Blízkosť človeka je viac než šťastie…

VÁŠ PRÍBEH. Vydávala som sa ešte počas vysokej školy a s manželom sme deti vtedy zatiaľ neplánovali. O pár rokov neskôr sme sa začali s touto myšlienkou pohrávať a ako asi každá z nás som si myslela, že keď vysadím antikoncepciu, hneď otehotniem. No aké bolo moje prekvapenie veľké, keď som zistila, že moje telo so mnou vôbec nechcelo spolupracovať!

Na odporúčanie doktorky sme rok „trénovali“ a čakali na ten malý poklad v perinke. Každý mesiac sa zdal ako rok. Pani doktorka si ďalej nevedela rady a odporučila nás do centra asistovanej reprodukcie. Bolo to v období, keď som mala pocit, že celý svet je proti mne, že sa nič nedarí. Moja mama ťažko ochorela a potrebovala každodennú starostlivosť. Otehotnenie som už ani neriešila. Vtedy som v práci náhodou natrafila na milú ženu, z ktorej sa akoby zázrakom vykľula doktorka – gynekologička. Naozaj veľmi ochotne mi pomáhala s riešením maminých problémov, so svojimi som sa ju ani neodvážila obťažovať.

Keď mama zomrela, dávala som sa dokopy a povedala si, že keď je šťastie unavené…. Oslovila som pani doktorku a prestúpila k nej ako pacientka. Verte mi, toľko pozitívnej energie, podpory a úsmev, aký som u nej vždy našla, by som dopriala každej z vás. Všetky procedúry, ktoré som absolvovala, ani opisovať nebudem, len toľko, že do ôsmich mesiacov som otehotnela. Manžel, ktorý mi bol po celý ten čas nesmiernou podporou a mojím „všetkým“, žiaril šťastím tak ako ja.

Tehotenstvo prebiehalo bez problémov a synček sa narodil cisárskym rezom ako maximálne spokojné bábätko. Po roku a pol sme sa s manželom rozhodli, že by sme mu dopriali súrodenca. V januári sme sa teda vybrali za pani doktorkou na všetky tie bežné vyšetrenia a pripravení znova absolvovať celý proces k vysnívanému druhému šťastiu. O čo bolo naše prekvapenie väčšie, keď nám pani doktorka oznámila, že som v 4. týždni a druhé bábätko je na ceste. Už teraz sa spolu tešíme na jeseň, keď budeme veľká rodina.

Gabika S.

Viac o téme: bábätkodeti

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist