Tehuľka Romana v 33. týždni: V byte sauna, v brušku prví poslíčkovia

Horúčavy, horúčavy, kedy skončíte? Milí naši čitatelia zdravíme vás s drobcami priamo z bazéniku. A čože sme okrem „varenia sa“ zažili?

Rozlúčka pred pôrodom

Uplynulý týždeň sme strávili opäť v Brne. Chceli sme ešte pred pôrodom navštíviť všetkých kamarátov a našu novonarodenú kamošku Denisku. Okrem toho sme kontrolovali nový výťah a potom šup-šup späť na Slovensko chystať sa pomaličky na príchod nášho malého chrústika. Ale pekne po poriadku.

Detský klub Kaštánek pripravil akciu v Mraveništi (veľké ihrisko pre deti plné atrakcií, ako sú skákacie hrady, preliezačky, domčeky a šmýkačky). Bála som sa, či sa tam bude Kubkovi páčiť, lebo „masové“ akcie veľmi nemusí, ale bolo to veľmi príjemne strávené predpoludnie.

Maminky si posedeli pri kávičke v tieni a naše ratolesti sa vyblbli dostatočne na to, aby po návrate domov okamžite zaspali.
Prvýkrát sme videli malú Denisku – sestričku Kubkovho kamoša a ja som si opäť mohla vyskúšať, aké je to hojdať v náručí malé bábo. Cesta domov už bola náročnejšia, lebo ísť MHD v týchto horúčavách je poriadny zaberák. Ale to asi všetci viete….

Čítajte aj:

Úpal, slnečný úpal a mdloby z horúčavy
Klimatizácia nám môže spôsobiť rad problémov

Bytová sauna

Ďalší deň sme strávili v detskom klube. Keďže je v budove veľkého spoločenského centra, je tam úžasný chládok, takže sa nám ani veľmi nechcelo domov. Kubko objavil krásy maľovania prstovými farbami, tak sme si domov priniesli veľký plagát plný odtlačkov našich rúk.

S našou kamarátkou Eliškou sme si urobili výlet na Brniansku priehradu a užili sme si príjemné pofukovanie vetríka s ešte príjemnejšími teplotami.

V byte som sa občas cítila ako v saune, keďže teplomer nechcel ani o pol desiatej večer skĺznuť pod 30 stupňov a uvariť obed predstavovalo takmer nadľudské úsilie. Ešteže máme tak skvelého tatinka, ktorý nám pred odchodom do práce navaril na tri dni.

Prví poslíčkovia

Chrústikovi v brušku slnečné a horúce dni asi dodávajú energiu, pretože vyvádza ostošesť. Občas mám pocit, že je strašne veľký, pretože keď sa natiahne, cítim ho až takmer na chrbte.

Horúčavy spôsobujú, že ma v noci trápia kŕče v nohách, i keď stále to nie je nič strašné, skôr ma začínajú strašiť poslíčkovia. Jednu noc som už musela predychávať slabšie bolesti, ale chrústik sa našťastie upokojil.

Predsa ešte má pár týždňov čas. Kubko sa síce narodil o 4 týždne skôr a bol našťastie úplne v poriadku, ale braček ho nemusí predbiehať. Priznám sa, že mi vôbec nebude vadiť, keď sa narodí skôr, ale ešte ho stále ukecávam, že v brušku mu je lepšie ako v tejto saune.

Prečítajte si tiež:

Kedy ísť do pôrodnice alebo Päť základných situácií
Pôrod a jeho fázy

Posledné nákupy a zbaliť tašku!

V sobotu sme sa opäť vrátili na Slovensko a ja si naozaj veľmi užívam pomoc mojich rodičov, ktorí sa starajú o Kubka a ja môžem oddychovať. Robí mi problém tráviť s Kubkom čas vonku, pretože na slnku mi je na odpadnutie a aj v tieni mám dosť vážne problémy s dýchaním.

Mám pocit, že chrústik ma už tlačí úplne všade a naše akcie, ktoré sme zažili v Brne, mi drobec pekne spočítal. Vždy po návrate domov v brušku poriadne vyvádzal a dával mi najavo, že to zase preháňam. Snažím sa však Kubkovi dopriať všetko, čo sa dá, pretože keď porodím, bude to náročnejšie.

Rozhodla som sa, že budúci týždeň dokúpim posledné veci, ktoré mi chýbajú, a pre istotu si zbalím tašku do pôrodnice. Som veľmi rada, že vecičky pre drobčeka som si vyprala a vyžehlila v predstihu, pretože si neviem predstaviť stáť teraz pri rozpálenej žehličke.

Tak to je pre dnes všetko, želám vám pevné nervy s počasím, trošku prijateľnejšie teploty alebo dovolenku pri vode a ja sa opäť poberiem pod slnečník s dobrou kávičkou k môjmu malému slniečku.
Tak do čítania zase o týždeň milí naši čitatelia 🙂


Bábo v brušku v 33. týždni, už sa pomaly chystá na svet.

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist