Tehuľka Romana v 31. týždni: Budete to Tamama?

Kontrolný ultrazvuk, poradňa, cvičenie pre tehuľky, návšteva bratanca a sesternice – jednoducho máme za sebou týždeň plný udalostí.

Vyšetrenie – sklamanie, no výsledky fajn:)

Začiatok týždňa patril kontrolnému ultrazvuku v 30. týždni. Tešila som sa naň asi mesiac, nemohla som sa dočkať, kedy chrústika konečne opäť uvidíme.

Tentoraz sme k pánovi doktorovi vzali aj Kubíka, aby sa konečne zoznámil s bráškom. Musím sa ale priznať, že z tohto vyšetrenia som bola dosť sklamaná, možno preto, že som sa naň tak veľmi tešila.
Pán doktor mal pohotovosť v nemocnici, takže meškal a potom som celé vyšetrenie mala pocit, že sa ma chce čo najskôr zbaviť.

Samozrejme, rozumiem tomu, že mal vážny prípad, ale nemala som pocit, že by bol pri vyšetrení dôsledný a ešte navyše počas ultrazvuku telefonoval, takže ani nekomentoval, čo vlastne pozoruje.

Ale podľa jeho vyjadrenia je všetko v najlepšom poriadku, a to je hlavné, takže sa nemôžem sťažovať. Len mi bolo ľúto, že nebol čas na 3D ultrazvuk ani na fotky, tak sa obávam, že Kubko toho moc nevidel, hoci tatinko sa veľmi snažil, všetko mu vysvetliť.

No Kubka musím zasa pochváliť, že počas vyšetrenia ani nemukol a pekne sedel tatinkovi na kolenách. Je to jednoducho už veľký chlapec a nie žiadne bábo (ach, asi si nezvyknem ako rýchlo mi rastie 🙂

Cvičenie, dýchanie, chvíle pre nás dvoch…

Ďalší deň som si zašla na cvičenie pre tehuľky, ktoré organizuje materské centrum. Sľúbila som si, že tam zájdem vždy, keď budem mať s kým nechať Kubka. Keď som čakala Jakubka, chodila som poctivo takmer každý týždeň, teraz mi to nejako nevychádza.

V Brne som nemala Kubka s kým nechať, tak sa snažím využiť príležitosť, keď som na Slovensku a môžem Kubka nechať s babkou alebo dedkom. Ešte že ich mám 🙂
Hlavne je super, že sa môžem porozprávať s ďalšími tehuľkami i pôrodnou asistentkou, ktorá kurz vedie, prípadne sa spýtať na otázky, ktoré ma v poradni nenapadnú.

Nehovoriac o tom, že sa učíme správne dýchať či rôzne metódy, ako čo najlepšie zvládnuť pôrod. Hoci som druhorodička, myslím, že predpôrodná príprava je perfektná vec pre všetky budúce mamičky, či už čakajú prvé, druhé alebo tretie dieťa. Hlavne je to čas, ktorý môžem venovať sebe a nášmu malinkému chrústikovi. Sú to naozaj chvíle vyhradené len pre nás dvoch.

Prečítajte si tiež:

Podľa čoho vyberáme meno?
Čo máme vedieť z predpôrodného kurzu?

Tamarka s chvostíkom:)

Neustále sa nás všetci pýtajú, či sme už pre chrústika vybrali meno. Samozrejme, favorita máme, ale stále sa nemáme kedy s Robertom dohodnúť, či to bude finálna verzia, keďže sme tak málo spolu.

Zdravotné problémy sa hrnú jeden za druhým a my sme stále nútení žiť 200 kilometrov od seba. Vďaka za internet a skype, inak by sme sa dva týždne ani „nevideli“. Kubko si už pomaly zvyká, že keď chce vidieť tatinka, dotiahne ma k počítaču a tatinkovi zavoláme.

Ťažšie to už zvláda tatinko, ktorý si uvedomuje, že nás cez počítač nemôže aj objať. Ale stále si hovorím, čo nás nezabije, to nás posilní a že toto nútené odlúčenie nás ešte viac spojí.
Ale aby som sa vrátila k menu pre chrústika, to už vybral Jakubko :). Keď sa totiž niekto spýta, ako sa bude bráško volať, Jakubko pohotovo odpovie: Tamama.

Odkedy sa narodila jeho malá sesternička Tamarka, každé bábo je „Tamama“. Tak sa smejeme, že budeme mať Tamarku s chvostíkom 🙂

Stovka v páse. Ideál, nie?

Čo sa týka môjho prežívania tehotenstva, neustále si užívam každý deň, hoci som už poriadne široká.

Pribrala som 11,5 kg a v páse som už dosiahla 100 cm – ideálne miery :). Začali ma trošku trápiť kŕče v nohách a opäť sa mi vrátili bolesti lonovej kosti a bedrových kostí, ..takže sa moc nevyspím, ale aj tak som stále presvedčená, že byť tehotnou je ten najkrajší stav.

Pre istotu som sa ale rozhodla k femibionu pribrať aj Magne B6. Na raňajky si dám tri tabletky a som vcelku najedená :). Snažím sa dopĺňať aj vápnik, takže do svojho jedálnička pridávam čo najviac mliečnych výrobkov.


Perinka pre princa

Perinka pre princa

Tento týždeň som si urobila malú radosť (za trošku vyššiu cenu :)) a kúpila som pre chrústika perinku. Samozrejme, po Kubkovi mám rýchlozavinovačky, ale túžila som aj po klasickej perinke.

Kubko sa najlepšie cítil tesne zavinutý, tak ak bude braček po ňom, perinka sa bude hodiť. Nehovoriac o tom, že v tejto bude ako korunný princ. Viem, že sa to už moc nenosí, ale verím, že bábätku je v perinke najlepšie.

Tak toľko k poslednému týždňu, Kubko aj jeho braček sú už pri počítači netrpezliví (jeden to dáva najavo krikom, druhý kopaním), tak my sa ozveme zase o týždeň. Želáme vám krásny týždeň a budeme sa tešiť opäť v utorok 🙂

Romana už je 31. týždni, takto rastie jej drobec..

Foto: branoherchl.sk

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist