Upracte si doma i v duši

Prerastajú vám povinnosti v domácnosti cez hlavu? Neviete, kam skôr skočiť, či zabaviť dieťa, umyť riad, alebo odložiť hromady prečudesných vecí? Určite nikto nebude vyčítať novopečenej mamičke, že nemá stopercentne upratané. Sú však veci, ktoré možno prekážajú vám samotnej, ťažia vás a vysávajú z vás energiu. Treba s tým niečo urobiť. Uvidíte, ako sa vám uľaví, a potom aj to „každodenné“ malé upratovanie budete robiť s väčším elánom.

Predmety v našom okolí nás ovplyvňujú a my zasa máme tendenciu premietať do svojho domova svoje vnútro. To dobré aj to, „kde nás tlačí topánka“. Začnite sa na veci pozerať trochu inými očami. Zapojte do toho celú rodinu, hrajte sa.

Aby ste dosiahli svoj cieľ, nebudete potrebovať žiadne investície, len trochu času…
Vaša nová metóda? Svetlo a zvuk.

Najsilnejšia očistná energia: svetlo – oheň – slnko

Nestačia vám vlastné sily? Nie je nikto ochotný poruke? Využite sily prírodné! Slnko a oheň patria pri očiste bytu i nebytových priestorov k tým najefektívnejším pomocníkom. Ako to funguje, čo robiť?

Svetlo: je miernou formou ohňa. Funguje veľmi očistne, a to ako v podobe slnečného alebo mesačného svetla, tak ako plamienok sviečky.
• periny vystavte na slnko: jeho lúče pomôžu spáliť všetku negatívnu energiu, ktorá sa v nich počas noci nazbierala spolu s potom, nepokojnými pohybmi alebo výkrikmi zo spania
• ráno otvorte okná a dovnútra pusťte slnečné lúče
• pretože slnko väčšinou nedočiahne do všetkých kútov, skúste zapáliť sviečky v tých častiach bytu, kam slnečné lúče nedôjdu. Alebo byt aspoň obíďte so svietnikom v ruke. Svetlo sviečky prináša do života harmóniu a radosť napríklad v podobe lepšej kariéry a splnenia dávno vysnívaných cieľov.

Znie to ako skutočný rituál, ale niet sa čoho báť. Len tým prinútite energiu hýbať sa. Kde prúdi energia, tam je život…
Otvorený oheň, samozrejme, nenechávame v dosahu malých detí!

Pálenie: v súčasnosti s ním opatrne kvôli materiálom – mohli by ste vážne poškodiť životné prostredie alebo si ublížiť. Pri mnohých veciach neviete, z čoho sú vyrobené (umelé hmoty, chemické zloženiny). Preto namiesto pálenia roztrieďte veci do recyklovateľného odpadu (papier, plasty, sklo, nápojové kartóny), veľké veci (starý nábytok, nepotrebnú techniku) odvezte do zberného dvora (nie na skládku!) alebo darujte na charitu, či ponúknite do bazárov. Vaše veci môžu ešte niekomu poslúžiť. Prípadné pálenie potom prejde do rúk odborníkov.

Nalaďte sa – urobte poriadny rámus

Takáto očista priestoru sa odporúča hlavne po nasťahovaní do nového bytu alebo domu. Zbavíte sa tak cudzorodej energie po predchádzajúcich obyvateľoch. Vaše obydlie potrebuje vaše vlastné vibrácie, aby ste sa tam skutočne cítili ako ma. Môže to byť potrebné aj po narodení nového člena rodiny. Zavibrovať si však môžete kedykoľvek, vždy vám to urobí dobre:
• Nahlas si zaspievajte, hoci si myslíte, že máte hudobný „hluch“. Záleží na dynamike prejavu a na tom, aby ste sa pri tom cítili sama sebou.
• Na pomoc si môžete vziať všetky nástroje, ktoré vám napadnú. Zapojte aj deti, skvele sa vybláznia a užijete si spoločnú zábavu.
• Urobte to, čo ste s obľubou robievali aj predtým: naplno si pusťte svoju obľúbenú hudbu. Prečistíte vzduch a ešte sa uvoľníte. Susedia to raz prežijú. Len pozor na citlivé uši malých detí!
• Ako následné jemné uvoľnenie môžete rozvibrovať napríklad tibetské alebo iné zvončeky. Majú čistý chvejúci sa tón, ktorého prúd rozptýli vaše chmúrne myšlienky, problémy a starosti…

Odmenou vám bude svetlý, vzdušný a čistý byt, v ktorom sa všetkým bude ľahšie dýchať.

6.10.2010 1:57| autor: Magdalena Holancová
Viac o téme: slnko

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist