Tehuľka Romana v 28. týždni: Bráško „chytá“ kopance

Kašeľ, kýchanie, smrkanie. Ach jaj, my sa tej alergie snáď nezbavíme. No týždeň mal aj pozitívne novinky. „Domáce“ odlúčenie sa skončilo.

Ako po fláme…

Krásne počasie nás aj naďalej veľmi teší, užívame si hry a prechádzky na čerstvom vzduchu, ale bohužiaľ toto počasie praje aj alergiám. Kubko prekašle celé noci. Jediným šťastím je, že záchvaty kašľa ho zobudia len výnimočne, čo naozaj nechápem, keď vidím, ako mu trasie celým telíčkom.

Ten, kto nemôže spať, som ja, pretože ho stále kontrolujem, alebo mu dávam sirup proti kašľu či čajík.

Ráno sa cítim ako po preflámovanej noci a Kubko sa zobudí plný energie. Ale som vďačná aj za to, že sa aspoň vyspinká. A zároveň si hovorím, že mám dobrú prípravu na príchod nášho chrústika 🙂

Čítajte aj:

Ako na nádchu a kašeľ bez chémie
Ako liečiť alergickú nádchu u detí?


Odlúčenie sa skončilo:)

Dopujem sa kávou. Priznávam

Občas si neviem predstaviť, aké to bude opäť vstávať niekoľkokrát za noc a potom skoro ráno ku Kubkovi. Mám pocit, že už som veľmi spohodlnela.

Kubko je pokladík (teda väčšinou) a už som si zvykla, že ho o ôsmej uložím a môžem si vyložiť nohy. Ale dúfam, že si rýchlo zvykneme na nové podmienky a náš malý chrústik bude rovnako dobručký ako jeho braček.

Chrústika opäť zásobujem kofeínom, pretože po prebdených nociach nie som schopná fungovať bez dvoch káv denne. Dúfam, že ho to veľmi neovplyvní. Ale zároveň si hovorím, že mu potom možno nebude prekážať, keď budem kávu piť aj pri dojčení. Viem, že to nie je ideálne, ale bojím sa, že bez kávy len ťažko vydržím.

Koniec odlúčenia

Ale dosť už starostí. V piatok nám prišiel tatinko, takže sme si užili krásny rodinný víkend.

Kubko bol nadšením bez seba a my dvaja samozrejme tiež. Mali sme pocit, akoby sme boli spolu po polročnom odlúčení. A aj pod vplyvom týchto pocitov som sa rozhodla, že pôjdeme na týždeň do Brna, aby sme nemuseli byť celý týždeň bez tatinka. Okrem toho potrebujem zájsť aj s Kubkom na kožné, keďže alergie mu opäť zhoršili aj jeho atopický ekzém.

Dúfam len, že chrústikovi neublíži maminkine chodenie po schodoch, keďže ešte stále nefunguje výťah.

Bráško „chytá“ kopance

Ďalšou príjemnou udalosťou tohto týždňa bola návšteva nášho bratančeka Timka a sesterničky Tamarky. Bola som veľmi zvedavá, ako bude Kubko reagovať na malé bábätko.

Mala som pocit, že pri pohľade na spinkajúcu Tamarku ani nedýchal a keď sme prišli po druhýkrát, hneď sa utekal pozrieť, či opäť spinká. Dúfam, že rovnako bude reagovať aj na nášho chrústika, keď sa narodí.

Opäť mi začal bozkávať a hladiť bruško a páči sa mu, keď cíti, ako chrústik kope. Mám pocit, že teraz má reálnejšiu predstavu o bábätku, ktoré má maminka v brušku. Veľmi sa teším, až ich budem môcť pozorovať spoločne.

Prečítajte si aj:

Moderné látkové plienky
Ísť do parku či na ihrisko?

Nachystať sa na deň D, kým vládzem

Čo sa týka „môjho stavu“, začínam sa už cítiť ako veľryba. Čaká ma ďalšia poradňa a som zvedavá, čo nám pani doktorka povie. Za posledný mesiac som pribrala iba kilo, ale poriadne mi narástlo bruško. Už mi začína tlačiť na pľúca, ťažko sa mi dýcha a veľmi rýchlo sa unavím. Stačí mi prechádzka na ihrisko alebo jedno vysávanie a som úplne vyčerpaná a potrebujem si oddýchnuť.

Rozhodla som sa, že o také dva týždne už operiem a ožehlím pre chrústika vecičky a plienky, pretože neskôr už asi nebudem vládať.

Navyše ma prenasleduje utkvelá predstava, že chrústika porodím rovnako ako Jakubka – čiže o mesiac skôr, tak chcem mať radšej všetko pripravené. Do Brna musíme ešte kúpiť novú komodu na oblečenie a rada by som pripravila aj postieľku, aby nás všetko čakalo nachystané na deň D.

Takže, ako to tak vidím, čaká ma ešte veľa práce, takže únava sem, únava tam, musím nájsť v sebe energiu. Ale keďže ma čakajú samé príjemné povinnosti ako nákupy a chystanie bábätkovských vecičiek, myslím že to nebude problém.

Teším sa na vás opäť o týždeň a dúfam, že len s pozitívnymi správami.

Pozdravujem vás milé mamičky, tehuľky i snažilky a zdravím aj všetkých tatinkov, špeciálne jedného, ktorý sa mi pochválil, že už baby-web číta pravidelne.

Takže ďakujem aj baby-webu, ktorý nám všetkým spríjemňuje naše rodičovstvo i tehuľkovanie 🙂

Romana je už v 28. týždni, bruško je každým dňom väčšie a väčšie

Foto: branoherchl.sk

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist