. Pre agentúru nie je krátkodobé poskytovanie služieb cenovo zaujímavé, a tak je zväčša táto služba predražená. Ceny za stráženie detí sa pohybujú od 80 do 300 Sk na hodinu (2,66 až 9,96 €). Záleží na tom, či opatera prebieha u vás doma alebo v špeciálnom opatrovateľskom centre, a či je v cene zarátaná strava a poistenie dieťaťa.

Starostlivosť o okolie domu a záhradu

Ako huby po daždi sa na Slovensku rozrástli agentúry ponúkajúce starostlivosť o okolie domu a záhradu. Odborníci vám poradia celkom od základu. Okrem profesionálneho dohľadu nad budovaním okrasnej záhradky je v ponuke celoročná starostlivosť o zeleň. Polievanie, kosenie, hnojenie, to sú veci, s ktorými si pri využití služieb špecializovanej agentúry už nemusíte robiť starosti.

http://zahrada.nana.sk/

www.tiliaplus.sk

Vzdelávanie a relax

V pohodlí domova sa môžete naučiť cudzí jazyk, zdokonaliť sa v účtovníctve alebo sa naučiť kresliť. Výučba zvyčajne prebieha cez internet alebo so súkromným učiteľom, ktorý sa venuje iba vám. Ak si chcete príjemne oddýchnuť, cez agentúru si môžete objednať maséra, pedikérku alebo kaderníčku, ktorí prídu priamo k vám domov. Ceny sa pohybujú od 220 Sk vyššie za hodinu vzdelávania (7,30 €) a ceny za relax a skrášľovanie začínajú pri 1 000 Sk (33,19 €).

28.5.2009 11:46| autor: Natália Nariadelová
Viac o téme: starostlivosťstrava

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist