Tehuľka Romana v 29. týždni: Oddych zvyšuje únavu?

Zdravíme vás opäť celá rodinka z Brna. Napriek tomu, že nám stále opravujú výťah, rozhodli sme sa stráviť niekoľko dní doma. Celý tento týždeň sa tak niesol v duchu „zdravého“ behania po schodoch.

Dobré správy

Absolvovala som ďalšiu poradňu a som rada, že sa môžem pochváliť samými dobrými správami. Chrústikovi sa darí dobre, srdiečko mu bije 137-krát za minútu a „nález bol primeraný 27. týždňu“. Výsledky glukózového testu boli tiež v norme. Trošku som sa bála môjho tvrdnutia bruška a stále sa zväčšujúcej únave, ale podľa lekárky je všetko v poriadku a mám sa snažiť čo najviac odpočívať. Dobrá rada, ale pri dvojročnom dieťatku vcelku ťažko dodržateľná.


Kubko dáva bráškovi pusinky

No musím Kubka pochváliť, že je to úplne zlatíčko a maminke veľmi pomáha. Odkedy videl svoju malú sesterničku, neustále mi bozkáva bruško a počúva, ako braček kope.

Vďaka tomu, že videl malé bábätko, o ktorom mu stále rozprávam, že je u maminky v brušku, mám pocit, že získal reálnejšiu predstavu o svojom súrodencovi a viac to prežíva. Dúfam, že ten vrelý vzťah k bračekovi mu vydrží.

Prečítajte si tiež:

Zaspí len so svetielkom
Desať najčastejších otázok a odpovedí o alergiách a astme

Po schodoch, po schodoch…

Čo sa týka 128 schodov, ktoré musíme zvládať minimálne 2-krát denne, musím si zaklopať, že ma nevyčerpávajú až tak veľmi, ako som sa bála. Strach, aby som behaním po schodoch neublížila chrústikovi, bol jediným dôvodom, pre ktorý som náš pobyt v Brne zvažovala.

Kubko totiž u mojich rodičov trpel silnou alergiou, ktorá sa v Brne úplne stratila. Stále nevieme, čo presne mu alergické reakcie najviac zhoršuje. Zrejme to bude peľ niektorých stromov alebo repka olejná, ktorá v Brne našťastie nie je. Dúfam, že sa mu alergia po návrate k mojim rodičom nevráti.


Kubko s tatinom mali popoludnie pre seba a ja pre seba a drobca v brušku:)

Kubko je rodený fanúšik

Schody síce neboli tak veľkým problémom, aby mi bránili chodiť von, ale nemôžem to s nimi ani veľmi preháňať. Po dvoch dňoch som si musela dať pauzu, pretože mi opäť veľmi tvrdlo bruško, takže vo štvrtok som mala popoludnie pre seba a tatinko si užíval Kubka na ihrisku.

Paradoxne som však zistila, že čím viac oddychujem, tým viac som unavená. Tak sa snažím rozdeliť si prácu a hry s Kubkom tak, aby som tak po dvoch hodinkách „aktivity“ vždy chvíľu odpočívala a môžem povedať, že tento model mi zatiaľ super funguje.

Víkend sme strávili zaslúženým odpočinkom. Zašli sme si spoločne na obed, navštívili sme babičku a na chvíľu sme zašli fandiť Kubkovej sestre Viki, ktorá mala plavecké preteky. Kubko si to veľmi užíval, ani sa mu nechcelo odísť. Po vyčerpávajúcom výstupe po schodoch sme všetci traja zaľahli do postieľok a krásne sme sa vyspali.

V byte sme zanechali poriadnu spúšť, ale vzhľadom na to, že sme sa opäť presunuli na tri týždne na Slovensko, neporiadok som odignorovala. Veď po návrate ma počká 🙂

Tešíme sa na vás opäť o týždeň, snáď už bez alergií.

Foto: branoherchl.sk

Viac o téme: alergiabruško

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist