Tehuľka Romana v 27. týždni: Čakáreň aj sladký deň

Lekárske prehliadky, šmýkačky na ihrisku, radosti v záhrade a dni strávené bez tatinka – aj o tom bol náš posledný týždeň.

Odlúčenie. Opäť

Tatinka už máme z nemocnice síce doma, no keďže je stále PN, musí sa zdržiavať len v Brne. Mňa naopak čakali návštevy lekárov v Trenčíne, tak sme sa s Kubkom opäť presťahovali k babke a dedkovi na Slovensko.

S Robertom sme si tak opäť nechcene vyskúšali oddelené bývanie. Dúfala som, že ďalšie nás čaká, až keď budem s chrústikom v pôrodnici, ale bohužiaľ ešte týždeň to musíme vydržať. No čo, aspoň si budeme vzácnejší :).

Pôrod v čakárni?

Jedno dopoludnie strávil Kubko s dedkom, pretože mňa okrem kontroly u gynekologičky čakalo vyšetrenie na endokrinológii. Som zvyknutá, že tam treba čakať a tentoraz to tiež nebolo iné.

Objednaná na 11:00, vybavená 13:30 :). Ale svoj rekord som neprekonala. Keď som čakala Kubka, strávila som v čakárni tri a pol hodiny. Hlavné je, že všetko je v poriadku, a preto sa nemôžem sťažovať. Ďalšia kontrola ma čaká o 2 mesiace.

To už budem mať krátko pred pôrodom, tak som si pre istotu objednala platený termín na presnú hodinu, aby som náhodou neporodila v čakárni.

V piatok ma ešte čakal glukózový test, takže som si užila „sladký deň“. Môžem povedať, že to bolo celkom v pohode, len prvé 3 minúty po vypití glukózového roztoku som mala strach, aby som ho v sebe udržala. Ale vydržala som to, takže aj toto vyšetrenie máme úspešne za sebou. Dúfam, že aj tieto výsledky budú OK.


Už aby sme boli spolu…

Čítajte tiež:

Vaginálne vyšetrenie v tehotenstve a pri pôrode
Deti sa smejú už v brušku

Zaujať? Do ruky krhličku

Tak vyšetrenia máme za sebou a pred sebou len samú zábavu :). Jakubkovi sa najviac rátajú naše prechádzky na ihrisko a vrcholom blaha je, keď sa babka s dedkom cestou z práce zastavia po nás a odvezú nás domov autom. Auto je asi Kubkova najobľúbenejšia hračka.

8. máj sme strávili pekne v záhrade pri sadení priesad. Kubko sa zo začiatku nudil a neustále chcel ísť „kam-tam“ – náš obľúbený výraz, keď chceme ísť niekam inam, ale keď sme mu dali do rúk krhličku, bol by ochotný zostať tam aj do večera. Ale poučila som sa. Nabudúce okrem gumáčiek musím vziať aj pršiplášť 🙂

Prečítajte si aj:

Predpôrodné kurzy a cvičenie v tehotenstve
Ťažkosti v tehotenstve

Únaváááá…. chŕŕŕ

Streda bola veľkým dňom aj pre moju sestru, ktorá si priniesla domov z pôrodnice svoj veľký poklad – malú Tamarku. Svoju neterku som bola pozrieť už v pondelok a je naozaj nádherná. Teším sa až si takto ponesieme domov náš malý zázrak. Náš malý chrústik je čím ďalej tým aktívnejší.

Občas sa cítim, ako by mi do pôrodu ostávali tak tri týždne a nie tri mesiace. Som stále nejaká unavená, aj keď túto únavu pripisujem aj alergii, ktorá ma zmáha. Prechádzky s Kubkom pre mňa začínajú byť vcelku únavné a po návrate si potrebujem na chvíľku ľahnúť.

Toto sú chvíle, kedy si užívam, že som u rodičov, ktorí Kubka zabavia a ja si môžem oddýchnuť. Sú pre nás teraz obrovskou pomocou. Občas mám výčitky, že netrávim s Kubkom toľko času, koľko by som mohla, ale naozaj si užívam chvíle len pre seba, lebo zakrátko už ich veľa mať nebudem.

Občas mám strach, či starostlivosť o dve deti zvládnem. Ale už je neskoro nad tým premýšľať, tak sa tým radšej netrápim 🙂

Pred sebou máme ešte jeden týždeň bez tatinka a ten bude dúfam na poriadne dlhý čas posledný. Teším sa na nasledujúci víkend, ktorý opäť budeme tráviť ako rodina 🙂

Takže do čítania milí moji čitatelia

Bruško aj chrústik rastú, Romana je v 27. týždni.


Foto: branoherchl.sk

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist