Tehuľka Romana 8. týždeň po pôrode: Nočné vtáča a Budulínek

Milí naši čitatelia, hoci vás zdravíme spod upršanej oblohy, vďaka našim detičkám sú naše dni stále slnečné.

Nočné vychádzky

Podľa udalostí posledného týždňa to vyzerá tak, že náš malý Matýsek bude asi nočné vtáča. Celý deň krásne spinká a v noci si chce pravidelne „pokecať“. Úplne najlepšie sa cíti s holým zadočkom na prebaľovacom pulte. A keďže v spálni nám nefunguje kúrenie, pre zachovanie Maťkovho zdravia si musím prebaľovaciu podložku presúvať do obývačky.

V jeden večer nás natoľko vyčerpal, až to tatinko vzdal a o polnoci ho vzal na prechádzku po sídlisku. Dúfajme, že to bola výnimočná situácia a Maťkove polnočné prechádzky nebudú na našej ulici častým zjavom. Okrem toho nám pretrvávajú aj večerné bolesti bruška, ktoré, dúfam, časom tiež pominú.

A zvyčajne, keď sa nám konečne podarí Matýska uspať, zobudí sa Kubík a chce ísť za nami do postele. Momentálne to neriešime, keďže nechceme, aby sa Kubko cítil odstrčený. Nechávame mu čas, aby si zvykol na bračeka, a potom ho budeme učiť spať v jeho postieľke až do rána. Nateraz si musíme zvyknúť, že sa asi tak skoro dobre nevyspíme.

„Pupček bolí“

Toto je momentálne Kubkova obľúbená veta. Spočiatku som sa bála, či mu niečo naozaj nie je, ale veľmi skoro som zistila, že je to len jeho spôsob pýtania si pozornosti. A Kubko už aj objavil recept, ako sa bolesti zbaviť, a hneď mi ho aj oznámil. Tak sa dozvedám, že keď dá pusinku Maťkovi, pupček prestane bolieť, prípadne pupček prestane bolieť, keď príde tatinko alebo keď maminka zaspieva Budulínka.

Operka Budulínek od pánov Svěráka a Uhlířa je momentálne Kubkova obľúbená pesnička, ktorú si spievame skoro stále – na prechádzke, v autobuse, pri uspávaní, prípadne babičke a dedkovi do telefónu (nechcem si ani predstaviť tie účty za telefón : -)

Okrem Budulínka nás ešte stále drží aj Krtko, ale už nie na DVD, zato však v podaní maminky a tatinka. Takže pri uspávaní rozprávame rozprávky o Krtkovi a… Samozrejme, Kubko si vymýšľa stále nové rozprávky, ktoré musia maminka s tatinkom vytvoriť. Náš tatinko je natoľko akčný, že už nové spracovania Krtka vytvára aj v počítači. Kto má záujem, na YouTube je aj pre vás rozprávka Krtko a zajačik v podaní nášho tatinka.

Ach, zas to trápenie

Asi najhoršou správou tohto týždňa bola informácia od Maťkovej pani doktorky, že odber krvi zo žily bude potrebné zopakovať, keďže prvý pokus nevyšiel. Tak som sa rozhodla, že tentoraz to nechám na tatinka a odber krvi dáme Maťkovi urobiť v Brne. Zavolali sme našej pani doktorke v Brne a tá nám povedala, že v poliklinike nám odber na krvný obraz urobia aj z pršteka. Tak som si radšej urobila „výlet“ cez pol mesta, len aby Maťka nemuseli trápiť odberom zo žily. Musím Maťka pochváliť, že bol veľmi statočný a ani len nezaplakal. Len trošku bojoval so sestričkou, keď mu nechcela prštek pustiť. Tak dúfam, že aj výsledky budú v poriadku.

Prečítajte si tiež:

Spánok cez deň a v noci
Dieťa a detská izba
Najčastejšie choroby detského veku

„Blublinkyyyy“

Jakubko má novú veľkú záľubu – bublifuk. Videli sme ho u našej kamarátky Elišky a Kubkovi sa bublinky tak zapáčili, že sme museli bublifuk kúpiť aj my. Výhodou bublifuku je to, že bubliny sa dajú robiť v akomkoľvek počasí. Keď prší a nemôžeme ísť na ihrisko, stačí sa postaviť pod striešku a s bublifukom máme o zábavu postarané. Teda dovtedy, kým si ho Kubko nevyleje. Takže teraz sa okolo nášho baráku stále vznášajú „blublinky“.

Aby ste si však nemysleli, že sme sa celý týždeň len zabávali, opäť nás čakalo vybavovanie na úrade práce, sociálnych vecí a rodiny – tentoraz v Brne. No hádam to bola posledná návšteva a konečne budeme mať od úradov pokoj. Okrem toho sme museli zájsť aj do banky a s dvoma deťmi je to fakt zábava. Vďaka našim skvelým deťom sme však zvládli aj to.

Želáme vám krásny týždeň, dúfajme, že aj trošku slnečný, a my sa na Vás budeme tešiť zase v utorok.

Romana, Robert, Kubko a Maťko

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist