Tehuľka Romana 11. týždeň po pôrode: Lúčime sa, boli ste fajn

Milí naši čitatelia, náš malý Maťko je už medzi nami krásnych jedenásť týždňov a je najvyšší čas rozlúčiť sa a prenechať miesto novej Tehuľke LIVE!

Prežili ste so mnou moje tehotenstvo, boli ste so mnou pri narodení môjho malého slniečka a delila som sa s vami o naše zážitky z prvých spoločných dní. Vďaka Babywebu a projektu Tehuľka LIVE! viem, že na žiaden okamih tohto krásneho obdobia svojho života nikdy nezabudnem.

Pri písaní svojich príspevkov som mohla lepšie pochopiť svoje pocity a bol to čas len pre mňa a moje myšlienky. Môj malý zázrak mi rastie priamo pred očami a viem, že tento čas rýchlo uplynie a už sa nikdy nevráti, a preto sa snažím užívať si každý okamih. Vďaka mojim príspevkom však viem, že moje spomienky neupadnú do zabudnutia a raz sa k nim budem veľmi rada vracať, pretože hodnota krásnych spomienok časom len rastie.

Keď som v novembri minulého roka uvidela na tehotenskom teste dve čiarky, hoci som ich ako už maminka dvojročného chlapčeka videla druhýkrát, nemohla som tomu uveriť. Bola som neskutočne šťastná a zároveň plná obáv, aby bábätko bolo v poriadku a prišlo v poriadku na tento svet.

Tehotenstvo prebiehalo, našťastie, bez komplikácií, hoci som si na začiatku užila aj tehotenské nevoľnosti a vône z kuchyne mi nerobili práve najlepšie. Strach z príliš skorého pôrodu sa aj napriek mnohým poslíčkom, našťastie, nepotvrdil a hoci sa Maťko narodil v 38. týždni, bol to chlap ako buk.

Aj napriek tomu, že nášho tatinka veľmi potrápili zdravotné problémy, pre ktoré nemohol byť pri Maťkovom narodení, všetko sme zvládli a na túto etapu dnes radšej nespomíname. Vravíme si však, že aj tieto problémy mali svoj dôvod, pretože teraz si dvojnásobne užívame každú chvíľu, ktorú môžeme stráviť spolu a bežný rodinný život si o to viac dokážeme vážiť. Každé spoločné ráno je pre nás sviatkom a spoločné večerné uspávanie nie je bežnou samozrejmosťou.

Náš malý synček rastie ako z vody (alebo mlieka?) a keď som občas vyčerpaná a deprimovaná z toho, že nič nestíham, stačí mi nakuknúť do postieľky a keď sa na mňa Maťko usmeje alebo ma Kubko objíme, zrazu je deň krajší a neumytý riad či plný kôš neožehlenej bielizne zrazu nie je dôležitý. Viem, že nech ma v budúcnosti čaká akákoľvek rola, žiadna pre mňa nebude cennejšia ako rola matky.

Moja rodina je pre mňa tým najväčším darom, aký mi život mohol dať. Želám vám všetkým, milé tehuľky, maminky, všetky ženy túžiace po bábätku, veľa krásnych chvíľ s vašimi deťmi, veľa pevných nervov, pretože mať dieťa je síce nádherné, ale často veľmi náročné a vyčerpávajúce. : -)

Prečitajte si tiež:

10 najčastejších tehotenských obáv: Vieme, čoho sa báť nemusíte
Deti sa smejú už v brušku
Čo potrebujú bábätká, aby boli šťastné?

A čo dodať na záver? Ďakujem vám, našim čitateľom, za priazeň, ktorú ste nám venovali, ďakujeme našim editorkám Lucke a Janke z Babywebu, fotografovi Braňovi Herchlovi a hlavne našej rodine, ktorá nám v tomto období neskutočne pomáhala, a želáme Vám veľa šťastia a úspechov v živote.

Romana, Robert, Kubko a Maťko

Viac o téme: bábätkodieťaženy

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist