Tehuľka Romana v 38. týždni: Už nie tehuľka, ale šťastná dvojnásobná mamička!

Leto je v plnom prúde, teploty stúpajú a my vás s chrústikom zdravíme stále ako kinderko 🙂

Keď ma v 28. týždni tehotenstva po prvýkrát prekvapili nočné bolesti brucha, veľmi som sa bála, aby sa chrústik príliš neponáhľal a nenarodil sa veľmi skoro. Teraz mám pocit, že sa mu v brušku tak zapáčilo, že budem tehotná azda večne. Toto štádium tehotenstva vôbec nepoznám, Jakubko bol v tomto období už dva týždne na svete. Tak sa pomaličky kotúľam po dvore, pretože nikam ďalej už nezájdem a nákup v Tescu pre mňa predstavuje priam hrdinský výkon. Pomoc mojich rodičov je teraz pre mňa úplne nenahraditeľná, inak by Kubko stále sedel doma.

Tento týždeň ma čakala prvá poradňa v trenčianskej pôrodnici. Pri prvom tehotenstve som do pôrodnice nestihla zájsť ani do jednej poradne, šla som priamo do operačnej sály, teraz to vyzerá tak, že tam ešte aspoň raz zájdem. Cestou som si kúpila fľašu minerálky a vôbec mi nenapadlo, že som ju v taške niekoľkokrát prevrátila, a keď som ju otvorila, krásne ma celú obliala.

Jedna budúca mamička sa zasmiala, že ešte šťastie, že je to len voda z fľaše a nie plodová. Hoci, priznám sa, mňa by viac potešila tá plodová 🙂 A to som nebola sama. Všetky sme tam sedeli s útrpnými pohľadmi a všetky sme tajne dúfali, že nás pani doktorka pošle priamo do sály 🙂

Ale záver pani doktorky – všetko v poriadku, príďte o týždeň. Takže sa ešte gúľame. Snažím sa to brať s humorom – aspoň ma všetci rozmaznávajú a môžem veľa odpočívať. 🙂

Kotúľať sa v tejto horúčave je dosť náročné, ale na druhej strane si hovorím, že chrústikovi je lepšie v brušku, kde má stálu teplotu, ako by sa mal trápiť s nami v tomto teple. Jakubko sa narodil počas veľmi silných mrazov, na chrústika asi čakajú tropické teploty. No čo, budem mať dvoch extrémistov 🙂

Najviac sa teším na to, až budeme spolu všetci štyria – ja, môj skvelý manžel a naše dve detičky. Sľúbili sme si, že budúce leto si doprajeme krásnu spoločnú dovolenku, aby sme si vynahradili toto leto, ktoré musíme tráviť oddelene. Tak už len zvládnuť pôrod, manželove rehabilitácie a čaká nás krásny prostý spoločný život. Tak už len chvíľku vydržať.

Tak sa s vami, milí naši čitatelia, lúčime, dúfam, že poslednýkrát ako dva v jednom a že budúci týždeň sa vám budem môcť predstaviť ako šťastná dvojnásobná mamička 🙂

Prečítajte si tiež:

Čo budete potrebovať v pôrodnici
Dieťa a detská izba
Kúzla na ľahší pôrod a popôrodné hojenie

Moji milí čitatelia,

už vás nezdraví tehuľka, ale šťastná dvojnásobná mamička.

V sobotu skoro ráno medzi nás zavítal náš malý chrústik Matejko s pôrodnou hmotnosťou 3 250 g a dĺžkou 50 cm. Mamičku potrápil trošku viac ako jeho braček, ale vďaka skvelému pôrodníckemu tímu MUDr. Davorína Dibáka a pôrodných asistentiek Mgr. Zuzany Duncovej a Bc. Paulíny Struhárovej sa šťastne narodil. Celému tímu z trenčianskej pôrodnice patrí moja obrovská vďaka, pretože už som bola presvedčená, že chrústika nedokážem porodiť, a len vďaka nim sa mi to úspešne podarilo. Takže veľmi pekne vám ďakujem a ak sa čírou náhodou rozhodnem ešte niekedy rodiť, tak jedine v trenčianskej pôrodnici.

A pretože si isto viete predstaviť, že som síce šťastná, ale unavená mamička, tak ďalšie podrobnosti vám priblížim nabudúce.

Vaša už mamička Romana

Romana je v 38. týždni tehotenstva. Chcete vedieť, čo sa v tomto týždni deje s vaším telom?

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist