Tehuľka Romana v 22. týždni: Snáď nečakám chobotničku

Ahojte všetci, zdravíme vás po týždni naplnenom udalosťami. Čokoládová šibačka, bezplienkové úspechy, fotenie i plavecké preteky. To všetko sme stihli. A aj niečo navyše:).

Šibačkové mnňááám

Najskôr sa ešte stručne vrátim k Veľkej noci. Neviem, aký veľkonočný pondelok ste zažili vy, ale v Brne to bol jediný krásny slnečný deň po dlhej dobe.

Jakubko s tatinkom mali plné ruky práce. Veľkú noc s nami strávila aj Kubkova nevlastná sestrička Viki, tak ju Kubko, samozrejme, hneď ráno vyšibal, aby bola celý rok krásna a zdravá. Potom šiel s tatinkom vyšibať aj svoju kamarátku Elišku. Tento rok ešte aj s maminkou, aby sa aj malý chrústik v brušku čosi priučil :).

Na budúci rok už maminka zostane doma, nech si chlapi užijú pánsku jazdu. Doma sme potom vyložili bohatú nádielku a Kubkovi sme po prvýkrát dopriali aj čokoládové vajíčka. Určite vám nemusím popisovať reakcie. Bolo to to najväčšie mňaaaam.


Malý-veľký šibač…

Bez plienky a úspešne

Tento týždeň sme zavítali aj do klubu maminek Kaštánek. Kubík sa už konečne začal zapájať do kolektívnej činnosti a cvičil s ostatnými deťmi a maminkami. Aj v tomto nám veľmi pomohla škôlka.

Kubko bol po prvýkrát bez plienky a musím ho veľmi pochváliť, že sme prišli domov bez nehody.

Čítajte tiež:

Plienky – látkové alebo jednorazové?
Mýty a povery o tehotenstve

Bruško nad-ska-ku-je

A teraz k nášmu druhému chrústikovi. Myslím, že to tiež bude športovec – plavec alebo futbalista, lebo dáva o sebe vedieť čoraz častejšie.

Občas mám pocit, že si vybehne z maternice a pláva mi po celej brušnej dutine, lebo tak veľkú maternicu snáď mať ani nemôžem. Ale je zábava pozorovať, ako mi bruško nadskakuje a ja nikdy neviem, v ktorej časti sa objaví. Niekedy si myslím, že podľa počtu ručičiek a nožičiek, ktoré do mňa kopú, čakám malú chobotničku.

Hlavné ale je, že sa mu darí dobre a bruško mi už toľko netvrdne. Snažím sa Kubka nosiť len v nevyhnutných situáciách a trošku viac sa šetriť.

Kubko modelom

Piatok nám spestrilo fotenie pre baby-web a skutočne sme si ho všetci užili. Teda hlavne Kubko.

Vyzerá to tak, že nám doma rastie malý model, pretože pózovanie pred fotoaparátom sa mu evidentne páčilo. Musím pochváliť aj pána fotografa, pretože vytvoril úžasnú atmosféru a všetci sme sa pri fotení zabavili.

Zvláštne je len to, že chrústik v mojom brušku celé fotenie prespinkal.

Len chrústik. Zatiaľ

A k tomu chrústikovi. Zatiaľ je to stále chrústik, lebo ešte sme nevybrali meno. Až do morfologického ultrazvuku sme boli presvedčení, že čakáme dievčatko, tak chlapčenské meno sme ani nevyberali. Ale náš chrústik nás prekvapil, tak teraz máme nad čím premýšľať.

Teda, aby som bola úprimná, jedno meno máme pripravené, ale prezradím vám ho až sa naozaj rozhodneme, že to bude konečná voľba. Takže zatiaľ chrústik.

Prečítajte si tiež:

Meno – darček na celý život
Význam plávania

Vyrazili sme si

V sobotu dopoludnia sme boli po prvýkrát s Kubkom na plaveckých pretekoch fandiť Vikinke, ktorej sa možno aj vďaka bráškovej podpore darilo.

S Kubkom chodíme od jedného roku na plávanie batoliat a vo vode sa cíti naozaj ako doma. Takže bol problém udržať ho mimo bazénu. Ale hneď, ako uvidel Viki, chytil sa jej okolo krku a silno ju vystískal. Sme naozaj šťastní, že sa tak ľúbia. Koniec týždňa sme venovali nám dvom s tatinkom a vyšli sme si na ples. Budúcu plesovú sezónu asi prešvihneme, tak sme sa rozhodli, že sa ešte zabavíme aj s bruškom.

Samozrejme, to nebolo na nejaké divoké kreácie, ale dobre sme sa zabavili a užili si aj s priateľmi večer bez detí. Kubka zatiaľ strážili babka s dedkom, ktorí si zase užili večer plný rozprávok.

Želáme vám krásny a snáď už aj slnečný jarný týždeň a budeme sa tešiť opäť v utorok.

Tak do čítania


Romana je v 22. týždni, malý v brušku sa naťahuje, kope, prevaľuje…

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist