Tehuľka Romana v 36. týždni: Tehotenstvo zabíja mozgové bunky

Ultrazvuk, endokrinológia, poradňa – aj o tom bol náš posledný týždeň. Zdravíme vás všetkých už poriadne bruškatí.

Posledný týždeň nás čakali tri vyšetrenia. S chrústikom sme boli opäť na veľkom ultrazvuku a kontrolovali nám aj prietoky. Všetko je v poriadku, chrústikovi v brušku sa darí výborne a už má 2 800 g. To je o 150 g viac, ako mal jeho braček, keď sa narodil.

Trošku som sa bála, že bude ešte väčší, lebo občas mám pocit, že keď sa mi v brušku ešte trošku natiahne, tak mi ho roztrhne. Nožičky totiž občas cítim až na chrbte. Dobré správy sme šli s Kubkom a dedkom osláviť do detskej kaviarne Neposedko, aby mal Kubko trošku zmenu. Keby nebolo babky a dedka, Kubko by si posledné dni toho veľa neužil, lebo ja mám čím ďalej tým väčšie problémy niekam sa dogúľať.

Vyšetrenie na endokrinológii bolo veľmi rýchle, keďže v deň vyšetrenia som si spomenula, že som týždeň pred ním mala ísť na odber krvi. Bez výsledkov krvi ma doktorka nevyšetrí, tak som nakoniec išla len na odber. Mám pocit, že tehotenstvo mi zabíja nervové bunky, lebo začínam nejako zabúdať.

Poradňa dopadla tiež dobre, chrústik je silný a tep srdiečka mu vystúpil na 152 tepov za minútu. Pani doktorka ma upokojila, že sa zatiaľ neotváram, ale keď som jej spomenula nočných poslíčkov, tak mi povedala, že začať sa to môže v podstate každý deň.

Chrústikovi je síce v brušku zatiaľ dobre, ale keď sa rozhodne prísť medzi nás, nemal by byť žiaden problém. Som však rada, že dodržal našu dohodu, že ešte dva týždne vydrží. Posledné dni mávam poslíčkov už aj cez deň, tak som zvedavá, ako sa chrústik rozhodne. Myslím, že má svoju hlavu a bez ohľadu na to, ako by sme si to predstavovali my ostatní, on sa rozhodne sám, kedy je jeho čas.

Prečítajte si tiež:

Potravinová alergia u detí a život s ňou
Ako si pripraviť pôrodný plán

Aby sme však netrávili čas len po lekároch, dva dni s nami strávila aj sestra s deťmi a myslím, že Kubko si to s bratančekom a so sesterničkou náležite užil. Z malého bábätka je stále unesený a všetkým rozpráva, že bude mať sestričku Tamarku. Tak dúfam, že nebude sklamaný. Aj keď si myslím, že z akéhokoľvek bábätka by bol nadšený a bude z neho bračekov veľký ochranca.

Som veľmi rada, že už reaguje lepšie aj na svojho bratanca, lebo dlhý čas sa mu vyhýbal. Timko by sa s ním veľmi rád hral, ale náš Kubko je veľký individualista, takže najradšej sa hrá sám a ostatné deti vníma skôr ako niekoho, kto mu chce zasahovať do jeho „teritória“. Dúfam, že keď budú väčší, budú z nich parťáci na každú lotrovinu.

Aby sme lekárov nemali príliš málo, vo štvrtok sme s Kubkom opäť museli navštíviť pohotovosť, lebo sa po celom telíčku vysypal. Najskôr som si myslela, že ho niečo poštípalo, ale v priebehu jednej hodiny mal celé telíčko červené. Podľa lekárky to s najväčšou pravdepodobnosťou bola potravinová alergia. Našťastie mu zabrala hneď prvá tabletka a prvá dávka fenistilových kvapiek a alergia začala ustupovať. Tak dúfam, že už nás žiadni lekári nečakajú.

Tak to bol náš týždeň plný udalostí. Dúfam, že ten ďalší bude menej lekársky. Želáme vám všetkým krásny týždeň a budeme sa tešiť opäť v utorok.

Romana je v 35. týždni tehotenstva. Chcete vedieť, čo sa v tomto týždni deje s vaším telom?

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist